bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 20.08.2019 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss, Rojs
LatviaLatvija

Ventspils domes drudzis. Simptomi, ārstēšana un profilakse

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+7 vērtējums, 7 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Viedokļa raksts: Simona Šjadīte

Situācija Ventspils domē ir reti sastopams drudža paveids, ko izraisa Aivars Lembergs. Zināms, ka vīrusiem ir raksturīgi ilgstoši saglabāt dzīvotspēju jeb spēju izsaukt saslimšanu. Tā arī ir Lemberga gadījumā – viņš ir smagos noziegumos apsūdzēts, bet joprojām paliek organismā, kurā nav vēlams; un viņa dēļ pilsēta slimo jeb stagnē un domē nav leģitīma priekšsēdētāja. Kā ārstēt un kāda profilakse nepieciešama, lai izskaustu nevēlamo drudzi pilsētā?

Jāatzīmē, ka esošā VARAM ministra Jura Pūces paredzētā reforma jeb izstrādātā karte, kas paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35, vieš cerību, ka tas varētu palīdzēt izskaust arī dažās pašvaldībās radīto diktatūras modeli, kurā ir teju neierobežota vara vietējam patvaldniekam.

Tomēr Ventspils gadījumā, šķiet, šī reforma nemainīs esošo situāciju, jo Kurzemes tajā daļā korekcijas iecerētas pavisam niecīgas. Proti, paredzēts Ventspili apvienot ar pilsētas novada pašvaldību, kurā domes priekšsēdētājs ir Lemberga pārstāvētās ZZS biedrs Aivars Mucenieks.

Cūkas, politiskās prostitūtas un citi klātesošie Ventspils domes sēdēs

Jāatgādina, ka ar likumu ir noteikts, ka pašvaldībai mājaslapā jāliek audio ieraksti no domes sēdēm.

Ja paklausās, kādā stilā Ventspilī pašlaik norit domes sēdes, tad rodas priekšstats, ka sapulču telpā deputāti ierodas uz tirgus placi, kur nevis tiek risināti ventspilniekiem svarīgi jautājumi, bet klātesošie tiek apšķaudīti ar «Lemberga baktērijām». Cūkas, politiskās prostitūtas, Kiviča cienīgi izaicinājumi uz cīņas maču, bļaustīšanās un nepārtraukta diskreditējoša attieksme, kas vērsta uz opozīcijas deputātiem – tā pilsētas pārvaldes apspriedēs ir ierasta lieta.

Tas, ka ministrijas jau daudzu gadu garumā piever acis uz notiekošo šajā Kurzemes pilsētā, ir gaužām bēdīgi. Deputātiem tiek maksātas algas no iedzīvotāju nodokļiem par šo balagānu.

Ventspilī nav priekšsēdētāja, nav vadītāja, kas varētu stabilizēt situāciju un vismaz nedaudz pazemināt «paaugstināto temperatūru», kas uzceļas domes sēdes. Jo, jāatceras, ka Lembergam piemērotais drošības līdzeklis – liegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus ir spēkā jau desmit gadu. Tomēr Lembergs sevi joprojām pozicionē kā domes vadītāju.

Par lieguma neievērošanu var saņemt brīvības atņemšanu, tomēr, šķiet, ne Ventspils gadījumā. Viss ir salikts pa plauktiņiemkamēr Lembergs no pienākumiem ir atstādināts, viņa funkcijas ieņem Latvijai un Ventspilij uzticīgais biedrs Jānis Vītoliņš. Tomēr domes sēdes ierakstos var dzirdēt tieši Lemberga balsi kā dominējošo. Lūk, cik «ļoti» no pienākumiem viņš ir atstādināts. Šo iemeslu dēļ rodas sajūta, ka Latvijā var brīvi piekopt praksi, kurā netiek ievērots tiesiskums.

Lemberga pašreizējā pozīcija izgaismo situāciju, cik liela ir problēma ar tiesas rīkojumu izpildi Latvijā. Neskatoties uz tiesas aizliegumu, viņš ieņem gan Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, gan Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja amatu, to ar lepnumu norādot arī uz savas vizītkartes.

Paradoksāli, ka viņam ļauj «vadīt» domes sēdi pilsētā, kurā, pēc apsūdzību teksta, viņš tiek apsūdzēts vairākos noziegumos, kas saistīti ar ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu – dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos un citos noziegumos. Tiesas materiāli, kas sasniedz vairāk nekā 200 sējumu apmērus,vai tiešām cilvēkam ar šādu «bagāžu» jāatrodas domes sēdēs?

Tas mudina uzdod jautājumu atbildīgai ministrijai – kur parādās politiskā griba apstādināt šo situāciju un padarīt Ventspili funkcionējušu ar leģitīmu priekšsēdētāju? Vai tiešām «bez Lemberga nekur»?

Jāatceras, ka Satversmes tiesa oficiāli secinājusi – pašvaldības nav neatkarīgas institūcijas, bet gan atrodas Ministru kabineta padotībā.

Tas nozīmē, ka iepriekšējiem ministriem, kas «turēja acis ciet», un arī tagadējam VARAM ministram ir tiesības iejaukties pašvaldību darbības pārraudzībā – īpaši, kad no opozīcijas puses pārkāpumu lapas jau tiek pasniegtas teju uz paplātes.

BNN jau kādu laiku mēģina sarunāt interviju ar Juri Pūci, lai uzdotu viņam jautājumus par situāciju Ventspilī. Tomēr pēc vairākiem aicinājumiem no ministra joprojām nav saņemta piekrišana intervijai.

Jācer, ka VARAM sadzirdēs un saredzēs situāciju, kas ir Ventspilī, lai 38 059 pilsētas iedzīvotāji izveseļotos no šī drudža.


Pievienot komentāru

  1. Bijusī ventspilniece teica:

    Kas atļauts Lembergam, nav atļauts citiem. Kur paliek “Viens likums – viena taisnība visiem”. Ko dara atbildīgās ministrijas. Cilvēki, kuri skaļi iebilduši pret Lemberga visatļautību un atklāti pauduši savu viedokli, ir bijuši spiesti pamest Ventspili, lai izvairītos no visuvarenā Lemberga represijām. Cik ilgi tas turpināsies? Ventspils domes opozicionāri ir varoņi. Brīnos kā viņiem vēl nervi to visu iztur.

Igaunijas prezidente atbalsta nodokļa ieviešanu elektroenerģijai no Krievijas

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai aplikt ar nodokli Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Turklāt prezidente uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs ES lēmums.

MK vēlas palielināt atbalstu reemigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai

«Šis atbalsts ir svarīgs, jo cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību, ir mazāk iespēju pretendēt un saņemt atbalstus no citām valstī paredzētām atbalsta programmām.»

Par Rīgas otro vicemēru ievēlēta saskaņiete Vladova

Par Vladovu balsoja 11 Gods kalpot Rīgai deputāti, četri Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, trīs deputātu bloka Rīgai! biedri, kā arī 17 Saskaņas deputāti.

Virzienā uz risinājumu? Valdība konceptuāli atbalsta ekonomisko lietu tiesas izveidi

Ministru kabineta sēdes darba kārtībai pievienotajā konceptuālajā ziņojumā lasāms, ka ekonomisko lietu tiesai darbu paredzēts sākt 2021.gada 1.janvārī.

Veidojot sabiedrisko pasūtījumu, būs jāņem vērā arī ārzemju latviešu intereses

Ar mērķi veicināt ar diasporu saistītu norišu atspoguļošanu sabiedriskajā pasūtījumā un paplašināt sabiedrisko mediju saturu, kā arī to pakalpojumu pieejamību ārzemju latviešiem, valdība akceptējusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Plāno izvērtēt 12 Rīgas pašvaldības uzņēmumu darbību

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstījusi lēmumprojektu par neatkarīga ārējā izvērtējuma veikšanu pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās, piemēram, SIA Rīgas namu pārvaldnieks un SIA Rīgas ūdens.

Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru

Ministru viedokļiem daloties, valdība otrdien, 20.augustā, tomēr vēl nepieņēma lēmumu Latvijas Universitātes rektora jautājumā.

Daugavpils slimnīcā atsāktas plānveida operācijas

Pilsētas domes priekšsēdētājs klāstīja, ka slimnīca turpina darbu iepriekšējā režīmā, nodrošinot gan neatliekamo, gan plānveida palīdzību, nesamazinot ieplānoto operāciju skaitu.

Parakstīta Latvijas-Indijas sadarbības programma kultūrā

Sadarbības programma aptver abu valstu sadarbību mūzikā un dejā, kultūras mantojuma jomā, kino jomā, muzeju, kā arī bibliotēku un arhīvu starpā.

Apsūdzēti divi SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu krāpties ar OIK

Tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēti divi uzņēmuma SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu ar viltu iegūt tiesības nodot elektroenerģiju OIK ietvaros.

Swedbank: Reģionu iedzīvotāji mājoklim un pārtikai tērē vairāk nekā rīdzinieki

Latvijas reģionu iedzīvotājiem pārtikas un mājokļu izdevumu slogs attiecībā pret ienākumiem ir krietni lielāks nekā rīdziniekiem, secināts Swedbank finanšu institūta pētījumā.

VNĪ samazina valstij piederošo degradēto būvju skaitu

Valsts nekustamie īpašumi šogad pirmajā pusgadā vidi degradēto būvju skaitu samazinājusi par 28 būvēm – no tām 23 pārdotas izsolēs, piecas nojauktas.

Valsts kanceleja: Nevar pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu

Izvērtējot precizēto IZM sagatavoto rīkojuma projektu par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, nav iespējams pārliecināties, ka pārkāpumi LU rektora vēlēšanās ietekmēja to rezultātu, teikts Valsts kancelejas sagatavotajā atzinumā.

El Salvadorā cer uz abortu aizliegumu mīkstināšanu; attaisno sievieti par nedzīva bērna laišanu pasaulē

El Salvadoras tiesa attaisnojusi 21 gadu vecu sievieti, kurai saistībā ar valsts striktajiem abortu aizliegumiem tika piespriest cietumsods par to, ka viņa laidusi pasaulē nedzīvu bērniņu, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

PTAC: 34% iedzīvotāju atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām

77% iedzīvotāju atvaļinājuma laikā atļaujas lielākus tēriņus nekā plānots, bet 34% atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra dati.

Lielbritānija: Izbeigsim ES pilsoņu brīvu ieceļošanu 31.oktobrī

Lielbritānija izbeigs Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu brīvu ieceļošanu valstī uzreiz pēc izstāšanās no bloka 31.oktobrī, tā pavēstījusi britu valdība, kas gatavojas straujai aiziešanai no ES bez vienošanās.

Cerībās uz tirdzniecības kara atrisinājumu akciju cenas kāpj

Pasaules akciju tirgos bija kāpums, pieaugot optimismam par ekonomikas stimulēšanas pasākumiem Ķīnā un Vācijā un cerībām uz progresu sarunās ASV-Ķīnas tirdzniecības kara atrisināšanai.

Reirs: Tādi uzņēmumi kā Rīgas satiksme nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem

Plānots noteikt, ka uzņēmumi, kas atbilstoši Eiropas Savienības kritērijiem ir iekļaujami vispārējā valdības sektorā, nedrīkstēs strādāt ar zaudējumiem, sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Plašā divstāvu mājas ugunsgrēkā gājis bojā nepilngadīgs jaunietis

Tā kā dzīvojamā ēka uz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdi jau dega pilnā platībā, ugunsdzēsējiem glābējiem nebija iespējams iekļūt ēkā, lai to pārmeklētu.

Cilvēktiesību komisija: nepieciešams rīkot konkursu uz vakanto NEPLP locekļa vietu

Nepieciešams rīkot konkursu, lai aizpildītu pēc Guntas Līdakas atkāpšanās no amata vakanto Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa vietu.

Kariņš: Koalīcija gatava panākt kompromisu par 2020.gada budžetu

Valdību veidojošās partijas vēl nav panākušas vienošanos par 2020.gada budžetu, tomēr tās ir gatavas kompromisam.

Izdevies sarunāt – Burovs kļuvis par Rīgas mēru

Pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien, 19.augustā, Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Iekļaujot Rīgas satiksmi valsts budžeta deficītā, fiskālā telpa samazinās par 72 milj.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā to nosaka Eiropas Savienības kritēriji, ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā.

Rīgas valdošās partijas atradušas kopsaucēju, vienojušās par koalīcijas līgumu

Rīgas Domē partijas Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! ir pārvarējušas domstarpības un parakstījušas koalīcijas līgumu, pirmdien pēc abu domes frakciju kopsēdes norādīja partiju pārstāvji.

VARAM nesaskata šķēršļus Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumam uz 20 gadiem

Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nepārkāpj normatīvos aktus, tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


-->