bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.01.2020 | Vārda dienas: Sigurds, Sigvards, Zigurds

Ventspils domes izpilddirektoram alga lielāka nekā Valsts prezidentam, premjeram un Saeimas priekšsēdētājai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils domes izpilddirektors Aldis Ābele

Ventspils domes mājas lapā saskaņā ar Valsts pārvaldes likuma prasībām pieejama informācija par šā gada janvārī domes deputātiem un amatpersonām izmaksātā atalgojuma apmēru. Ja deputātu atalgojuma ziņā īpaša pārsteiguma nav, un daži domes vadībai pietuvinātie «pilsētas tēvi» kā saņēmuši, tā turpina saņemt teju desmit reizes lielāku atalgojumu nekā opozīcijas deputāti, tad domes izpilddirektora Alda Ābeles darba alga liks skaudībā noelsties ne tikai Latvijas lielo pilsētu izpilddirektoriem, bet arī valsts augstākajām amatpersonām, vēsta ziņu portāls Ventspilnieks.lv

Kā liecina domes publiskotā informācija, Aldis Ābele šā gada janvārī «uz rokas» saņēmis 4 206 eiro un 36 centus (2017.gada decembrī – 4003,7 eiro). Tikmēr par Ventspili ievērojami lielākās un arī bagātākās Rīgas  pilsētas izpilddirektors, domes deputāts Juris Radzēvičs pērnā gada decembrī (par janvāri dati vēl nav publiskoti) algā saņēmis 2365,59 eiro. Jūrmalas domes izpilddirektors saņēmis 2859,38 eiro, bet Daugavpils domes izpilddirektorei izmaksāti 1743,39 eiro, kuros ietilpst arī atvaļinājuma nauda 1091,75 eiro apmērā.

Ventspils pilsētas domes izpilddirektors neto atalgojuma ziņā apsteidzis arī Valsts prezidentu ar 3542,52 (pirms nodokļu nomaksas – 5 121 eiro), Valsts prezidenta kancelejas vadītāju Arni Salnāju ar 3978 eiro mēnešalgu, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci ar 2888,27 eiro, Ministru prezidentu Māri Kučinski, kurš janvārī «uz rokas» saņēmis 3789,33 eiro, un valsts galveno ierēdni – Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, kurš saņēmis 2833,63 eiro.

Likums jau vairāk nekā septiņus gadus visām Latvijas 119 pašvaldībām ik mēnesi liek publiskot visu deputātu un arī pašvaldību amatpersonu «uz rokas» saņemto algu. Likums viņiem visiem ir devis vienādus pienākumus un vienādas tiesības, taču atalgojuma apmēra starpība ir dramatiska. Nav noteikti ne deputātu un pašvaldības amatpersonu atalgojuma griesti, ne arī «sarkanās līnijas», par kurām zemāk vairs nevar iet. Deputātu algu jautājumi ir pašu pašvaldību rokās. Rezultātā izveidojusies situācija, kad lojalitāte pašvaldību «patvaldniekiem» atmaksājas. Jo lojālāks ir deputāts, jo vairāk komitejās vai Ventspils gadījumā, komisijās, deputāts strādā un vairāk arī saņem.

Ventspilnieks.lv atzīmē, ka par šo jautājumu kā mediji, tā arī politikas eksperti ne reizi vien cēluši trauksmi. Piemēram, politikas centra Providus pētnieču Ivetas Kažokas un Līgas Stafeckas 2017.gadā veiktajā pētījumā Varas līdzsvars un kontrole Latvijas pašvaldībās rodams maziepriecinošs secinājums – atalgojums ir spēcīgs ierocis domes priekšsēdētāju rokās: «Piepelnīšanās iespēju sagādāšana deputātiem pārvēršas no centieniem nodrošināt svarīgus balsojumus līdz koruptīvas vai sastingušas varas sargāšanai.»

Šobrīd nav pamata uzskatīt, ka situācija ar pietuvināto un lojālo «apbalvošanu» varētu mainīties – šo jomu valsts pārvaldē neviens nekontrolē un datus neanalizē. Tātad, ir maz cerību saprast, kāpēc, piemēram, Rīgas pilsētas, ar tās vairāk kā 640 tūkstošiem iedzīvotāju un 2018.gadā prognozētiem 906 622 100 eiro lieliem budžeta ieņēmumiem, saņem mēnesī teju par diviem tūkstošiem eiro mazāk nekā Ventspils pilsētas izpilddirektors.

Salīdzinājumam var minēt, ka Ventspilī saskaņā ar oficiāliem datiem 2017.gada sākumā bija deklarēti 39 286 iedzīvotāji, bet pilsētas 2018.gada kopbudžeta ieņēmumi plānoti 70,874 miljonu eiro apmērā.

Varētu pieņemt, ka Ventspils vidējā atalgojuma ziņā visās sfērās, ne tikai pašvaldības amatpersonu algošanā, ir krietnu soli priekšā pārējai Latvijai, tomēr tā nav. Kā liecina interneta personāla atlases uzņēmums CV-Online Latvia gadskārtējā algu un atlīdzību pētījuma dati, tad augstākais vidējais atalgojums – 936 eiro neto, ir Rīgā, bet zemākais Daugavpilī – 582 eiro. Savukārt vidējais atalgojums Pierīgā un Jūrmalā ir 865 eiro, Zemgalē – 680 eiro,  Kurzemē – 678 eiro, Vidzemē 649 eiro, bet Latgalē 594 eiro.

Ref:224.000.103.4086


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!