bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 06.04.2020 | Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta
LatviaLatvija

Ventspils opozīcijas deputāti aicina grozīt Lembergam piemēroto drošības līdzekli

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 6 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis

Ventspils pilsētas domes deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis ir vērsušies pie tiesneša Borisa Geimana vadītā tiesas sastāva ar iesniegumu par deputātam Aivaram Lembergam piemērotā drošības līdzekļa grozīšanu uz tādu, kas attaisno un sasniedz tā pielietošanas mērķus.

Deputāti norāda, ka smagos noziegumos apsūdzētais deputāts Lembergs viņam piemēroto drošības līdzekli faktiski klaji ignorē un nepārprotami imitē tā ievērošanu. «Runa ir par drošības līdzekli, kas Lembergam aizliedz pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils pilsētas Brīvostas valdes priekšsēdētāja pienākumus, kas ir noteikts jau kopš 2007.gada 13.augusta. Situācija, kurā apsūdzētais Lembergs tomēr ieņem šos amatus, ir ne tikai neloģiska un absurda, bet arī prettiesiska,» norāda Kristovskis.

Deputāti vērš uzmanību uz to, ka šī drošības līdzekļa piemērošana nepārprotami paredz aizliegumu pildīt pilnīgi visus Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils pilsētas Brīvostas valdes priekšsēdētāja pienākumus, jo drošības līdzeklis neparedz aizliegumu tikai uz kādu atsevišķu abu minēto amatu pienākumu.

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti Kristovskis, Korna, Landmanis un I.Landmanis uzskata, ka tiesas piemērotais drošības līdzeklis nesasniedz savu mērķi. Tāpēc, aicinot tiesu precizēt vai grozīt drošības līdzekli apsūdzētajam Lembergam, viņi atsaucas arī uz šā gada septembrī viņiem sniegto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas viedokli, kas konstatē, ka drošības līdzeklis apsūdzētajam Lembergam pašreizējā formā nav pietiekams un lai sasniegtu tā mērķi, būtu nepieciešams izvērtēt tā grozīšanas lietderība.

Līdz ar to deputāti aicina tiesu lemt par procesuālā piespiedu līdzekļa grozīšanu atbilstoši Kriminālprocesa likuma 249.pantam. Deputāti uzskata, ka ar tiešu aizliegumu būtu jāliedz apsūdzētajam Lembergam ieņemt jebkuru vadošu amatu (vai pildīt tā pienākumus) Ventspils pašvaldībā, pieļaujot viņa darbību, kas izriet no viņa pienākumiem kā likumīgi ievēlētam deputātam. «Piespiedu līdzekļa grozīšana sasniegtu mērķi, ja tas tieši (tik tiešām) aizliegtu apsūdzētajam Lembergam ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils Brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus līdz stājas spēkā spriedums Lemberga kriminālprocesā,» skaidro Kristovskis.

Selektīvs atsevišķu domes priekšsēdētāja funkciju izpildes aizliegums, vienlaicīgi pieļaujot, ka daļa domes priekšsēdētāja pienākumu tiek pildīta, ir nepārprotamā pretrunā ar likuma Par pašvaldībām 25.pantu, kas nosaka, ka domes darbu vada tās priekšsēdētājs. Tāpēc minētie Ventspils opozīcijas deputāti akcentē norādot, ka pildot pilsētas domes priekšsēdētāja amatu nav iespējams kāds starpstāvoklis. Tātad vai nu vada, kā to nepārprotami nosaka likuma normu vai nevada, turpina opozīcijas deputāti.

Tāpat opozīcijas deputāti savā 30.oktobra iesniegumā tiesai par drošības līdzekļa piemērošanas problemātiku, vērš tās uzmanību uz absurdajiem argumentiem, ar kuriem piesedzas Ventspils pilsētas domes pozīcijas deputāti un domes administrācija, kas rīkojas ar pārliecību, ka aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus, tomēr pieļauj smagos noziegumos apsūdzētai personai – Lembergam šo amatu ieņemt!… Tā kā tiesu varas reakcija līdz šim ir bijusi pielaidīga, tad apsūdzētais Lembergs ik brīvu brīdi turpina dezinformēt sabiedrību, daudzinot , ka domes priekšsēdētājam patiesībā pat tādu, ar likumu uzliktu pienākumu praktiski nav, skaidrots iesniegumā.

«Šī sasaukuma pirmo četru mēnešu darba laikā daudzkārt ir nācies pārliecināties, ka apsūdzētais Lembergs faktiski pilda Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus,» norāda Kristovskis.

Tāpat opizīcijā esošie deputāti norāda, ka Lembergs imitē drošības līdzekļa ievērošanu, jo tā aprobežojas tikai ar atsevišķu pienākumu – Ventspils domes vai Finanšu komitejas sēžu vadības deleģēšanu domes priekšsēdētāja vietniekiem, arī attiecīgo sēžu protokolu vai atsevišķu domes dokumentu parakstīšanas uzticēšanu citām Ventspils domes amatpersonām. Minētie deputāti skaidro, ka jau tas vien, ka domes priekšsēdētājs deleģē pienākumu kādam uzņemties priekšsēdētājam ar likumu uzliktos pienākumus, ir nepārprotama Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja tiesību un pienākumu realizācija.

Deputāti pauž aizdomas, ka apsūdzētajam Lembergam ir ļoti svarīgi Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu ieņemt, jo tas dod iespēju saglabāt neierobežotu ietekmi un savām privātajām interesēm labvēlīgi iespaidot Ventspils pārvaldes, vai pat daļu Latvijas politiski – ekonomisko procesu.

«Drošības līdzeklis – aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes un brīvosta priekšsēdētāja amatus, Lembergam tika piemērots lai novērstu tieši šāda tipa interešu konfliktus, kas rodas izmantojot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata varu un ietekmi.» Opozīcija uzsver, ja šis mērķis netiek sasniegts, tad pašreizējā situācija ir jau ilgstoša klaja Latvijas tiesu sistēmas un Tiesas izsmiešana, kas pats par sevi ir smags pārkāpums.

Kristovskis, Korna, A.Landmanis un I.Landmanis informē Tiesu, ka viņiem ir neiespējami samierināties, ka smagos noziegumos apsūdzēta persona, kurai piemērots drošības līdzeklis, uzskatāmi, pat nekautrējoties turpina veikt darbības, kas ne tikai grauj tiesiskas valsts pamatus, bet arī vairo nihilismu pret likuma varu sabiedrībā, veicina morāli ētisko normu neievērošanu un jaunus likumpārkāpumus, teikts ziņojumā.

Deputāti uzsver, ka Ventspils domes mazākuma deputāti un visticamāk daudzi domes un pašvaldības uzņēmumu darbinieki ir kļuvuši par apsūdzētā Lemberga tiesiskās izpratnes un noziedzīgo interešu ķīlniekiem, tiem nereti tiek uzspiestas darba attiecības, kuras neatbilst likuma mērķim, garam un būtībai. «Diemžēl likumi un normatīvie dokumenti Ventspils domē nereti tiek interpretēti apšaubāmā veidā, lai attaisnotu apsūdzētā Lemberga šaurās likumpārkāpēja darbības un intereses un vienlaicīgi ierobežotu opozīcijas deputātu iespējas līdzvērtīgi piedalīties Ventspils pilsētas domes darbā,» teikts opozīcijas ziņojumā.

Ref:224.000.103.2717


Pievienot komentāru

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Spānijā ceturto dienu krītas letālo vīrusa gadījumu skaits

Spānijā ceturto dienu pēc kārtas ir samazinājies to COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits, kuri reģistrēti ar letālu slimības iznākumu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē.

Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts COVID-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju.

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Latviju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs no Ķīnas

Kravas vilciens galamērķi Kaļiņingradā sasniegs aptuveni deviņās diennaktīs, bet Latvijas teritoriju tas šķērsos desmit stundās, ieskaitot muitas un robežšķērsošanas procedūrām nepieciešamo laiku.

Medijs: Krievijas ārstu biedrības vadītāja arestēta, sista par aizsargaprīkojuma piegādi

Krievijas mediķu arodbiedrības Ārstu alianse vadītāju arestējusi un situsi policija pēc tam, kad viņa mēģinājusi piegādāt aizsardzības līdzekļus mediķiem, tā vēsta ziņu portāls Meduza.

Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā

85% no Rail Baltica projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma nodrošina Eiropas Savienība un 15% – Latvijas valsts budžets.

NEPLP vēlas 1,6 miljonu eiro piešķīrumu medijiem COVID-19 krīzes pārvarēšanai

NEPLP sagatavojusi valsts atbalsta programmu elektroniskajiem TV un radio vietējā satura un pārraižu nepārtrauktības nodrošināšanai COVID-19 krīzes apstākļos, kuras apmērs ir 1,6 miljoni.

Igaunijā vīrusa saslimstības virsotni prognozē ilgstošu un līdzenu

Igaunijas valdības COVID-19 darba grupas locekle, virusoloģe Irja Lutsara prognozējusi, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojuma augstākais punkts būs ilgstošs, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Par TM parlamentāro sekretāru iecelts Bordāna padomnieks Andris Vītols

Parlamentārā sekretāra kompetencē ir pārstāvēt ministru likumdošanas procesā Saeimā un piedalīties likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā.

Kazāks: Vīrusa dēļ kritums Latvijas ekonomikā ik mēnesi ir 2–3 procentpunkti

«Galvenais nezināmais ir, kad izdosies šo vīrusu apturēt, un ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pašreizējie dati liecina, ka viens mēnesis ekonomikai maksā apmēram 2–3 procentpunktus.»

Lielbritānijā hospitalizē ar COVID-19 sirgstošo premjerministru

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir ievietots slimnīcā desmit dienas pēc pozitīvu COVID-19 analīžu saņemšanas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Koronavīrusa skaitļi Baltijā. Latvijā – 542, Lietuvā – 843, Igaunijā – 1 108

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Augstskolas neplāno organizēt iestājeksāmenus centralizēto eksāmenu atcelšanas gadījumā

«Iestājpārbaudījumu testi būtu jāveic attālināti un tas būtu sarežģīts process, jo būtu jāapkalpo liela reflektantu plūsma.»

Grieķijā ievieš karantīnu patvēruma meklētāju izmitināšanas centros

Grieķijā veselības aprūpes iestādes ir noslēgušas no ārpasaules divus patvēruma meklētāju izmitināšanas centrus, kur apstiprināti saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Šonedēļ gaidāms +20 grādu silts laiks

Termometra stabiņš dienā pakāpsies līdz +11…+16 grādu atzīmei, otrdien, 7.aprīlī, vietām centrālajos rajonos gaiss iesils līdz pat +20 grādiem.

Pieaudzis COVID-19 slimnieku skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem

Ar COVID-19 sasirgušo iedzīvotāju skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem nedēļas laikā ir gandrīz dubultojies, sasniedzot 83 gadījumus.

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

BNN nedēļas apkopojums: Cits ekonomikas ministrs. Neaizpildītais budžeta plāns. Radzeviča bezatbildība?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Arī dejas un dziesmas nākamgad, Amats, Parādu atlaišana, Jauns ministrs, Lejupslīde un Nepielūdzamie skaitļi.

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!