bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 09.04.2020 | Vārda dienas: Alla, Valērija, Žubīte
LatviaLatvija

Ventspils opozīcija: Sankcionētais Lembergs joprojām izmanto Ventspils pilsētas domi savām interesēm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Aivis Landmanis, Ivars Landmanis, Aivars Lembergs, ASV sankcijas, Magņitska likums, VARAM, KNAB, bezdarbība, korupcija, tiesas spriedums, korupcijas apkarošana«Latvijas problēma ir tā, ka pašlaik kontrolējošās iestādes skatās tikai uz to, kur sankcionētajai personai Aivaram Lembergam ir īpašumtiesības. Taču tanī pašā laikā netiek skatīts, cik daudz viņa kontroles, ietekmes arī pēc sankciju uzlikšanas ir jūtams caur politiķiem, biedrībām un valsts institūcijām.» Kas notiek Ventspils pilsētas domē pēc ASV sankciju piemērošanas un ar Lembergu un viņu saistītām juridiskām personām, intervijā BNN stāsta vairāku sasaukumu Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti Aivis un Ivars Landmaņi.

Kā jūs komentētu piemērotās ASV sankcijas Aivaram Lembergam?

ASV sankciju piemērošana ir sekas ilgstošai valsts nespējai cīnīties ar visaptverošu korupciju, kuru šajā gadījumā ilgstoši ir realizējusi sankcionētā persona Lembergs, izmantojot Ventspils pilsētas domi, tās struktūrvienības, kapitālsabiedrības, biedrības, Ventspils brīvostas pārvaldi un savu ietekmi valsts pārvaldes struktūrās – iestādēs (arī tiesībsargājošās), ministrijās, valdībā, Saeimā un partijās, intervijā komentē Ventspils opozīcijas deputāts A.Landmanis.

Savukārt opozīcijas deputāts I.Landmanis uzsver, ka problēma ir tajā, ka valsts nav spējusi nodrošināt ātru Lemberga lietas iztiesāšanu un ir ļāvusi Lembergam turpināt pretlikumīgi atrasties un pildīt atbildīgus valsts amatpersonas pienākumus, par kuru ļaunprātīgu izmantošanu viņam ir izvirzītas smagas apsūdzības. Turklāt tas noticis laikā, kad viņam tas ir ticis liegts.

Šī iemesla dēļ gadiem ilgi no sankcionētās personas puses ir tikusi un vēl joprojām tiek pretlikumīgi diskriminēta un prettiesiski ierobežota opozīcijas deputātu darbība, par ko ir informēta VARAM un citas valsts atbildīgās institūcijas, norāda Landmaņi.

Jāatzīmē, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs Juris Pūce Ventspils pilsētas domes deputātiem katram individuāli 3.janvārī ir nosūtījis  vēstuli par OFAC noteiktajām sankcijām pret Lembergu un iespējamo ietekmi uz Ventspils pilsētas domes darbu.

Kāda ir bijusi Ventspils pilsētas domes deputātu reakcija pēc sankciju noteikšanas? 

Ventspils pilsētas domē nekas nemainās, uzsver I.Landmanis. Viņa ieskatā, Lembergs turpina kontrolēt domi un tās pārvaldes struktūras, pieņemt to budžetus, nosakot prioritātes līdzekļu sadalījumā, izmantojot par sabiedriskajiem līdzekļiem atmaksātu mediju (īpaši viņa ietekmē esošo), pakalpojumus savu subjektīvo viedokļu paušanai utt.

«Kas attiecas uz domes tā saucamo reakciju uz Pūces vēstuli, tad 2020.gada 10.janvārī notika Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika mēģināts imitēt Lemberga ietekmes mazināšanu,» stāsta A.Landmanis.

Proti, Lembergs atteicās no dalības Pilsētas attīstības jautājumu komitejā un tika iecelts Sociālo jautājumu komitejas sastāvā. «Lembergs ar saviem 100% kontrolētiem deputātiem, protams, neatsaucās mūsu aicinājumam nolikt deputāta mandātu,» turpina A.Landmanis.

Lasiet arī: Vairāk nekā mēnesis kopš sankcijām Lembergam. Pūce aizvien gaida Ventspils domes reakciju

«Lai arī pagājis gana ievērojams laiks, lai atbildīgā ministrija rīkotos, joprojām tiek gaidīts «neiespējamais signāls» no Ventpils koalīcijas deputātiem. Viņu viedoklis nemainīsies. Pūcem, ilgstoši sekojot domes darbībai, tas būtu jāsaprot un jāsāk palīdzēt Ventspils pilsētas domei ar ministrijas iejaukšanos,» uzskata Landmaņi.

I.Landmaņa ieskatā, ir ieslēgta Lemberga aizstāvības mašīna, kuru nodrošina vispirms Lemberga vietnieki Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, izpilddirektors Aldis Ābele un pārējie partijas Latvijai un Ventspilij deputāti – Uldis Boitmanis, Ilze Buņķe, Igeta Gredzena, Andris Grigalis un Aigo Gūtmanis.

A.Landmanis uzskata, ka šīm personām ir jāuzņemas pilna atbildība par smagos amatnoziegumos apsūdzētā un tiesiski ierobežotā Lemberga nonākšanu Ventspils pilsētas domes deputāta, Ventspils pilsētas dome priekšsēdētāja, iepriekš Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amatos, jo Lembergs bez šo cilvēku atbalsta sevi nevarēja iecelt attiecīgajos amatos, kā arī bez viņu līdzdalības kļūt par partijas Latvijai un Ventspilij līderi un deputāta kandidātu.

I.Landmanis: «Attiecīgi par ASV sankciju sekām līdzatbildīgas ir nosauktās personas, kuras, 100% pakļaujoties Lembergam, vēl joprojām ar savām darbībām turpina provocēt situāciju, radot papildu būtiskus riskus Latvijas valstij, piemēram, tikt iekļautai Moneyval «pelēkajā sarakstā».»

Ko vajadzēja darīt un kas šajā situācijā būtu jādara valsts atbildīgajām institūcijām?

A.Landmanis: «Pildot Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, kopā ar kolēģiem esam ilgstoši un regulāri (kopš 2005.gada) informējuši Latvijas valsts atbildīgās institūcijas par notiekošajām pretlikumīgajām darbībām Ventspils pilsētas domē un esam saskārušies ar pilnīgu atbildīgo institūciju nespēju vai nevēlēšanos šo situāciju mainīt.»

«Tāpēc mani neizbrīna OFAC sankciju pamatojumā minētais, ka Lembergs kontrolē struktūras ar politisko partiju un korumpētu politiķu palīdzību un sistemātiski izmanto šīs struktūras un personas personīgajam ekonomiskajam labumam, ka Lembergs ir izmantojis savu ietekmi pār politisko partiju vadību, lai veidotu valdības personālu un amatos ieliktu noteiktas valdības amatpersonas, lai izjauktu citu valdības amatpersonu nokļūšanu vadošos amatos un ir ietekmējis un korumpējis tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, lai aizsargātu savas intereses un gāztu politiķus, kurus viņš nespēj kontrolēt.»

I.Landmanis: «Valdībai ir jāatrisina viena no lielākajām šī brīža neatrisinātajām problēmām  – Lemberga prettiesiskā ietekme uz Ventspils pilsētas domi, tās struktūrvienībām, deputātiem, vadītājiem un speciālistiem.»

Īpaša problēma ir amatpersonas, kuras bija iesaistītas sankciju skarto biedrību pārvaldē un/vai darbību nodrošināšanā un īstenoja prettiesiskās Lemberga iegribas pašvaldībā un tās struktūrvienībās, tai skaitā Ventspils Brīvostas pārvaldē, turpina I.Landmanis.

«Kā minējām iepriekš, kā minimums būtu jāvērtē, vai par sankciju sekām nebūtu jāatbild arī Lemberga vietniekiem Jānim Vītoliņam, Guntim Blumbergam, Didzim Ošeniekam, domes izpilddirektoram Aldim Ābelem un arī pārējiem partijas Latvijai un Ventspilij pašvaldības deputātiem, kuri nodrošināja un vēl joprojām nodrošina Lemberga prettiesisko ietekmi, pašvaldības un tās struktūrvienību līdzekļu izsaimniekošanu,» norāda Landmaņi.

A.Landmanis atgādina, ka daudzie, ilgstošie un regulārie Ventspils pilsētas domes pozīcijas amatpersonu pārkāpumi kalpoja par iemeslu četru opozīcijas deputātu, 2019.gada aprīļa aicinājumam VARAM ministram rosināt Ventspils pilsētas domes atlaišanu.

«Toreiz VARAM rīcība aprobežojās ar skaidrojumu prasīšanu Ventspils pilsētas domei un tikšanos ar mums, Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem. Pēc būtības rīcība nesekoja – VARAM  situāciju nenormalizēja. Tā neizmantoja arī savas tiesības pieprasīt ārkārtas sēdes sasaukšanu un, kā zināms, nav nākusi ar situācijas normalizēšanai nepieciešamajām likumu iniciatīvām,» atgādina A.Landmanis.

Komiski izklausās arī KNAB aizpildinājumi, vainu noveļot uz it kā nesakārtotajiem likumiem, atzīmē A.Landmanis.

«Aizbildināšanās ar robiem likumos nav pieņemama, jo par problēmām Ventspils pilsētas domē VARAM, KNAB un citas Latvijas valsts atbildīgās institūcijas tiek regulāri informētas kopš 2005.gada. Tā kā par sekām līdzatbildība ir jāuzņemas arī VARAM, uzskatu, ka tieši primāri VARAM ir jāveic visas nepieciešamās darbības, lai Ventspils pilsētas dome un tās pārvaldības struktūras pilnībā tiktu atbrīvotas no smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā, sankcionētā Lemberga un tā vadītās partijas Latvijai un Ventspilij ietekmes. Ja nepieciešams, ir jāatlaiž Ventspils pilsētas dome un jāieceļ pārvaldnieks. Jāveic visaptverošas revīzijas, jākonstatē Ventspils pilsētas domei un tās pārvaldības struktūrām nodarītie zaudējumi un jāsauc atbildīgās amatpersonas pie atbildības.»

I.Landmanis: «ASV sankcijas norāda uz bezprecedenta gadījumu, tāpēc valsts rīcībai ir jābūt ātrai un efektīvai. Ventspils pilsētas dome ir jāatbrīvo no smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā, sankcionētā Lemberga un tā marionešu ietekmes. Vainīgajiem ir jāsaņem sods.»

Landmaņi BNN atgādina par pārkāpumiem, par kuriem Ventspils pilsētas domes opozīcija informēja valsts atbildīgās institūcijas (arī VARAM) esošā sasaukuma laikā un uz kuriem atbildīgās institūcijas pienācīgi nereaģēja, šādi, iespējams, izprovocējot arī ASV sankcijas, kuras atstāj ietekmi arī uz valsts tēlu un  tās ekonomiku:

«Smagos amatnoziegumos apsūdzētā Lemberga, mūsuprāt, nelikumīgā atrašanās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā un pretlikumīgā domes darba vadīšanas imitācija no domes priekšsēdētāja vietnieku puses, laikā, kad domes priekšsēdētājs atrodas klātienē un piedalās domes un tās komiteju darbā. Pēc mūsu uzaicinājuma šī jautājuma skaidrošanā 2017.gada 27.jūnija Ventspils pilsētas domes sēdē piedalījās VARAM pašvaldību departamenta direktors Aivars Mičuls un juridiskā departamenta direktors Kaspars Circis, kuri problēmu nevēlējās saskatīt un turpināja «legalizēt» Aivara Lemberga un viņa sabiedroto izveidotos Ventspils pilsētas domes pārvaldības pretlikumīgos kalambūrus»;

«Aivaram Lembergam noteiktā drošības līdzekļa – «liegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amata pienākumus» klaju ignoranci no Aivara Lemberga puses, kopš tā piemērošanas brīža (2007.gads) līdz pat šodienai, kad Lembergam ir spēkā nu jau arī noteiktās ASV sankcijas. Par situāciju ar pašvaldības līdzekļiem apmaksātu mediju, tai skaitā Ventspils pilsētas domes mājaslapas nelikumīgu izmantošanu Lemberga popularitātes nodrošināšanai un oponentu nomelnošanai – Ventspils pilsētas domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis tiesājas ar Ventspils pilsētas domi un ir guvis panākumus vairākās tiesu instancēs. VARAM ir informēta, taču, neskatoties uz daudzajiem Lembergam piemērotā drošības līdzekļa neievērošanas pierādījumiem un tiesu nolēmumiem, neko nedara, lai pārkāpumus novērstu»;

«Ventspils pilsētas domes funkciju pildīšanas pretlikumīgo nodošanu Domes komisijām un padomēm, klaji ignorējot opozīcijas deputātu un to vēlētāju Satversmē noteiktās tiesības. Šī un citas ačgārnības ir iestrādātas Ventspils pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr.3 Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums, kuru prettiesiskās normas, neskatoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, ilgstoši legalizē VARAM, kā rezultātā no pilnvērtīga darba Ventspils pilsētas domē jau vairākus sasaukumus pretlikumīgi tiek izslēgti Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti. VARAM ir informēta, ka Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti tiesājas ar Ventspils pilsētas domi par savu tiesību nodrošināšanu un ir guvuši jau vairākās tiesu instancēs panākumus. Neskatoties uz to, VARAM līdz šim nav reaģējusi un novērsusi Satversmes, likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumus Ventspils pilsētas domes darbā, kā arī nav atcēlusi Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu Nr.3 Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums pretlikumīgās normas»;

«VARAM ilgstoši tika informēta par biedrību Ventspils Attīstības aģentūraBiznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija un iepriekš sankciju sarakstā pabijušo Ventspils Brīvostas pārvaldes izmantošanu Lemberga personīgo interešu nodrošināšanā, proti, tika informēta par juridiskajām personām, kuras 2019.gada beigās nokļuva ASV sankciju sarakstā. Diemžēl arī šajos jautājumos, pat neskatoties uz piegādātajiem pierādījumiem, tai skaitā iesaistīto Ventspils pilsētas domes un Ventspils Brīvostas pārvaldes amatpersonu sarakstiem, sabiedrisko līdzekļu pārskaitījumiem un to apšaubāmo izlietojumu, VARAM rīcība nesekoja.»


Pievienot komentāru

 1. popiš teica:

  Vai LR valdībai nav vara pār Lembergu? Vairākus gadus atpakaļ valdība mēģināja viņu atcelt no V. mēra amata, bet nespēja.

  • A teica:

   Lembergu nespēja acelt no mēra amata, jo toreiz Gerherda vadītais VARAM nepārsūdzēja tiesas lēmumu.
   Lemberga aģenti valsts pārvaldē dara savu melno darbu.
   Interesanti būtu iepazīties ar Lemberga aģentu kartotēku,
   kuras priekšā KGB ziņotāju saraksti nobāl.

 2. ruk teica:

  Kārtējais sorosīdu ziņu portāls! Varat brēkuļot cik gribat,tāpat cilvēki šitās feikziņas neņem pierē!

SPRK izsaka brīdinājumu Conexus par sertificēšanās prasību neizpildi termiņā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izteikusi brīdinājumu Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoram AS Conexus Baltic Grid.

ASV prezidenta vēlēšanās gaidāma cīņa starp Baidenu un Trampu

ASV no cīņas par Demokrātiskās partijas prezidenta amata nomināciju ir izstājies Bērnijs Sanderss. Viņš ir piekāpies kandidāta Džo Baidena priekšā, kurš atlicis vienīgais sāncensis iepretim republikāņu prezidentam Donaldam Trampam, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Rīgas administratori COVID-19 seku likvidēšanai rezervē 13,87 miljonus eiro

Pieņemot pilsētas 2020.gada budžetu, Rīgas pagaidu administratori palielinājuši Rīgas rezerves fonda apjomu līdz 13,87 miljoniem eiro.

Volstrītā akciju cenas kāpj pēc jaunām ziņām par COVID-19, Eiropā tās pārsvarā krītas

Volstrītā trešdien, 8.aprīlī, akciju cenas pieaugušas pēc jauniem datiem, ka koronavīrusa pandēmija var būt sasniegusi virsotni Ņujorkā un citos karstajos punktos, bet Eiropas akciju cenas pārsvarā kritās.

Pasaulē ar COVID-19 saslimušo skaits pārsniedz 1,5 miljonus

Pasaulē jaunā koronavīrusa saslimšanas gadījumu skaits ir pārsniedzis 1,5 miljonus, bet atveseļojušies ir 329 tūkstoši cilvēku. Lielākā mirstība no slimības ir Itālijā, bet lielākais saslimušo skaits ir ASV, ziņo vācu raidorganizācija DW un ASV Džona Hopkinsa Universitāte.

Atgādinājums: Lieldienu brīvdienās nekādas ciemošanās

Svinības vai ciemošanās pie radiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Pirmās instances tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata, atzīstot vairākus pārkāpumus

Tiesa vērsa uzmanību, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Top 5 Video

  Jaunākie komentāri


  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!