bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 23.05.2019 | Vārda dienas: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
LatviaLatvija

Ventspils domes drudzis. Simptomi, ārstēšana un profilakse

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+7 vērtējums, 7 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Viedokļa raksts: Simona Šjadīte

Situācija Ventspils domē ir reti sastopams drudža paveids, ko izraisa Aivars Lembergs. Zināms, ka vīrusiem ir raksturīgi ilgstoši saglabāt dzīvotspēju jeb spēju izsaukt saslimšanu. Tā arī ir Lemberga gadījumā – viņš ir smagos noziegumos apsūdzēts, bet joprojām paliek organismā, kurā nav vēlams; un viņa dēļ pilsēta slimo jeb stagnē un domē nav leģitīma priekšsēdētāja. Kā ārstēt un kāda profilakse nepieciešama, lai izskaustu nevēlamo drudzi pilsētā?

Jāatzīmē, ka esošā VARAM ministra Jura Pūces paredzētā reforma jeb izstrādātā karte, kas paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35, vieš cerību, ka tas varētu palīdzēt izskaust arī dažās pašvaldībās radīto diktatūras modeli, kurā ir teju neierobežota vara vietējam patvaldniekam.

Tomēr Ventspils gadījumā, šķiet, šī reforma nemainīs esošo situāciju, jo Kurzemes tajā daļā korekcijas iecerētas pavisam niecīgas. Proti, paredzēts Ventspili apvienot ar pilsētas novada pašvaldību, kurā domes priekšsēdētājs ir Lemberga pārstāvētās ZZS biedrs Aivars Mucenieks.

Cūkas, politiskās prostitūtas un citi klātesošie Ventspils domes sēdēs

Jāatgādina, ka ar likumu ir noteikts, ka pašvaldībai mājaslapā jāliek audio ieraksti no domes sēdēm.

Ja paklausās, kādā stilā Ventspilī pašlaik norit domes sēdes, tad rodas priekšstats, ka sapulču telpā deputāti ierodas uz tirgus placi, kur nevis tiek risināti ventspilniekiem svarīgi jautājumi, bet klātesošie tiek apšķaudīti ar «Lemberga baktērijām». Cūkas, politiskās prostitūtas, Kiviča cienīgi izaicinājumi uz cīņas maču, bļaustīšanās un nepārtraukta diskreditējoša attieksme, kas vērsta uz opozīcijas deputātiem – tā pilsētas pārvaldes apspriedēs ir ierasta lieta.

Tas, ka ministrijas jau daudzu gadu garumā piever acis uz notiekošo šajā Kurzemes pilsētā, ir gaužām bēdīgi. Deputātiem tiek maksātas algas no iedzīvotāju nodokļiem par šo balagānu.

Ventspilī nav priekšsēdētāja, nav vadītāja, kas varētu stabilizēt situāciju un vismaz nedaudz pazemināt «paaugstināto temperatūru», kas uzceļas domes sēdes. Jo, jāatceras, ka Lembergam piemērotais drošības līdzeklis – liegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus ir spēkā jau desmit gadu. Tomēr Lembergs sevi joprojām pozicionē kā domes vadītāju.

Par lieguma neievērošanu var saņemt brīvības atņemšanu, tomēr, šķiet, ne Ventspils gadījumā. Viss ir salikts pa plauktiņiemkamēr Lembergs no pienākumiem ir atstādināts, viņa funkcijas ieņem Latvijai un Ventspilij uzticīgais biedrs Jānis Vītoliņš. Tomēr domes sēdes ierakstos var dzirdēt tieši Lemberga balsi kā dominējošo. Lūk, cik «ļoti» no pienākumiem viņš ir atstādināts. Šo iemeslu dēļ rodas sajūta, ka Latvijā var brīvi piekopt praksi, kurā netiek ievērots tiesiskums.

Lemberga pašreizējā pozīcija izgaismo situāciju, cik liela ir problēma ar tiesas rīkojumu izpildi Latvijā. Neskatoties uz tiesas aizliegumu, viņš ieņem gan Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, gan Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja amatu, to ar lepnumu norādot arī uz savas vizītkartes.

Paradoksāli, ka viņam ļauj «vadīt» domes sēdi pilsētā, kurā, pēc apsūdzību teksta, viņš tiek apsūdzēts vairākos noziegumos, kas saistīti ar ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu – dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos un citos noziegumos. Tiesas materiāli, kas sasniedz vairāk nekā 200 sējumu apmērus,vai tiešām cilvēkam ar šādu «bagāžu» jāatrodas domes sēdēs?

Tas mudina uzdod jautājumu atbildīgai ministrijai – kur parādās politiskā griba apstādināt šo situāciju un padarīt Ventspili funkcionējušu ar leģitīmu priekšsēdētāju? Vai tiešām «bez Lemberga nekur»?

Jāatceras, ka Satversmes tiesa oficiāli secinājusi – pašvaldības nav neatkarīgas institūcijas, bet gan atrodas Ministru kabineta padotībā.

Tas nozīmē, ka iepriekšējiem ministriem, kas «turēja acis ciet», un arī tagadējam VARAM ministram ir tiesības iejaukties pašvaldību darbības pārraudzībā – īpaši, kad no opozīcijas puses pārkāpumu lapas jau tiek pasniegtas teju uz paplātes.

BNN jau kādu laiku mēģina sarunāt interviju ar Juri Pūci, lai uzdotu viņam jautājumus par situāciju Ventspilī. Tomēr pēc vairākiem aicinājumiem no ministra joprojām nav saņemta piekrišana intervijai.

Jācer, ka VARAM sadzirdēs un saredzēs situāciju, kas ir Ventspilī, lai 38 059 pilsētas iedzīvotāji izveseļotos no šī drudža.


Pievienot komentāru

  1. Bijusī ventspilniece teica:

    Kas atļauts Lembergam, nav atļauts citiem. Kur paliek “Viens likums – viena taisnība visiem”. Ko dara atbildīgās ministrijas. Cilvēki, kuri skaļi iebilduši pret Lemberga visatļautību un atklāti pauduši savu viedokli, ir bijuši spiesti pamest Ventspili, lai izvairītos no visuvarenā Lemberga represijām. Cik ilgi tas turpināsies? Ventspils domes opozicionāri ir varoņi. Brīnos kā viņiem vēl nervi to visu iztur.

Piektdien varēs nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas trešajā dienā – piektdien, 24.maijā – vēlētāji varēs balsot tikai iecirknī, kurā ir reģistrēti.

Maršruts nedēļas nogalei: Aspazijas kaķi un 55 stundu pārgājiens

Klāt maija pēdējā nedēļas nogale, kurā droši vien reti kurš gribēs sēdēt mājās, jo ārā taču ir maijs, kas jābauda, esot dabā, uz divriteņa, pilsētas svētkos un pasākumos.

Eco Baltia padome izteikusi neuzticību Eco Baltia vide valdei

AS Eco Baltia padome izteikusi neuzticību koncernā ietilpstošā vides apsaimniekotāja Eco Baltia vide valdes locekļiem Mārim Simanovičam un Jānim Aizbaltam.

Lietuvas prezidenta vēlēšanu spurts starp diviem «cienīgiem» kandidātiem

Cīņa starp abiem Lietuvas prezidenta amata kandidātiem ir tik sīva, ka Dievs vien zina, vai vēlēšanu otrajā kārtā 26.maijā uzvarēs bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte vai ekonomists Gitans Nausēda .

Piektdien vēlēšanu iecirkņi strādās līdz pulksten 20.00

Saeima atbalstījusi likumprojektu, kas paredz, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņi piektdien, 24.maijā, strādās no pulksten 10 līdz pulksten 20.

Kariņš saredz vajadzību izvērtēt EP vēlēšanu pārvaldības norisi uzreiz pēc to noslēguma

Esošā situācija Eiropas Parlamenta vēlēšanu procesā Latvijā liecina par nepieciešamību izvērtēt pārvaldības norisi uzreiz pēc vēlēšanu noslēgšanās, paudis Latvijas premjers Krišjānis Kariņš. 

Par iespējamu kukuļošanu Ventspils Mūzikas vidusskolas drošības novērtēšanā aiztur četrus VUGD darbiniekus

Iekšējās drošības birojs aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturējis četras VUGD amatpersonas.

Piektdien iecerēts pagarināt vēlēšanu iecirkņu darba laiku līdz pulksten 20.00

Deputāti iecerējuši pieņemt likumu, kas paredz piektdien pagarināt Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu darbu līdz plkst.20.

Pētījumā: Latvijā 50,6% uzņēmēju ar biznesu saistīto tiesisko vidi vērtē negatīvi

Vispozitīvāk tiesisko vidi vērtē uzņēmumi, kuros darbinieku skaits ir 250 un vairāk, visnegatīvāk – uzņēmumi ar 10 līdz 49 darbiniekiem, tā pētījuma rezulātos.

Igaunijā EP vēlēšanās iepriekš nobalsojuši 25%, Latvijā, Lietuvā – zem 5%

Interneta balsošanas iespēju Eiropas Parlamenta vēlēšanās Igaunijā izmantojuši 155 tūkstoši vēlētāju, kamēr pārējā Baltijā līdz ceturtdienai nobalsojuši zem pieciem procentiem vēlētāju.

Platību maksājumiem bez kavējuma sankcijām iesniegti 56 870 pieteikumi

Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā Lauku atbalsta dienests saņēmis 56 870 iesniegumus platību maksājumiem bez kavējuma sankcijām.

Ražošana Latvijas rūpniecībā aprīlī sadārdzinājusies par 3,8%

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 6%, eksportētajai produkcijai – par 1,8%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas gada griezumā augušas par 1,6%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par 2,1%.

Saeimas vēlēšanām pieteikts kandidāts varēs apstrīdēt balsu skaitīšanas rezultātus

Vēlēšanās pieteiktam kandidātam tagad ir tiesības apstrīdēt balsu skaitīšanas rezultātus.

Nodokļus Latvijā varēs maksāt vienā maksājumā līdz katra mēneša 23.datumam

Nodokļu maksātājiem visus Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu maksājumus vienotajā Valsts kases kontā būs iespēja samaksāt vienā maksājumā, un tas būs jāveic līdz katra mēneša 23.datumam.

Nīderlandieši un briti aizsāk četras EP vēlēšanu dienas

Nīderlandiešu un britu vēlētājiem dodoties pie balsošanas urnām, sākušās četras Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas. Ja Nīderlandes rezultāti varētu liecināt par eiropiešu kopējo noskaņojumu, tad Lielbritānijā gaidāma izrēķināšanās ar konservatīvajiem par Brexit jukām.

PMLP izsūtījis kļūdainas vēstules – ārvalstīs nav pieejama iepriekšējā balsošana

Izsūtītas iecirkņa apstiprinājuma vēstules, no kurām izriet, ka iepriekšēja balsošana 22.–24.maijā ir iespējama arī iecirkņos ārvalstīs, tomēr vēlētāji ārvalstīs nobalsot var tikai 25.maijā.

OIK pētīšanai izveido parlamentārās izmeklēšanas komisiju

Saeima akceptējusi OIK sistēmas jautājumiem veltītas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu.

Ukrainas Zelenskis savā administrācijā ieceļ scenāristu un TV studijas izpilddirektoru

Ukrainas jaunais prezidents Volodimirs Zelenskis iecēlis savas administrācijas locekļus, kuras vadībā strādās arī viņa televīzijas producentu studijas scenārists un izpilddirektors.

Ceturtdien EP vēlēšanās Latvijā bija iespējams nobalsot tikai savā iecirknī

Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā konstatēti traucējumi, tāpēc 23.maijā citā vēlēšanu iecirknī nav iespējams nobalsot.

Bezmaksas autobusu ieviešanai atbilst 18 reģionālie maršruti

Bezmaksas autobusu ieviešanai šobrīd atbilst 18 reģionālie maršruti, pastāstīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

No šodienas autovadītājiem var nebūt līdzi tehniskā pase un tiesības

Vadītājiem turpmāk var nebūt līdzi transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība jeb t.s. tehniskā pase un vadītāja apliecība, ja ir līdzi personu apliecinošs dokuments.

Lielbritānijā atkāpjas valdības locekle, pieaug spiediens Mejas demisijai

Lielbritānijā, paužot neapmierinātību jaunāko Brexit parlamenta balsojumu plānu, amatu pametusi kārtējā valdības locekle, pastiprinot spiedienu uz premjerministri Terēzu Meju atkāpties pašai vai tikt atbrīvotai ar partijas biedru balsojumu.

VDD pagaidām nav konstatējis ārvalstu centienus ietekmēt EP vēlēšanas Latvijā

Informāciju par tiešiem un sistemātiskiem ārvalstu centieniem ietekmēt Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi Latvijā Valsts drošības dienests pagaidām nav saņēmis.

Swedbank: 42% Latvijas iedzīvotāju uzkrājumu pietiek vien mēneša iztikai

42% Latvijas iedzīvotāju iekrājumu pietiktu, lai labākajā gadījumā mēnesi varētu segt ikdienas izdevumus.

Pirmajā balsošanas dienā izdevību doties pie urnām izmantojuši 2,57% vēlētāju

Eiropas Parlamenta vēlēšanu iepriekšējās balsošanas pirmajā dienā vēlēt devušies 36 257 jeb 2,57% balsstiesīgo, kas ir vairāk nekā attiecīgajā periodā 2014.gada vēlēšanās.