bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 21.01.2020 | Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
LatviaLatvija

Ventspils opozīcija: Sankcionētais Lembergs joprojām izmanto Ventspils pilsētas domi savām interesēm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Aivis Landmanis, Ivars Landmanis, Aivars Lembergs, ASV sankcijas, Magņitska likums, VARAM, KNAB, bezdarbība, korupcija, tiesas spriedums, korupcijas apkarošana«Latvijas problēma ir tā, ka pašlaik kontrolējošās iestādes skatās tikai uz to, kur sankcionētajai personai Aivaram Lembergam ir īpašumtiesības. Taču tanī pašā laikā netiek skatīts, cik daudz viņa kontroles, ietekmes arī pēc sankciju uzlikšanas ir jūtams caur politiķiem, biedrībām un valsts institūcijām.» Kas notiek Ventspils pilsētas domē pēc ASV sankciju piemērošanas un ar Lembergu un viņu saistītām juridiskām personām, intervijā BNN stāsta vairāku sasaukumu Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti Aivis un Ivars Landmaņi.

Kā jūs komentētu piemērotās ASV sankcijas Aivaram Lembergam?

ASV sankciju piemērošana ir sekas ilgstošai valsts nespējai cīnīties ar visaptverošu korupciju, kuru šajā gadījumā ilgstoši ir realizējusi sankcionētā persona Lembergs, izmantojot Ventspils pilsētas domi, tās struktūrvienības, kapitālsabiedrības, biedrības, Ventspils brīvostas pārvaldi un savu ietekmi valsts pārvaldes struktūrās – iestādēs (arī tiesībsargājošās), ministrijās, valdībā, Saeimā un partijās, intervijā komentē Ventspils opozīcijas deputāts A.Landmanis.

Savukārt opozīcijas deputāts I.Landmanis uzsver, ka problēma ir tajā, ka valsts nav spējusi nodrošināt ātru Lemberga lietas iztiesāšanu un ir ļāvusi Lembergam turpināt pretlikumīgi atrasties un pildīt atbildīgus valsts amatpersonas pienākumus, par kuru ļaunprātīgu izmantošanu viņam ir izvirzītas smagas apsūdzības. Turklāt tas noticis laikā, kad viņam tas ir ticis liegts.

Šī iemesla dēļ gadiem ilgi no sankcionētās personas puses ir tikusi un vēl joprojām tiek pretlikumīgi diskriminēta un prettiesiski ierobežota opozīcijas deputātu darbība, par ko ir informēta VARAM un citas valsts atbildīgās institūcijas, norāda Landmaņi.

Jāatzīmē, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs Juris Pūce Ventspils pilsētas domes deputātiem katram individuāli 3.janvārī ir nosūtījis  vēstuli par OFAC noteiktajām sankcijām pret Lembergu un iespējamo ietekmi uz Ventspils pilsētas domes darbu.

Kāda ir bijusi Ventspils pilsētas domes deputātu reakcija pēc sankciju noteikšanas? 

Ventspils pilsētas domē nekas nemainās, uzsver I.Landmanis. Viņa ieskatā, Lembergs turpina kontrolēt domi un tās pārvaldes struktūras, pieņemt to budžetus, nosakot prioritātes līdzekļu sadalījumā, izmantojot par sabiedriskajiem līdzekļiem atmaksātu mediju (īpaši viņa ietekmē esošo), pakalpojumus savu subjektīvo viedokļu paušanai utt.

«Kas attiecas uz domes tā saucamo reakciju uz Pūces vēstuli, tad 2020.gada 10.janvārī notika Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika mēģināts imitēt Lemberga ietekmes mazināšanu,» stāsta A.Landmanis.

Proti, Lembergs atteicās no dalības Pilsētas attīstības jautājumu komitejā un tika iecelts Sociālo jautājumu komitejas sastāvā. «Lembergs ar saviem 100% kontrolētiem deputātiem, protams, neatsaucās mūsu aicinājumam nolikt deputāta mandātu,» turpina A.Landmanis.

Lasiet arī: Vairāk nekā mēnesis kopš sankcijām Lembergam. Pūce aizvien gaida Ventspils domes reakciju

«Lai arī pagājis gana ievērojams laiks, lai atbildīgā ministrija rīkotos, joprojām tiek gaidīts «neiespējamais signāls» no Ventpils koalīcijas deputātiem. Viņu viedoklis nemainīsies. Pūcem, ilgstoši sekojot domes darbībai, tas būtu jāsaprot un jāsāk palīdzēt Ventspils pilsētas domei ar ministrijas iejaukšanos,» uzskata Landmaņi.

