Ventspils domes drudzis. Simptomi, ārstēšana un profilakse

Viedokļa raksts: Simona Šjadīte

Situācija Ventspils domē ir reti sastopams drudža paveids, ko izraisa Aivars Lembergs. Zināms, ka vīrusiem ir raksturīgi ilgstoši saglabāt dzīvotspēju jeb spēju izsaukt saslimšanu. Tā arī ir Lemberga gadījumā – viņš ir smagos noziegumos apsūdzēts, bet joprojām paliek organismā, kurā nav vēlams; un viņa dēļ pilsēta slimo jeb stagnē un domē nav leģitīma priekšsēdētāja. Kā ārstēt un kāda profilakse nepieciešama, lai izskaustu nevēlamo drudzi pilsētā?

Jāatzīmē, ka esošā VARAM ministra Jura Pūces paredzētā reforma jeb izstrādātā karte, kas paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35, vieš cerību, ka tas varētu palīdzēt izskaust arī dažās pašvaldībās radīto diktatūras modeli, kurā ir teju neierobežota vara vietējam patvaldniekam.

Tomēr Ventspils gadījumā, šķiet, šī reforma nemainīs esošo situāciju, jo Kurzemes tajā daļā korekcijas iecerētas pavisam niecīgas. Proti, paredzēts Ventspili apvienot ar pilsētas novada pašvaldību, kurā domes priekšsēdētājs ir Lemberga pārstāvētās ZZS biedrs Aivars Mucenieks.

Cūkas, politiskās prostitūtas un citi klātesošie Ventspils domes sēdēs

Jāatgādina, ka ar likumu ir noteikts, ka pašvaldībai mājaslapā jāliek audio ieraksti no domes sēdēm.

Ja paklausās, kādā stilā Ventspilī pašlaik norit domes sēdes, tad rodas priekšstats, ka sapulču telpā deputāti ierodas uz tirgus placi, kur nevis tiek risināti ventspilniekiem svarīgi jautājumi, bet klātesošie tiek apšķaudīti ar «Lemberga baktērijām». Cūkas, politiskās prostitūtas, Kiviča cienīgi izaicinājumi uz cīņas maču, bļaustīšanās un nepārtraukta diskreditējoša attieksme, kas vērsta uz opozīcijas deputātiem – tā pilsētas pārvaldes apspriedēs ir ierasta lieta.

Tas, ka ministrijas jau daudzu gadu garumā piever acis uz notiekošo šajā Kurzemes pilsētā, ir gaužām bēdīgi. Deputātiem tiek maksātas algas no iedzīvotāju nodokļiem par šo balagānu.

Ventspilī nav priekšsēdētāja, nav vadītāja, kas varētu stabilizēt situāciju un vismaz nedaudz pazemināt «paaugstināto temperatūru», kas uzceļas domes sēdes. Jo, jāatceras, ka Lembergam piemērotais drošības līdzeklis – liegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus ir spēkā jau desmit gadu. Tomēr Lembergs sevi joprojām pozicionē kā domes vadītāju.

Par lieguma neievērošanu var saņemt brīvības atņemšanu, tomēr, šķiet, ne Ventspils gadījumā. Viss ir salikts pa plauktiņiemkamēr Lembergs no pienākumiem ir atstādināts, viņa funkcijas ieņem Latvijai un Ventspilij uzticīgais biedrs Jānis Vītoliņš. Tomēr domes sēdes ierakstos var dzirdēt tieši Lemberga balsi kā dominējošo. Lūk, cik «ļoti» no pienākumiem viņš ir atstādināts. Šo iemeslu dēļ rodas sajūta, ka Latvijā var brīvi piekopt praksi, kurā netiek ievērots tiesiskums.

Lemberga pašreizējā pozīcija izgaismo situāciju, cik liela ir problēma ar tiesas rīkojumu izpildi Latvijā. Neskatoties uz tiesas aizliegumu, viņš ieņem gan Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, gan Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja amatu, to ar lepnumu norādot arī uz savas vizītkartes.

Paradoksāli, ka viņam ļauj «vadīt» domes sēdi pilsētā, kurā, pēc apsūdzību teksta, viņš tiek apsūdzēts vairākos noziegumos, kas saistīti ar ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu – dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos un citos noziegumos. Tiesas materiāli, kas sasniedz vairāk nekā 200 sējumu apmērus,vai tiešām cilvēkam ar šādu «bagāžu» jāatrodas domes sēdēs?

Tas mudina uzdod jautājumu atbildīgai ministrijai – kur parādās politiskā griba apstādināt šo situāciju un padarīt Ventspili funkcionējušu ar leģitīmu priekšsēdētāju? Vai tiešām «bez Lemberga nekur»?

Jāatceras, ka Satversmes tiesa oficiāli secinājusi – pašvaldības nav neatkarīgas institūcijas, bet gan atrodas Ministru kabineta padotībā.

Tas nozīmē, ka iepriekšējiem ministriem, kas «turēja acis ciet», un arī tagadējam VARAM ministram ir tiesības iejaukties pašvaldību darbības pārraudzībā – īpaši, kad no opozīcijas puses pārkāpumu lapas jau tiek pasniegtas teju uz paplātes.

BNN jau kādu laiku mēģina sarunāt interviju ar Juri Pūci, lai uzdotu viņam jautājumus par situāciju Ventspilī. Tomēr pēc vairākiem aicinājumiem no ministra joprojām nav saņemta piekrišana intervijai.

Jācer, ka VARAM sadzirdēs un saredzēs situāciju, kas ir Ventspilī, lai 38 059 pilsētas iedzīvotāji izveseļotos no šī drudža.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Kas atļauts Lembergam, nav atļauts citiem. Kur paliek “Viens likums – viena taisnība visiem”. Ko dara atbildīgās ministrijas. Cilvēki, kuri skaļi iebilduši pret Lemberga visatļautību un atklāti pauduši savu viedokli, ir bijuši spiesti pamest Ventspili, lai izvairītos no visuvarenā Lemberga represijām. Cik ilgi tas turpināsies? Ventspils domes opozicionāri ir varoņi. Brīnos kā viņiem vēl nervi to visu iztur.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas