Ventspils domes deputāts: Olimpiskais centrs Ventspils pēc būtības jau sen bankrotējis

Lai gan olimpiskais centrs (OC) Ventspils faktiski ir uz bankrota robežas, tāpat tiek plānota kārtējā sporta būve – grandiozs peldbaseins, vēsta Ventspils domes deputāts Aivis Landmanis.

«OC Ventspils strādā neefektīvi un pēc būtības jau sen ir bankrotējis. Pati pieeja – sporta finansējumu novirzīt tekošo sporta būvju izmaksu segšanai – ir gaužām neefektīva, izšķērdīga un sportu degradējoša,» portālam Ventspilnieks.lv uzskatu pauž deputāts.

Viņaprāt, ne velti Ventspils pilsētas dome, OC Ventspils un tās atbalstītie sporta dzīves pārstāvji pievienojas kamaņai pret izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), kas kritiski pievērsusies finansējuma izvērtēšanai. 

«OC Ventspils bez būtiskas pašvaldības un valsts palīdzības nespētu nodrošināt pat pusi no sporta būvju apsaimniekošanas izmaksām,» uzskata Landmanis un norāda, ka ne mazāk kā divi miljoni eiro no sportam atvēlētajiem līdzekļiem tiek tērēti komunālajiem maksājumiem un citiem ar sporta un izklaides objektu uzturēšanu saistīto izdevumu segšanai. Tomēr ar to visu OC Ventspils zaudējumi svārstās miljona eiro robežās.

«Valstij un pašvaldībai jāatbalsta sports, nevis jāsedz neapdomīgi uzcelto un izšķērdīgi uzturēto sporta būvju uzturēšanas izmaksas, jāapmaksā šaubīgi izdevumi,» uzskata deputāts, piebilstot, ka šādas politikas rezultātā OC Ventspils nav ieinteresēta efektīvā sporta būvju apsaimniekošanā, bet sports tiek turēts «apzinātā badā».

Landmanis norāda, ka «īsts saimnieks» OC Ventspils paredzētās dotācijas novirzītu sporta būvju attīstībai, lai sporta veidi paši izvēlas, kādus infrastruktūras pakalpojumus pirkt un no kā.

Jāatzīmē, ka Ventspilī sporta attīstības un popularizēšanas jautājumus koordinē Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs (Latvijai un Ventspilij). Sporta būvju uzturēšanu un attīstību nodrošina OC Ventspils, kura īpašnieki ir Ventspils pilsētas dome un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ar tās prezidentu Aldoni Vrubļevski priekšgalā. Par sporta veidu attīstību atbild Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde un Izglītības pārvaldes paspārnē atrodošā sporta skola SPARS.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij), Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš (Latvijai un Ventspilij), Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks sadarbības jautājumos Blumbergs un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks (Latvijai un Ventspilij) ir Ventspils pilsētas domes iecelti Ventspils brīvostas valdes locekļi, kuri nodrošina Ventspils Brīvostas pārvaldes daudzmiljonu atbalstu SIA Futbola klubs Ventspils un biedrībai Basketbola klubs Ventspils.

Lembergs vienlaikus ir arī LOK Izpildkomitejas loceklis un BK Ventspils prezidents. Vītoliņš ir BK Ventspils padomes loceklis, Blumbergs BK Ventspils viceprezidents un laikā no 2012.– 2018.gadam FK Ventspils prezidents.

«Tikai šie kungi precīzi zina, cik Ventspils sportam tiek novirzīti līdzekļi, no kādiem avotiem un kādiem mērķiem tie tiek izmantoti, jo Ventspils pilsētas domes opozīcijas daudzu gadu mēģinājumi būt informētiem tikuši no šo kungu puses paralizēti,» norāda Landmanis.

Deputāts uzskata, ka ir informācija, kas liek apšaubīt Ventspils sportam atvēlēto līdzekļu efektīvu un lietderīgu izmantošanu. Iespējams, tieši tāpēc Ventspils domes vadība cenšas nepieļaut sabiedrības informēšanu par Ventspils pašvaldības pārvaldē «notiekošo nesaimnieciskumu un, iespējams, ļaunprātīgiem līdzekļu izsaimniekošanas gadījumiem», pārliecināts Landmanis.

Politiķis uzskata, ka bez visaptveroša sporta būvju lietderības un sporta veidu audita celt «kārtējo sporta būvi Ventspilī ir bezatbildīgi un pat noziedzīgi». Pēc Landmaņa domām, pastāv riski, ka sabiedrisko līdzekļu «izsaimniekošana» novedīs pie Ventspils domes un OC Ventspils finanšu problēmām – par to jau liecinot olimpiskā centra gada pārskati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas