bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.01.2020 | Vārda dienas: Sigurds, Sigvards, Zigurds
LatviaLatvija

Ventspils pilsētas domes opozīcija aicina Pūci rīkoties, lai nepakļautu ASV sankciju riskam arī domi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Juris Pūce, Aivis Landmanis, Ivars Landmanis, Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Ventspils pilsētas dome, opozīcija, koalīvcija, korupcija, bezdarbība, VARAM, korupcijas apkarošana, domes atlaišana, koalīcija, Aivars Lembergs, ASV sankcijas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Tieši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un jo īpaši Jurim Pūcem ir nekavējoši jārīkojas pašreizējā situācijā, kas ir Ventspils pilsētas domē. Tā ir atlaižama, jo šādai pašvaldības vadībai nav ne morāla, ne ētiska, ne arī tiesiska pamata vadīt un realizēt noziedzīgu pārvaldes politiku arī turpmāk, uzskata Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti.

Opozīcijas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Aivis Landmanis, Ivars Landmanis un Dace Korna vēstulē Pūcem norāda: «Savā šī gada 3.janvāra aicinājumā Jūs mums uzliekat pienākumu vērtēt riskus OFAC noteikto sankciju pret Aivaru Lembergu kontekstā. Atbildīga persona, kurai rūpētu pašvaldības reputācija, pēc ASV OFAC sankciju piemērošanas, būtu atkāpusies. Taču tas nenotiek. Pat vēl vairāk. Sankcijām pakļautās personas virsvadībā ir sagatavots Ventspils pilsētas pašvaldības 2020.gada budžeta projekts,  kura gatavošanā mēs, mazākuma  deputāti, pretēji mūsu izrādītajai gribai, neesam tikuši iekļauti, mūsu priekšlikumi budžetam ir apzināti ignorēti, tie nav tikuši apspriesti.»

«Par faktu, ka Ventspils pilsētas dome skatīs 2020.gada budžetu esam informēti vien šī gada 14.janvārī, tas ir, pāris dienas pirms pašvaldības budžeta apstiprināšanas, kas notiks 2020.gada 17.janvārī. Līdzīgi ir bijis katru gadu, taču vēršam uzmanību, ka tas turpinās arī pēc ASV OFAC sankciju piemērošanas valsts amatpersonai A.Lembergam,» norāda deputāti.

Lasiet arī: Ventspils opozīcija: Sankcionētais Lembergs joprojām izmanto Ventspils pilsētas domi savām interesēm

Pašreizējā deputātu sastāvā, ar pašreizējo pašvaldības administrācijas vadību ir neiespējami nodrošināt sekmīgu pašvaldības darbu, jo partijas Latvijai un Ventspilij deviņi vairākuma deputāti un pašvaldības izpilddirektors A.Ābele, viņa tuvākie padotie ir gadiem ilgi ignorējuši tiesas aizliegumu A.Lembergam pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumus, ir sekmējuši, ka pašvaldību vada smagos ietekmes un finanšu noziegumos apsūdzēta persona, kura galu galā ir tikusi pakļauta ASV OFAC sankcijām un ir iekļauta Magņitska globālā korumpēto personu saraksta galvgalī, uzsver opozīcijas deputāti.

Viņi uzsver, ka iepriekš minētais ir nepārprotama liecība, ka, stādot personīgās intereses augstāk par sabiedrības interesēm, ASV OFAC sankcionētā persona

A.Lembergs un viņa atbalstītāji ir gatavi sankciju riskam pakļaut arī Ventspils pilsētas domi, tās iestādes, Ventspils iedzīvotājus. Deputāti aicina nepieļaut šādu risku materializēšanos.

Ņemot vērā Pūces aicinājumu «izvērtēt visus iespējamos netiešos riskus, kuri varētu būt saistīti OFAC noteiktajām sankcijām pret Aivaru Lembergu», opozīcijas deputāti vēlas Pūces uzmanību, ka 2019.gada 20.decembrī viņš saņēmis četru Ventspils pilsētas domes mazākuma deputātu sagatavoto iesniegumu Par A.Lemberga prettiesiski iegūtajiem publiskajiem līdzekļiem biedrībā VAA.

Viņi uzskata, ka minētais iesniegums izsmeļoši un vispusīgi uzrāda ne tikai sankcionētās personas riskus, bet arī sniedz pierādījumus par pašvaldības ietvaros šī sasaukuma laikā joprojām praktizētām konkrētām A.Lemberga noziedzīgām darbībām, kas atbilst pret šo personu noteikto ASV OFAC sankciju kontekstam.

Mazākuma deputāti vēstulē Pūcem arī uzsver: «Mūsu iesniegumā minēto pierādījumu klāsts ir pārliecinošs, tāpēc ir neiespējami uz to pievērt acis vai ilgstoši ignorēt. Katra diena, kurā valsts nerīkojas, lai sauktu pie likumā noteiktās atbildības valsts amatpersonu, deputātu A.Lembergu, neapšaubāmi palielina risku, ka ASV OFAC sankcijas varētu tikt attiecinātas arī pret Ventspils pilsētas domi un pašvaldības iestādēm.»


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!