bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

Ventspils opozīcija: Sankcionētais Lembergs joprojām izmanto Ventspils pilsētas domi savām interesēm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Aivis Landmanis, Ivars Landmanis, Aivars Lembergs, ASV sankcijas, Magņitska likums, VARAM, KNAB, bezdarbība, korupcija, tiesas spriedums, korupcijas apkarošana«Latvijas problēma ir tā, ka pašlaik kontrolējošās iestādes skatās tikai uz to, kur sankcionētajai personai Aivaram Lembergam ir īpašumtiesības. Taču tanī pašā laikā netiek skatīts, cik daudz viņa kontroles, ietekmes arī pēc sankciju uzlikšanas ir jūtams caur politiķiem, biedrībām un valsts institūcijām.» Kas notiek Ventspils pilsētas domē pēc ASV sankciju piemērošanas un ar Lembergu un viņu saistītām juridiskām personām, intervijā BNN stāsta vairāku sasaukumu Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti Aivis un Ivars Landmaņi.

Kā jūs komentētu piemērotās ASV sankcijas Aivaram Lembergam?

ASV sankciju piemērošana ir sekas ilgstošai valsts nespējai cīnīties ar visaptverošu korupciju, kuru šajā gadījumā ilgstoši ir realizējusi sankcionētā persona Lembergs, izmantojot Ventspils pilsētas domi, tās struktūrvienības, kapitālsabiedrības, biedrības, Ventspils brīvostas pārvaldi un savu ietekmi valsts pārvaldes struktūrās – iestādēs (arī tiesībsargājošās), ministrijās, valdībā, Saeimā un partijās, intervijā komentē Ventspils opozīcijas deputāts A.Landmanis.

Savukārt opozīcijas deputāts I.Landmanis uzsver, ka problēma ir tajā, ka valsts nav spējusi nodrošināt ātru Lemberga lietas iztiesāšanu un ir ļāvusi Lembergam turpināt pretlikumīgi atrasties un pildīt atbildīgus valsts amatpersonas pienākumus, par kuru ļaunprātīgu izmantošanu viņam ir izvirzītas smagas apsūdzības. Turklāt tas noticis laikā, kad viņam tas ir ticis liegts.

Šī iemesla dēļ gadiem ilgi no sankcionētās personas puses ir tikusi un vēl joprojām tiek pretlikumīgi diskriminēta un prettiesiski ierobežota opozīcijas deputātu darbība, par ko ir informēta VARAM un citas valsts atbildīgās institūcijas, norāda Landmaņi.

Jāatzīmē, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs Juris Pūce Ventspils pilsētas domes deputātiem katram individuāli 3.janvārī ir nosūtījis  vēstuli par OFAC noteiktajām sankcijām pret Lembergu un iespējamo ietekmi uz Ventspils pilsētas domes darbu.

Kāda ir bijusi Ventspils pilsētas domes deputātu reakcija pēc sankciju noteikšanas? 

Ventspils pilsētas domē nekas nemainās, uzsver I.Landmanis. Viņa ieskatā, Lembergs turpina kontrolēt domi un tās pārvaldes struktūras, pieņemt to budžetus, nosakot prioritātes līdzekļu sadalījumā, izmantojot par sabiedriskajiem līdzekļiem atmaksātu mediju (īpaši viņa ietekmē esošo), pakalpojumus savu subjektīvo viedokļu paušanai utt.

«Kas attiecas uz domes tā saucamo reakciju uz Pūces vēstuli, tad 2020.gada 10.janvārī notika Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika mēģināts imitēt Lemberga ietekmes mazināšanu,» stāsta A.Landmanis.

Proti, Lembergs atteicās no dalības Pilsētas attīstības jautājumu komitejā un tika iecelts Sociālo jautājumu komitejas sastāvā. «Lembergs ar saviem 100% kontrolētiem deputātiem, protams, neatsaucās mūsu aicinājumam nolikt deputāta mandātu,» turpina A.Landmanis.

Lasiet arī: Vairāk nekā mēnesis kopš sankcijām Lembergam. Pūce aizvien gaida Ventspils domes reakciju

«Lai arī pagājis gana ievērojams laiks, lai atbildīgā ministrija rīkotos, joprojām tiek gaidīts «neiespējamais signāls» no Ventpils koalīcijas deputātiem. Viņu viedoklis nemainīsies. Pūcem, ilgstoši sekojot domes darbībai, tas būtu jāsaprot un jāsāk palīdzēt Ventspils pilsētas domei ar ministrijas iejaukšanos,» uzskata Landmaņi.

I.Landmaņa ieskatā, ir ieslēgta Lemberga aizstāvības mašīna, kuru nodrošina vispirms Lemberga vietnieki Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, izpilddirektors Aldis Ābele un pārējie partijas Latvijai un Ventspilij deputāti – Uldis Boitmanis, Ilze Buņķe, Igeta Gredzena, Andris Grigalis un Aigo Gūtmanis.

A.Landmanis uzskata, ka šīm personām ir jāuzņemas pilna atbildība par smagos amatnoziegumos apsūdzētā un tiesiski ierobežotā Lemberga nonākšanu Ventspils pilsētas domes deputāta, Ventspils pilsētas dome priekšsēdētāja, iepriekš Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amatos, jo Lembergs bez šo cilvēku atbalsta sevi nevarēja iecelt attiecīgajos amatos, kā arī bez viņu līdzdalības kļūt par partijas Latvijai un Ventspilij līderi un deputāta kandidātu.

I.Landmanis: «Attiecīgi par ASV sankciju sekām līdzatbildīgas ir nosauktās personas, kuras, 100% pakļaujoties Lembergam, vēl joprojām ar savām darbībām turpina provocēt situāciju, radot papildu būtiskus riskus Latvijas valstij, piemēram, tikt iekļautai Moneyval «pelēkajā sarakstā».»

Ko vajadzēja darīt un kas šajā situācijā būtu jādara valsts atbildīgajām institūcijām?

A.Landmanis: «Pildot Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, kopā ar kolēģiem esam ilgstoši un regulāri (kopš 2005.gada) informējuši Latvijas valsts atbildīgās institūcijas par notiekošajām pretlikumīgajām darbībām Ventspils pilsētas domē un esam saskārušies ar pilnīgu atbildīgo institūciju nespēju vai nevēlēšanos šo situāciju mainīt.»

«Tāpēc mani neizbrīna OFAC sankciju pamatojumā minētais, ka Lembergs kontrolē struktūras ar politisko partiju un korumpētu politiķu palīdzību un sistemātiski izmanto šīs struktūras un personas personīgajam ekonomiskajam labumam, ka Lembergs ir izmantojis savu ietekmi pār politisko partiju vadību, lai veidotu valdības personālu un amatos ieliktu noteiktas valdības amatpersonas, lai izjauktu citu valdības amatpersonu nokļūšanu vadošos amatos un ir ietekmējis un korumpējis tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, lai aizsargātu savas intereses un gāztu politiķus, kurus viņš nespēj kontrolēt.»

I.Landmanis: «Valdībai ir jāatrisina viena no lielākajām šī brīža neatrisinātajām problēmām  – Lemberga prettiesiskā ietekme uz Ventspils pilsētas domi, tās struktūrvienībām, deputātiem, vadītājiem un speciālistiem.»

Īpaša problēma ir amatpersonas, kuras bija iesaistītas sankciju skarto biedrību pārvaldē un/vai darbību nodrošināšanā un īstenoja prettiesiskās Lemberga iegribas pašvaldībā un tās struktūrvienībās, tai skaitā Ventspils Brīvostas pārvaldē, turpina I.Landmanis.

«Kā minējām iepriekš, kā minimums būtu jāvērtē, vai par sankciju sekām nebūtu jāatbild arī Lemberga vietniekiem Jānim Vītoliņam, Guntim Blumbergam, Didzim Ošeniekam, domes izpilddirektoram Aldim Ābelem un arī pārējiem partijas Latvijai un Ventspilij pašvaldības deputātiem, kuri nodrošināja un vēl joprojām nodrošina Lemberga prettiesisko ietekmi, pašvaldības un tās struktūrvienību līdzekļu izsaimniekošanu,» norāda Landmaņi.

A.Landmanis atgādina, ka daudzie, ilgstošie un regulārie Ventspils pilsētas domes pozīcijas amatpersonu pārkāpumi kalpoja par iemeslu četru opozīcijas deputātu, 2019.gada aprīļa aicinājumam VARAM ministram rosināt Ventspils pilsētas domes atlaišanu.

«Toreiz VARAM rīcība aprobežojās ar skaidrojumu prasīšanu Ventspils pilsētas domei un tikšanos ar mums, Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem. Pēc būtības rīcība nesekoja – VARAM  situāciju nenormalizēja. Tā neizmantoja arī savas tiesības pieprasīt ārkārtas sēdes sasaukšanu un, kā zināms, nav nākusi ar situācijas normalizēšanai nepieciešamajām likumu iniciatīvām,» atgādina A.Landmanis.

Komiski izklausās arī KNAB aizpildinājumi, vainu noveļot uz it kā nesakārtotajiem likumiem, atzīmē A.Landmanis.

«Aizbildināšanās ar robiem likumos nav pieņemama, jo par problēmām Ventspils pilsētas domē VARAM, KNAB un citas Latvijas valsts atbildīgās institūcijas tiek regulāri informētas kopš 2005.gada. Tā kā par sekām līdzatbildība ir jāuzņemas arī VARAM, uzskatu, ka tieši primāri VARAM ir jāveic visas nepieciešamās darbības, lai Ventspils pilsētas dome un tās pārvaldības struktūras pilnībā tiktu atbrīvotas no smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā, sankcionētā Lemberga un tā vadītās partijas Latvijai un Ventspilij ietekmes. Ja nepieciešams, ir jāatlaiž Ventspils pilsētas dome un jāieceļ pārvaldnieks. Jāveic visaptverošas revīzijas, jākonstatē Ventspils pilsētas domei un tās pārvaldības struktūrām nodarītie zaudējumi un jāsauc atbildīgās amatpersonas pie atbildības.»

I.Landmanis: «ASV sankcijas norāda uz bezprecedenta gadījumu, tāpēc valsts rīcībai ir jābūt ātrai un efektīvai. Ventspils pilsētas dome ir jāatbrīvo no smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā, sankcionētā Lemberga un tā marionešu ietekmes. Vainīgajiem ir jāsaņem sods.»

Landmaņi BNN atgādina par pārkāpumiem, par kuriem Ventspils pilsētas domes opozīcija informēja valsts atbildīgās institūcijas (arī VARAM) esošā sasaukuma laikā un uz kuriem atbildīgās institūcijas pienācīgi nereaģēja, šādi, iespējams, izprovocējot arī ASV sankcijas, kuras atstāj ietekmi arī uz valsts tēlu un  tās ekonomiku:

«Smagos amatnoziegumos apsūdzētā Lemberga, mūsuprāt, nelikumīgā atrašanās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā un pretlikumīgā domes darba vadīšanas imitācija no domes priekšsēdētāja vietnieku puses, laikā, kad domes priekšsēdētājs atrodas klātienē un piedalās domes un tās komiteju darbā. Pēc mūsu uzaicinājuma šī jautājuma skaidrošanā 2017.gada 27.jūnija Ventspils pilsētas domes sēdē piedalījās VARAM pašvaldību departamenta direktors Aivars Mičuls un juridiskā departamenta direktors Kaspars Circis, kuri problēmu nevēlējās saskatīt un turpināja «legalizēt» Aivara Lemberga un viņa sabiedroto izveidotos Ventspils pilsētas domes pārvaldības pretlikumīgos kalambūrus»;

«Aivaram Lembergam noteiktā drošības līdzekļa – «liegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amata pienākumus» klaju ignoranci no Aivara Lemberga puses, kopš tā piemērošanas brīža (2007.gads) līdz pat šodienai, kad Lembergam ir spēkā nu jau arī noteiktās ASV sankcijas. Par situāciju ar pašvaldības līdzekļiem apmaksātu mediju, tai skaitā Ventspils pilsētas domes mājaslapas nelikumīgu izmantošanu Lemberga popularitātes nodrošināšanai un oponentu nomelnošanai – Ventspils pilsētas domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis tiesājas ar Ventspils pilsētas domi un ir guvis panākumus vairākās tiesu instancēs. VARAM ir informēta, taču, neskatoties uz daudzajiem Lembergam piemērotā drošības līdzekļa neievērošanas pierādījumiem un tiesu nolēmumiem, neko nedara, lai pārkāpumus novērstu»;

«Ventspils pilsētas domes funkciju pildīšanas pretlikumīgo nodošanu Domes komisijām un padomēm, klaji ignorējot opozīcijas deputātu un to vēlētāju Satversmē noteiktās tiesības. Šī un citas ačgārnības ir iestrādātas Ventspils pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr.3 Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums, kuru prettiesiskās normas, neskatoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, ilgstoši legalizē VARAM, kā rezultātā no pilnvērtīga darba Ventspils pilsētas domē jau vairākus sasaukumus pretlikumīgi tiek izslēgti Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti. VARAM ir informēta, ka Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti tiesājas ar Ventspils pilsētas domi par savu tiesību nodrošināšanu un ir guvuši jau vairākās tiesu instancēs panākumus. Neskatoties uz to, VARAM līdz šim nav reaģējusi un novērsusi Satversmes, likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumus Ventspils pilsētas domes darbā, kā arī nav atcēlusi Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu Nr.3 Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums pretlikumīgās normas»;

«VARAM ilgstoši tika informēta par biedrību Ventspils Attīstības aģentūraBiznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija un iepriekš sankciju sarakstā pabijušo Ventspils Brīvostas pārvaldes izmantošanu Lemberga personīgo interešu nodrošināšanā, proti, tika informēta par juridiskajām personām, kuras 2019.gada beigās nokļuva ASV sankciju sarakstā. Diemžēl arī šajos jautājumos, pat neskatoties uz piegādātajiem pierādījumiem, tai skaitā iesaistīto Ventspils pilsētas domes un Ventspils Brīvostas pārvaldes amatpersonu sarakstiem, sabiedrisko līdzekļu pārskaitījumiem un to apšaubāmo izlietojumu, VARAM rīcība nesekoja.»


Pievienot komentāru

 1. popiš teica:

  Vai LR valdībai nav vara pār Lembergu? Vairākus gadus atpakaļ valdība mēģināja viņu atcelt no V. mēra amata, bet nespēja.

  • A teica:

   Lembergu nespēja acelt no mēra amata, jo toreiz Gerherda vadītais VARAM nepārsūdzēja tiesas lēmumu.
   Lemberga aģenti valsts pārvaldē dara savu melno darbu.
   Interesanti būtu iepazīties ar Lemberga aģentu kartotēku,
   kuras priekšā KGB ziņotāju saraksti nobāl.

 2. ruk teica:

  Kārtējais sorosīdu ziņu portāls! Varat brēkuļot cik gribat,tāpat cilvēki šitās feikziņas neņem pierē!

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Top 5 Video


  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!