I.Landmaņa ieskatā, ir ieslēgta Lemberga aizstāvības mašīna, kuru nodrošina vispirms Lemberga vietnieki Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, izpilddirektors Aldis Ābele un pārējie partijas Latvijai un Ventspilij deputāti – Uldis Boitmanis, Ilze Buņķe, Igeta Gredzena, Andris Grigalis un Aigo Gūtmanis.

A.Landmanis uzskata, ka šīm personām ir jāuzņemas pilna atbildība par smagos amatnoziegumos apsūdzētā un tiesiski ierobežotā Lemberga nonākšanu Ventspils pilsētas domes deputāta, Ventspils pilsētas dome priekšsēdētāja, iepriekš Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amatos, jo Lembergs bez šo cilvēku atbalsta sevi nevarēja iecelt attiecīgajos amatos, kā arī bez viņu līdzdalības kļūt par partijas Latvijai un Ventspilij līderi un deputāta kandidātu.

I.Landmanis: «Attiecīgi par ASV sankciju sekām līdzatbildīgas ir nosauktās personas, kuras, 100% pakļaujoties Lembergam, vēl joprojām ar savām darbībām turpina provocēt situāciju, radot papildu būtiskus riskus Latvijas valstij, piemēram, tikt iekļautai Moneyval «pelēkajā sarakstā».»

Ko vajadzēja darīt un kas šajā situācijā būtu jādara valsts atbildīgajām institūcijām?

A.Landmanis: «Pildot Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, kopā ar kolēģiem esam ilgstoši un regulāri (kopš 2005.gada) informējuši Latvijas valsts atbildīgās institūcijas par notiekošajām pretlikumīgajām darbībām Ventspils pilsētas domē un esam saskārušies ar pilnīgu atbildīgo institūciju nespēju vai nevēlēšanos šo situāciju mainīt.»

«Tāpēc mani neizbrīna OFAC sankciju pamatojumā minētais, ka Lembergs kontrolē struktūras ar politisko partiju un korumpētu politiķu palīdzību un sistemātiski izmanto šīs struktūras un personas personīgajam ekonomiskajam labumam, ka Lembergs ir izmantojis savu ietekmi pār politisko partiju vadību, lai veidotu valdības personālu un amatos ieliktu noteiktas valdības amatpersonas, lai izjauktu citu valdības amatpersonu nokļūšanu vadošos amatos un ir ietekmējis un korumpējis tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, lai aizsargātu savas intereses un gāztu politiķus, kurus viņš nespēj kontrolēt.»

I.Landmanis: «Valdībai ir jāatrisina viena no lielākajām šī brīža neatrisinātajām problēmām  – Lemberga prettiesiskā ietekme uz Ventspils pilsētas domi, tās struktūrvienībām, deputātiem, vadītājiem un speciālistiem.»

Īpaša problēma ir amatpersonas, kuras bija iesaistītas sankciju skarto biedrību pārvaldē un/vai darbību nodrošināšanā un īstenoja prettiesiskās Lemberga iegribas pašvaldībā un tās struktūrvienībās, tai skaitā Ventspils Brīvostas pārvaldē, turpina I.Landmanis.

«Kā minējām iepriekš, kā minimums būtu jāvērtē, vai par sankciju sekām nebūtu jāatbild arī Lemberga vietniekiem Jānim Vītoliņam, Guntim Blumbergam, Didzim Ošeniekam, domes izpilddirektoram Aldim Ābelem un arī pārējiem partijas Latvijai un Ventspilij pašvaldības deputātiem, kuri nodrošināja un vēl joprojām nodrošina Lemberga prettiesisko ietekmi, pašvaldības un tās struktūrvienību līdzekļu izsaimniekošanu,» norāda Landmaņi.

A.Landmanis atgādina, ka daudzie, ilgstošie un regulārie Ventspils pilsētas domes pozīcijas amatpersonu pārkāpumi kalpoja par iemeslu četru opozīcijas deputātu, 2019.gada aprīļa aicinājumam VARAM ministram rosināt Ventspils pilsētas domes atlaišanu.

«Toreiz VARAM rīcība aprobežojās ar skaidrojumu prasīšanu Ventspils pilsētas domei un tikšanos ar mums, Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem. Pēc būtības rīcība nesekoja – VARAM  situāciju nenormalizēja. Tā neizmantoja arī savas tiesības pieprasīt ārkārtas sēdes sasaukšanu un, kā zināms, nav nākusi ar situācijas normalizēšanai nepieciešamajām likumu iniciatīvām,» atgādina A.Landmanis.

Komiski izklausās arī KNAB aizpildinājumi, vainu noveļot uz it kā nesakārtotajiem likumiem, atzīmē A.Landmanis.

«Aizbildināšanās ar robiem likumos nav pieņemama, jo par problēmām Ventspils pilsētas domē VARAM, KNAB un citas Latvijas valsts atbildīgās institūcijas tiek regulāri informētas kopš 2005.gada. Tā kā par sekām līdzatbildība ir jāuzņemas arī VARAM, uzskatu, ka tieši primāri VARAM ir jāveic visas nepieciešamās darbības, lai Ventspils pilsētas dome un tās pārvaldības struktūras pilnībā tiktu atbrīvotas no smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā, sankcionētā Lemberga un tā vadītās partijas Latvijai un Ventspilij ietekmes. Ja nepieciešams, ir jāatlaiž Ventspils pilsētas dome un jāieceļ pārvaldnieks. Jāveic visaptverošas revīzijas, jākonstatē Ventspils pilsētas domei un tās pārvaldības struktūrām nodarītie zaudējumi un jāsauc atbildīgās amatpersonas pie atbildības.»

I.Landmanis: «ASV sankcijas norāda uz bezprecedenta gadījumu, tāpēc valsts rīcībai ir jābūt ātrai un efektīvai. Ventspils pilsētas dome ir jāatbrīvo no smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā, sankcionētā Lemberga un tā marionešu ietekmes. Vainīgajiem ir jāsaņem sods.»

Landmaņi BNN atgādina par pārkāpumiem, par kuriem Ventspils pilsētas domes opozīcija informēja valsts atbildīgās institūcijas (arī VARAM) esošā sasaukuma laikā un uz kuriem atbildīgās institūcijas pienācīgi nereaģēja, šādi, iespējams, izprovocējot arī ASV sankcijas, kuras atstāj ietekmi arī uz valsts tēlu un  tās ekonomiku:

«Smagos amatnoziegumos apsūdzētā Lemberga, mūsuprāt, nelikumīgā atrašanās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā un pretlikumīgā domes darba vadīšanas imitācija no domes priekšsēdētāja vietnieku puses, laikā, kad domes priekšsēdētājs atrodas klātienē un piedalās domes un tās komiteju darbā. Pēc mūsu uzaicinājuma šī jautājuma skaidrošanā 2017.gada 27.jūnija Ventspils pilsētas domes sēdē piedalījās VARAM pašvaldību departamenta direktors Aivars Mičuls un juridiskā departamenta direktors Kaspars Circis, kuri problēmu nevēlējās saskatīt un turpināja «legalizēt» Aivara Lemberga un viņa sabiedroto izveidotos Ventspils pilsētas domes pārvaldības pretlikumīgos kalambūrus»;

«Aivaram Lembergam noteiktā drošības līdzekļa – «liegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amata pienākumus» klaju ignoranci no Aivara Lemberga puses, kopš tā piemērošanas brīža (2007.gads) līdz pat šodienai, kad Lembergam ir spēkā nu jau arī noteiktās ASV sankcijas. Par situāciju ar pašvaldības līdzekļiem apmaksātu mediju, tai skaitā Ventspils pilsētas domes mājaslapas nelikumīgu izmantošanu Lemberga popularitātes nodrošināšanai un oponentu nomelnošanai – Ventspils pilsētas domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis tiesājas ar Ventspils pilsētas domi un ir guvis panākumus vairākās tiesu instancēs. VARAM ir informēta, taču, neskatoties uz daudzajiem Lembergam piemērotā drošības līdzekļa neievērošanas pierādījumiem un tiesu nolēmumiem, neko nedara, lai pārkāpumus novērstu»;

«Ventspils pilsētas domes funkciju pildīšanas pretlikumīgo nodošanu Domes komisijām un padomēm, klaji ignorējot opozīcijas deputātu un to vēlētāju Satversmē noteiktās tiesības. Šī un citas ačgārnības ir iestrādātas Ventspils pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr.3 Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums, kuru prettiesiskās normas, neskatoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, ilgstoši legalizē VARAM, kā rezultātā no pilnvērtīga darba Ventspils pilsētas domē jau vairākus sasaukumus pretlikumīgi tiek izslēgti Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti. VARAM ir informēta, ka Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti tiesājas ar Ventspils pilsētas domi par savu tiesību nodrošināšanu un ir guvuši jau vairākās tiesu instancēs panākumus. Neskatoties uz to, VARAM līdz šim nav reaģējusi un novērsusi Satversmes, likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumus Ventspils pilsētas domes darbā, kā arī nav atcēlusi Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu Nr.3 Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums pretlikumīgās normas»;

«VARAM ilgstoši tika informēta par biedrību Ventspils Attīstības aģentūraBiznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija un iepriekš sankciju sarakstā pabijušo Ventspils Brīvostas pārvaldes izmantošanu Lemberga personīgo interešu nodrošināšanā, proti, tika informēta par juridiskajām personām, kuras 2019.gada beigās nokļuva ASV sankciju sarakstā. Diemžēl arī šajos jautājumos, pat neskatoties uz piegādātajiem pierādījumiem, tai skaitā iesaistīto Ventspils pilsētas domes un Ventspils Brīvostas pārvaldes amatpersonu sarakstiem, sabiedrisko līdzekļu pārskaitījumiem un to apšaubāmo izlietojumu, VARAM rīcība nesekoja.»


Pievienot komentāru

 1. popiš teica:

  Vai LR valdībai nav vara pār Lembergu? Vairākus gadus atpakaļ valdība mēģināja viņu atcelt no V. mēra amata, bet nespēja.

  • A teica:

   Lembergu nespēja acelt no mēra amata, jo toreiz Gerherda vadītais VARAM nepārsūdzēja tiesas lēmumu.
   Lemberga aģenti valsts pārvaldē dara savu melno darbu.
   Interesanti būtu iepazīties ar Lemberga aģentu kartotēku,
   kuras priekšā KGB ziņotāju saraksti nobāl.

 2. ruk teica:

  Kārtējais sorosīdu ziņu portāls! Varat brēkuļot cik gribat,tāpat cilvēki šitās feikziņas neņem pierē!

Klimatam veltītā Davosas forumā pretējus skatījumus paudīs Tunberga un Tramps

Davosā, Šveicē otrdien, 21.janvārī, sākas Pasaules Ekonomikas forums, un tas ir veltīs ekonomikas pārmaiņām ceļā uz ilgtspējīgu tautsaimniecību. Pretēji skatījumi ir gaidāmi ASV prezidenta Donalda Trampa un klimata aktīvistes Grētas Tunbergas.

Arī Jūlija Krūmiņa sodīšana par nelikumīgu partijas finansēšanu neesot iemesls ZZS nepiešķirt valsts finansējumu

Prokuratūras piemērotais naudas sods uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam neliedz pārtraukt valsts finansējuma izmaksu Zaļo un zemnieku savienībai.

Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis

Pulkvežleitnants Masulis dienējis dažādos amatos Gaisa spēkos, tostarp bijis Gaisa telpas novērošanas eskadriļas komandieris un Gaisa spēku štāba priekšnieks, un starptautisku dienesta pieredzi ieguvis NATO štābā.

Ģirģens: Plašāks pretendentu loks VP vadītāja amatam būtu sabiedrības interesēs

Plašaks pretendentu loks Valsts policijas priekšnieka amatam būtu sabiedrības interesēs, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Valodas inspektori Igaunijā lūdz Hesburger pārtulkot «drive-in» zīmes

Igaunijas Valodas inspekcija norādījusi somu ātrās ēdināšanas tīklam Hesbruger, ka tas pārkāpj Valodas likumu, izvietojot zīmes ar anglisko uzrakstu «drive-in» bez tulkojuma igauņu valodā.

Piemin arī barikāžu laika žurnālistus

«Var jau būt, ka toreiz zāle bija zaļāka un mēs paši – jaunāki, bet mēs un mūsu atmiņas ir tās pašas – par Latvijas brīvību.»

