bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 14.08.2018 | Vārda dienas: Zelma, Zemgus, Virma
LatviaLatvija

Ventspils opozīcija: Pašlaik, iespējams, notiek valsts apvērsuma mēģinājums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+15 vērtējums, 15 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Strādājot Ventspils pilsētas domē (Ventspils lokālpolitikā kopš 2005.gada), kopā ar kolēģiem esam pārliecinājušies kā atsevišķi mūsu valsts indivīdi, izmantojot varu, pretēji Satversmei, likumu burtam un garam, grauj mūsu valsts pamatus. Kopā ar kolēģiem neskaitāmas reizes esam vērsušies pie valsts atbildīgām amatpersonām ar lūgumu novērst Ventspils pilsētas domē valdošo patvaļu, kura nu jau ir izplatījusies pa visu valsti,» valsts augstākajām amatpersonām adresētā vēstulē norāda Ventspils domes deputāts Aivis Landmanis.

«Jums visiem ir zināms, ka Ventspils pilsētas domi vada smagos amatnoziegumos (smagākā ar amatnoziegumiem izvirzītā apsūdzība Latvijas valsts vēsturē, kā rezultātā Lembergam kopš 2007.gada ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas priekšsēdētāja pienākumus) apsūdzēta persona, kura, izmantojot savu varu, turpina rīkoties ar simtiem miljoniem vērtiem sabiedrībai piekrītošiem aktīviem, vienlaicīgi pretlikumīgi ierobežojot savādāk domājošo deputātu tiesības uz informāciju, dalību domes lēmumu sagatavošanas procesos u.t.t.. Diemžēl, valsts vara ir izlikusies neredzam un nedzirdam notiekošo. Varai ir šķitis pieņemami, ka amatos turpina atrasties persona, kura ir apsūdzēta par attiecīgo amatu ļaunprātīgu izmantošanu iedzīvošanās nolūkos un kura ievērojamus sabiedriskos līdzekļus (skatīt Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību, Ventspils brīvostas pārvaldes, dažādu klubu un asociāciju budžetus) neierobežoti tērē sava tēla spodrināšanai un sabiedriskās domas iespaidošanai. Vara nav spējusi reaģēt uz šīs personas īstenotajiem nevēlamo deputātu iespaidošanas, ierobežošanas paņēmieniem, kuri ir klajā pretrunā valsts Satversmei, likumiem un kuru rezultātā Ventspils pilsētas domes deputātiem ir ierādīta beztiesiska vērotāja vieta, proti, ja esiet pret mani (apsūdzēto Lembergu), tad uz domes sēdēm varat nenākt, jo ne Jūs, ne Jūsu deleģētie profesionāļi netiks pārstāvēti nevienā kolektīvo lēmumu pieņemšanas institūtā (komisijas, padomes, darba grupas), Jums tiks liegta visa iespējamā informācija, Jūsu iniciētie lēmuma projekti līdz domes sēdei nenonāks u.t.t.. Arī fakts, ka Ventspils pilsētas domi juridiski vada tās vietnieki (faktiski vada Lembergs), pretēji likums «Par pašvaldībām» definētajam, ka vietnieki domes darbu var vadīt tikai gadījumos, kad domes priekšsēdētājs atrodas prombūtnē, ir atlaists vai atkāpies, valsts varas pārstāvjiem ir licies pieņemami,» teikts vēstulē. Tā adresēta Valsts prezidentam, ministriem, Saeimas deputātiem un Ministru prezidenta amata kandidātei Laimdotai Straujumai.

«Gadiem, runājot par politiķu, amatpersonu atbildību, tiek nesatricināmi piesaukts jēdziens «Nav notiesāts, nav vainīgs». Šo jēdzienu dzirdam ikreiz, kad runa ir par viena vai otra politiķa, ierēdņa bezatbildību vai apzinātu darbību, kā rezultātā valsts, sabiedrība kopumā zaudē ievērojamus finanšu līdzekļus. Šādi rīkojoties, tautai ir iestāstīts – jūsu vadītajā valstī galvenās vērtības ir korupcija, melošana, dubultie standarti, bezatbildība, neprofesionalitāte, gļēvums un dažādas netīras aizkulišu spēles, kurām nav nekā kopīga ar tautas labklājības veicināšanu un citām sabiedrības interesēm.

Attiecīgu darbību rezultātā esam zaudējuši ievērojamu savas tautas daļu, kura bezcerībā ir pametusi valsti. Iemesli aizbraukšanai dažādi, bet viens no būtiskākajiem ir mūsu valsts varas nespēja novērst valstī arvien pieaugošo amatpersonu visatļautību, patvaļu un korupciju, kuru atsevišķi valsts varas pārstāvji neatlaidīgi, pat uzstājīgi veicina. Kā gan citādi var nosaukt valsts augstāko amatpersonu pārrunas ar valsts apzagšanā apsūdzētu personu, uzklausot šīs personas viedokļus par valdības veidošanas procesu, Eiropas fondu un valsts finanšu resursu sadali u.t.t., «Nav notiesāts, nav vainīgs» standarti mūsu valstī ir inficējuši pilnīgi visas dzīves sfēras, tāpēc nav jābrīnās, ka šādas dzīves modeļa sekas izpaužas nevainīgu cilvēku dzīvību zaudēšanā,» norāda Landmanis.

Viņš turpina: «Pieņemsim, ka Valdi Dombrovski atkāpties piespieda sirdsapziņa. Ja tā, tad apsveicami. Diemžēl, tā vietā, lai izmantojot Valda Dombrovska augsti pacelto morālās atbildības latiņu un diskutētu par nelaimes patiesajiem cēloņiem, politiķi aprobežojas ar vienas nozares fasādisku vētīšanu un steidzamības kārtā lipina jaunu, kārtējo bezprincipu valdību, tikai šoreiz uzkrītoši un atklāti ar smagos amatnoziegumos apsūdzētā, Ventspils pilsētas vadītāja līdzdalību. Neviens no politiskajiem spēkiem nerunā par principiem, nosacījumiem, darāmajiem darbiem. Galvenais ir sadalīt, sagrābt amatus, kas liecina, ka politiķi nav izdarījuši secinājumus, nožēlojuši notikušo un apņēmušies turpmāk valsts intereses turēt augstāk par savām vai kādu slēptu menedžeru savtīgām, iespējams noziedzīgām interesēm.»

Pēc viņa rakstītā, «nāve, tāpat kā zaglis, savus upurus nešķiro. Tie ņem un tiem ir vienalga, kāda ir upuru nacionālā piederība, vecums un sociālais stāvoklis. Nāve ņēma Zolitūdē. Zagļi, korumpanti, neprašas un to atbalstītāji, noziegumu noklusētāji, vienaldzīgie visus šos gadus ir atradušies mūsu valsts visa līmeņa politikas veidotāju vidū, ļaujot apzagt ik vienu valsts iedzīvotāju. Teiksiet, ka nē? Tad, kas bija par iemeslu, lai nekavējoties, bez ierunām panāktu smagos amatnoziegumos tiesājamas personas atstādināšanu no visiem ar valsti, pašvaldībām, to iestādēm, kapitālsabiedrībām, biedrībām saistītajiem amatiem? Kāpēc šādas personas piesedz politiskas partijas ar Latvijai un Ventspilij un Zaļo un zemnieku savienību priekšgalā? Kāpēc tā saucamā tiesiskuma koalīcija kopā ar Saskanas centru nespēja panākt attiecīgu likumu pieņemšanu, kura būtu jau sen novērsusi ačgārno, valsts pamatus graujošo situāciju? Atbilde domājams Jums visiem ir labi zināma. Jūsu politiskajās partijās ir cilvēki, kuriem tā patīk «dīlot», ka aizmirstas vispārzināmi morāles kritēriji.»

«Ir dzirdēts, ka nepastāvot vairs nekādu līniju, proti tabu. Bet kā ir ar pasaules reliģijās rakstītajiem: tev nebūs nokaut, tev nebūs zagt un citiem. Vai saviem bērniem mēs atļaujam pilnīgi visu? Nemācam, kas labs, kas slikts? Šādi turpinot var pienākt laiki, ka ne tikai valsts izlaupīšanā apsūdzētas personas turpinās rīkoties ar sabiedrības aktīviem, bet bērnudārzos, skolās, tiesībsargājošās institūcijās turpinās strādāt arī par pedofiliju, varmācību un slepkavību apsūdzēti pedagogi un tiesībsargi,» uzsvērts vēstulē.

Pēc Landmaņa norādītā, «ar atvainošanos, premjera atkāpšanos, jaunas valdības neētisko lipināšanu un Maxima veikalu boikotēšanu (publiski paziņojuši V.Dombrovskis; D.Pavļuts; L.Straujuma) ir par maz, lai valsti noliktu uz morālo un tai sekojošo labklājības ceļa. Mums ir jāpierāda pašiem sev un sabiedrībai, ka esam gatavi mainīties. Valdības veidošanā partiju nosaukumiem ir jānonāk otrajā plānā. Valdība ir jāveido tiem deputātiem un tām personām, kuras ar savu rīcību spēj apliecināt gatavību valsti vadīt godīgi.»

Vēstulē Landmanis aicina steidzamības kārtā Saeimā virzīt un balsot par likuma grozījumiem, kuri liegtu amatnoziegumos apsūdzētām personām līdz tiesas sprieduma pasludināšanai, ieņemt jebkādus ar valsti, pašvaldībām (arī Saeimas un pašvaldību deputātu), to iestādēm, brīvostām, kapitālsabiedrībām, biedrībām un aģentūrām saistītus amatus, kā arī norobežoties no amatnoziegumos apsūdzētām personām un to aizstāvjiem, tādējādi ar savu piemēru sabiedrībai demonstrējot, ka Valda Dombrovska atkāpšanās lēmums tiešām ir pācēlis morālās atbildības latiņu.

«Latvijai un Ventspilij pārstāvju pēdējo nedēļu bravūrīgā izturēšanās liek secināt, ka pašlaik, iespējams, notiek valsts apvērsuma mēģinājums, kuru īsteno iespējami korumpēti, šantāžai pakļauti un bezatbildīgi valsts varas pārstāvji ar apsūdzēto, mūsu pilsētas, domes priekšsēdētāju priekšgalā, kuram tiesa jau labu laiku ir liegusi pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas priekšsēdētāja amatus. No mums ir atkarīgs vai apvērsumam notikt vai nē. Ja apvērsums izdosies, tad gaidiet – Ventspils pilsētas domes «demokrātijas» standarti ar uzviju prevalēs pilnīgi visās mūsu valsts vietās un jomās. Tad atliks vien mainīt likumus, lai legalizētu korumpantus, valsts resursu izmantošanu savtīgos nolūkos, likvidētu opozīciju. Bet tad jau tā būs pavisam cita valsts, kuru vadīs «likumīgie zagļi» un kurai ar rietumu demokrātijas standartiem nebūs nekā kopēja. Tā patvaļa, kas notiek Rīgas domē un par ko publiski uztraucas tās opozīcija, ir «ziediņi», salīdzinājumā ar Ventspilī notiekošo,» uzsver Landmanis.

«Man un maniem kolēģiem sirdsapziņa neļauj klusēt, tāpēc ceru, ka Latvijas politikas avangardā atradīsies pietiekami daudz godprātīgu cilvēku, kuriem nav vienaldzīgs mūsu valsts liktenis un kuri spēs rīkoties,» rezumē opozīcijā esošais Ventspils domes deputāts.

102.000.102.6305


Pievienot komentāru

 1. Ilze teica:

  Absurds! Lielākais absurds, ko nācies lasīt! Kāds ļoti kāro ieņemt Lemberga vietu!!!

  • ... teica:

   vai tiešām??? kāpēc Lembergs ir visur, kas skar valsts lietas, kāpēc viņš piedalās koalīcijas sarunās, bet citu pilsētu mēri nē?? ar ko viņš īpašāks?

  • Jānis teica:

   tas galīgi nav absurds, tie kas pilnībā vēl nav nozombēti vai nopirkti ļoti labi saprot lemberga šā brīža cinisko raušanos pie varas izmantojot Zolitūdes traģēdiju un Latvijas politiķu korumpētību

 2. juris teica:

  Pilnīgi piekrītu.
  Tiessikuma kolaīcija ir pilnīgi izjukusi pa šuvēm.

 3. aldons teica:

  Labais. Vismaz vienam ir drosmes pateikt to ko doma daudzi.

 4. pūce teica:

  ļoti spēcīgi vārdi, tikai diemžēl vairums vēstules adresātu ir paši vai nu Lemberga pakalpiņi, vai tik ļoti baidās šķirties no savām siltajām vietām, ka neko nedara. Kamēr šajā valstī amatpersonas domās tikai par savu kabatu nevis vispārēju labumu tautai, nekas nemainīsies

 5. IVO teica:

  Pilnībā piekrītu! Žēl, ka mums ir tik maz cilvēku, kuriem nebūtu bail saukt lietas īstajos vārdos! LATVIJĀ patiešām notiek apvērsuma mēģinājums un tauta tiek turēta par lopiņu baru, kam var spraust “batonus” ausīs!

 6. gusts teica:

  Gribetos dzirdet varas parstavju komentarus saja sakara. Teiksim Aboltina, Elerte.

 7. rasa teica:

  Ļoti šaubos,vai kādam no varas vīriem būs drosme atbildēt Landmaņa vēstulei.Saka-drošam pieder pasaule,bet es gribētu teikt ,ka arī nekauņam un mhinātoram netrūkst drosme Latvijas tautu un valdību pakļaut savām iegribām.Neticu,ka kautkas var mainīties,jo,acīmredzot,bailes ir pārāk milzīgas,lai atbrīvotos no Lemberga un Rīgā no Ušakova.Atliek gaidīt rudeni un nākošās vēlēšanas.Cienījamā Latvijas tauta,būsim gudrāki,būsim prasīgāki,neņemsim vērā vājprātīgās reklamas!Lai mums visiem veicas!

 8. ik teica:

  Pilnīgi precīzi noraksturota situācija valstī.

Koalīcija atbalsta EM sagatavotā OIK ziņojuma virzību valdībā ar apspriestajiem precizējumie

Koalīcija atbalsta Ekonomikas ministrijas sagatavotās obligātās iepirkuma komponentes ziņojuma virzību valdībā ar iepriekš apspriestajiem precizējumiem.

Latvija atbalsta atteikšanos no pulksteņa rādītāju grozīšanas divreiz gadā

Ministru kabinets otrdien, 14.augustā, atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl mēnesi vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās

Vēl mēnesi – līdz 14.septembrim – vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās, kas notiks šā gada 6.oktobrī, norāda Centrālās vēlēšanu komisijā.

Cik sekmīgi ir Saeimas deputātiem piederošie uzņēmumi? Pelnošāko uzņēmumu galvgalī – ZZS deputāti

Politiķu, kuriem pieder daļas uzņēmumos un kuri ir arī kapitālsabiedrību patiesā labuma guvēji, patlaban ir mazākumā. Lursoft apkopotā informācija liecina, ka kapitāldaļas uzņēmumos patlaban pieder 35 Saeimas deputātiem un Ministru kabineta ministriem. Kopumā politiķi ir 48 uzņēmumu dalībnieki, no tiem visaktīvāk uzņēmējdarbībā iesaistījies Zaļo un Zemnieku savienība frakcijas deputāts Valdis Kalnozols, esot dalībnieks sešos uzņēmumos. ZZS Saeimas frakcijas deputātiem pieder 20 uzņēmumi, savukārt 12 – Saskaņas frakcijas deputātiem

Terorakta izmeklēšana: Aiztur vīrieti, kurš ietriecies cilvēkos pie Londonas parlamenta

Pamatojoties uz aizdomām par teroraktu, Londonā arestēts vīrietis, kurš ietriecies barjerās netālu no parlamenta ēkas, ievainojos vairākus cilvēkus.

Latvijas tūristu mītnēs par 11,3% pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Šī gada 2.ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 772,3 tūkstoti viesu, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2017.gada 2.ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Turcijas liras kursa kritums turpina satricināt pasaules biržas

Turcijas liras kurss pirmdien saruka līdz kārtējam rekordzemajam līmenim, turpinot satricināt pasaules biržas, jo investori bažījas, ka krīze Turcijā varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku.

Atsakās no plāniem dot ārsta palīgiem tiesības izrakstīt nosūtījumus

Veselības ministrija atteikusies no vairāku mediķu organizāciju atbalstītā ierosinājuma dot ārsta palīgiem, kuri strādā pašvaldību feldšerpunktos, tiesības izrakstīt nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Trasta komercbankas administrators jūlijā atguvis 320 500 eiro

Likvidējamās Trasta komercbankas administrators šogad jūlijā atguvis 320 501 eiro, kas ir vairākkārt vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad tika atgūti 5054 eiro.

Rīgas svētku laikā būtiski ierobežos satiksmi

Rīgas svētku laikā tiks būtiski ierobežota satiksme pilsētas centra ielās. Jau no 16. augusta plkst. 5.00 līdz 20. augusta plkst. 15.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

Partijas sola samazināt tiesvedību ilgumu

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas tieslietu sistēmas uzlabošanai sola būtiski samazināt tiesvedību ilgumu, atsevišķās krimināllietās atcelt iespēju pārsūdzēt tiesas spriedumu, kā arī veikt vispārēju tieslietu jomas modernizāciju, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Pārbaudīs NBS gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiks līdz šim lielākās militārās mācības Namejs 2018, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Spānijā ievainoti 313 cilvēki

Pilsētas sporta un mūzikas festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Bigo, Spānijas ziemeļrietumos, naktī uz pirmdienu ievainoti 313 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Maksātnespējīgā Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus

Par maksētnēspējīgu atzītā kuģubūves kompānija AS Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus, vēsta Latvijas Televīzija.

Ko sola Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai?

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai sola armijā izveidot arodbiedrības, samazināt vai palielināt militāros izdevumus, kā arī palielināt zemessargu skaitu, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Aicina partijas pierādīt gatavību palielināt veselības finansējumu līdz 4% no IKP

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība aicina partijas pierādīt savu gatavību palielināt veselības nozares finansējumu tā, lai tas 2020.gadā sasniegtu vismaz 4% no iekšzemes kopprodukta, stāsta arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Apskats: «Karstais kartupelis» – partiju finansēšanas jautājums

Jautājums par politisko partiju pilnīgu finansēšanu no valsts budžeta ir kā karsts kartupelis, kuru politiķi jau gadiem ilgi mētā no rokas rokā. Šobrīd attiecībā uz valsts finansējumu Latvijas politiskās partijas ir pabērnu lomā ne vien Baltijā, bet arī visā Eiropā. Ja Igaunijas partijas 2015.gadā savā starpā sadalīja 5 400 000 eiro, Lietuvas politiskie spēki – 5 800 000 eiro, tad Latvijas partijām no valsts budžeta pienācās vien 612 398 eiro. Šāda situācija rada labvēlīgu augsni dažādām shēmām, un savulaik politiķu pirkšana notika pat īpaši neslēpjoties. Taču tā kā neapgāžamu pierādījumu trūkst, visi iesaistītie pagaidām tikuši cauri sveikā, raksta laikraksts Ventspilnieks.lv.

Francijas policija aizliegusi Latvijas aktīvistiem Monblāna virsotnē mēģināt uznest karoga mastu

Francijas policija ir apturējusi kalnos kāpējus no Latvijas, kuri vēlējās uznest Monblāna virsotnē mastu ar Latvijas karogu, ziņo laikraksts The Times.

BTA: Visbiežāk jeb 70% no apdrošinātajiem atpūtas kuģošanas līdzekļiem ir motorlaiva

Iegādājoties atpūtas kuģošanas līdzekļa apdrošināšanas polisi, cilvēki visbiežāk izvēlas apdrošināt motorlaivas. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company, motorlaivu apdrošināšana veido 70% no kopējā izdotā polišu skaita. Pārējos 30% ietilpst tādi peldlīdzekļi kā kuteri, airu laivas, buru jahtas un motorjahtas.

Ašeradens: EM piedāvātais plāns par atteikšanos no OIK nav labākais risinājums

Ekonomikas ministrijas piedāvājums triju gadu laikā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājuma nav labākais risinājums, Ministru kabineta komitejas sēdē uzsver ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Būvniecības apjoms 2.ceturksnī pieaug par 31,6%

Būvniecības produkcijas apjoms gada griezumā, salīdzinot 2018.gada 2.ceturksni ar 2017.gada 2.ceturksni, pieaudzis par 31,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

VUGD priekšniekam samazina algu par dienesta pārkāpumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam Oskaram Āboliņam piemērots disciplinārsods – mēneša amatalgas samazināšana par medību kluba Plauži atrašanos Ogres novada Ķeipenes ugunsdzēsības depo, noskaidrots Iekšlietu ministrijā.

SEB bankas aptauja: 40% jauniešu vēlas nodarboties ar privāto biznesu

Jaunieši Latvijā daudz vairāk nekā viņu vienaudži Lietuvā un Igaunijā plāno saistīt savu dzīvi ar uzņēmējdarbību. Plāni nākotnē uzsākt savu biznesu ir 36% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem, savukārt 4% no viņiem jau šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Lietuvā uzņēmējdarbībai plāno pievērsties 30%, bet Igaunija – vien 24% jauniešu.

Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par 7,187 miljardiem eiro

Eiropas Centrālās bankas īstenotās valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmas ietvaros Latvijas Banka jūlija beigās bija iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 7,187 miljardu eiro apmērā.

VVC: Valsts pārvaldē redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem

Valsts pārvaldē brīžiem ir redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem, ārvalstniekiem un investoriem, dodot papildus brīvības, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.