Ventspils ostas terminālī saglabājas stabils kravu apgrozījums

Ventspils brīvostā strādājošais kravu terminālis Noord Natie Ventspils Terminals ir viens no tiem ostas termināļiem, kam 2020.gadā izdevies saglabāt stabilu kravu apgrozījumu attiecībā pret iepriekšējiem gadiem, ziņo Ventspils Brīvostas pārvaldes (VBP) pārstāve Inga Ieviņa.

Kopumā, kā vēsta VBP, 2020.gadā Ventspils brīvostā strādājošajos termināļos kopā pārkrauti 12,9 miljoni tonnu kravu, kas ir par 37% mazāk nekā pirms gada.

Galvenais kravu samazinājuma iemesls bija fakts, ka 2020.gadā gandrīz pilnībā apstājās akmeņogļu eksports – pārkrauto akmeņogļu daudzums samazinājies par 90% salīdzinot ar 2019.gadu, jo Krievija, kas ir šo kravu izcelsmes valsts, gandrīz pilnībā tās pārkrauj savās ostās, kas jau mērķtiecīgi tika plānots daudzu gadu garumā, skaidro pārvaldē.

Covid-19 izraisītās ekonomiskās krīzes un naftas cenu dēļ krities arī pieprasījums pēc tādiem energoresursiem kā naftas produkti, kas ir viens no lielākajiem kravu segmentiem Ventspils ostā. Šo kravu apjoms ostā krities par 18%.

Tikmēr pārējo kravu apjoms ir salīdzinoši stabils un dažos segmentos kā kokmateriāli un dažādi lauksaimniecības izcelsmes produkti pat pieaug, atzīmē Ventspils brīvostā.

Lielāko kravu apjomu Noord Natie Ventspils Terminals veido Ro-Ro (ar prāmjiem pārvadātās) kravas. Neskatoties uz Covid-19 izraisītajiem satricinājumiem, Ro-Ro kravu aprite starp Ventspils un Nīneshamnas ostām saglabājusies 2019.gada līmenī, veidojot kopā 2,133 miljonus tonnu. Pārvadāto kravas vienību skaits pat palielinājies par 2182 kravas vienībām, norāda VBP.

Tāpat brīvostā pauž, ka lielāko Ro-Ro apjoma pieaugumu varētu gaidīt 2021.gadā, jo prāmju operators Stena Line paziņojis par divu jaunu prāmju piesaistīšanu Ventspils maršrutam, tā palielinot jaudu par aptuveni 30%. Tas kļuvis iespējams pateicoties arī Ventspils brīvostas pārvaldes, Noord Natie Ventspils Terminals un Stena Line sarunām 2020.gadā, panākot vienošanos par papildus veicamajiem darbiem. Lai Stena Line šo attīstības projektu varētu veikt, Ventspils brīvostas pārvalde izbūvēs piesārņoto ūdeņu krasta pieņemšanas staciju un papildus ostas fenderus.

2020.gadā Noord Natie Ventspils Terminals pārkrauti arī kokmateriāli, koksnes granulas, kliju granulas, šķelda, šķembas, rapša granulas, labība, dolomīts, kukurūza, konteinerkravas u.c.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis izteica pateicību Noord Natie Ventspils Terminals izpilddirektoram Jānim Paulam par veiksmīgo darbu un labo sadarbību starp brīvostas pārvaldi un termināli 2020.gadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!