Lietuva pārdēvēs autoceļus, godinot Baltijas ceļu; mudinās Latviju un Igauniju darīt tāpat

Lietuva plāno godināt Baltijas ceļa akciju, par Baltijas ceļu nosaucot maģistrālos autoceļus, uz kuriem cilvēki tolaik veidoja dzīvo ķēdi, kā arī iecerējusi aicināt līdzīgi rīkoties arī Latviju un Igauniju.

Akciju cenas sarūk, investoriem pārdodot sadārdzinājušās akcijas

Akciju cenas piektdien bija kāpušas un Volstrītas indeksi pieauguši līdz jauniem rekordiem, jo spēcīgi Ķīnas ekonomikas dati uzlaboja globālās ekonomikas perspektīvu pēc ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās.

Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām kandidātiem VP vadītāja amatam, nevis pret konkursa rīkošanu

Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām Valsts policijas vadītāja amata kandidātiem, bet nevis pret konkursa rīkošanu, pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Lietuvā novēro jaunuzņēmumu pieplūdumu no valstīm ārpus ES

Lietuvā 2019.gadā uzskaitīts divkārt vairāk ārvalstu jaunuzņēmumu, kuri izmantojuši īpašu vīzu programmu, kas ļauj iegūt uzturēšanās atļauju, ja tiek izpildītas konkrētas konkrētu kapitāla vai nodarbinātības prasības.

Saskaņa aizvien gatava cīnīties par Burova atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Saskaņas frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina Saskaņas frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

ANO: Valstis nedrīkst klimata bēgļus sūtīt mājās

Valstīm ir nelikumīgi sūtīt cilvēkus atpakaļ viņu dzimteni, ja tajā šo cilvēku dzīvības var apdraudēt klimata izmaiņas, tā ANO Cilvēktiesību komiteja secinājusi lietā par kāda applūstošas Okeānijas salu valsts pilsoņa lūgumu Jaunzēlandei dot viņam patvērumu.

Nemiro: Rebenoks ir viens no Latvenergo padomes locekļu konkursā uzvarējušajiem

Lēmumu par jauno AS Latvenergo padomi, kurā plānots iekļaut arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku, varētu pieņemt nākamais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, sacīja Nemiro.

Konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%

Salīdzinājumā ar 2018.gadu, pērn konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%, informē SIA Autotransporta direkcija.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pagājušajā gadā Latvijā samazinājies par 15,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kaimiņš aicina KPV LV biedrus kongresā lemt par partijas likvidāciju

KPV LV šobrīd valstij nodara vairāk ļaunumu nekā labuma un vairs nav iespējams to izglābt, tā intervijā Latvijas Radio paudis Artuss Kaimiņš, aicinot partijas biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro iecerējis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Pērn Latvijā piedzimuši 18,6 tūkstoši bērnu un noslēgtas 12 913 laulības

Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas. 2019.gadā reģistrēti 18 589 bērni, kas ir par 725 mazāk nekā 2018.gadā.

Igaunijā krītas ražotāju cenu indekss

Igaunijā rūpnieciskās produkcijas ražotāju cenu indekss 2019.gada gaitā sarucis par 1,2%, visstraujāk – enerģētikā, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

LTV: Kopš Rīgas strūklaku apkopes uzticēšanas privātuzņēmējam, darbu izmaksas trīskāršojušās

Kopš Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Rīgas strūklaku apkopi nodevis privātuzņēmējam, šo darbu izmaksas pieaugušas vairāk nekā trīskārtīgi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Igaunijas ministre satraukta par ārvalstnieku imigrācijas apjomu

Igaunijā, 2019.gadā jau piekto gadu pēc kārtas audzis iedzīvotāju skaits, iedzīvotāju lietu ministre Rīna Solmane paudusi satraukumu, ka pieaugumu veido liela ārvalstnieku imigrācija, nevis igauņu atgriešanās dzimtenē.

Šajā sezonā varētu arī nepienākt īsta ziema

Kalendārā ziema šobrīd ir pusē, un atlikušajā ziemas daļā vēl ir iespējams kāds sala un sniega periods, bet pēc šī brīža prognozēm ilgstošāks periods ar stabiliem ziemas laikapstākļiem nav gaidāms.

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu ZSS un partijai No sirds Latvijai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!