Ventspils osta sagaidījusi līdz šim neredzētu viesi

Ventspils osta ir sagaidījusi līdz šim neredzētu viesi – kuģi Siem Barracuda, kas Ventspili izvēlējies par komandas nomaiņas, degvielas un pārtikas uzpildes vietu.

Siem Barracuda ar citiem kuģiem nesajaukt jau tā īpatnējā izskata dēļ vien. «Ne velti, jo ar tirdzniecības kravu vešanu šim jūras ceļu gājējam nav nekāda sakara,» vēsta Ventspils brīvostas pārvalde.

Kuģa komandā bez ierastās apkalpes strādā zinātnieki, kas pēta Baltijas jūras gultni. Kuģis aprīkots arī ar zemūdens robotiem, kurus izpētes vajadzībām nolaiž jūras dzelmē, lai iegūtu precīzus datus par gultnes stāvokli. Šobrīd uz kuģa strādā 40 cilvēku, bet visa apkalpe ir 120 cilvēki. Darbs sākts jau decembrī pie Krievijas krastiem un ilgs līdz rudenim, informē brīvosta.

Ventspilī kuģis ieradies, lai nomainītu komandu, kā arī uzpildītu degvielu un papildinātu pārtikas un dzeramā ūdens rezerves. Jau šovakar Siem Barracuda plāno Ventspili atstāt, bet šogad Ventspils ostu plāno apmeklēt vairākkārt, norāda Ventspils brīvostas pārvalde.

Ref: 225.000.103.522

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas