Ventspils ostas termināļu kravu apgrozījums pārsniedz pērnā gada rādītājus

2017.gada marts ir bijis Ventspils ostā strādājošo termināļu šī gada veiksmīgākais mēnesis – kopā pārkrauti 2,6 miljoni tonnu, kas ir par 21% vairāk nekā pagājušā gada martā, norāda Ventspils brīvostas pārvalde.

Kopā pirmajos trīs 2017.gada mēnešos Ventspils ostastermināļi pārkrāvuši 7,1 miljonu tonnu, kas ir par 17% vairāk nekā pirms gada, vēsta pārvaldes ziņojums.

Ventspils brīvostas pārvalde informē, ka 2017.gada pirmajos trīs mēnešos privātie termināļi, kas strādā Ventspils brīvostā, pārkrāvuši par vienu miljonu tonnu vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Gada plānotais kopapjoms šobrīd tiek pārsniegts par 2,1 miljonu tonnu. Palielinājums panākts galvenokārt uz akmeņogļu, dzelzsrūdas koncentrāta, čuguna, arī Ro-Ro kravurēķina. Tomēr atsevišķi kravu veidi, piemēram, naftas produkti, turpina samazināties.

 

Turpina palielināties arī prāmju operatora Stena Line prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo posmu, līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā izmantojuši par 9580 (+31%) pasažieriem vairāk nekā pirms gada. Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostā palielinājies par 16%.

Ref: 225.000.103.518

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas