bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 23.09.2019 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

Verbālais terors Ventspils domē; opozīcija sēdē vairs nepiedalīsies, kamēr valdība situāciju neatrisinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Esam informējuši valdību, ka mums kā ventspilnieku priekšstāvjiem vairs nav morāla un ētiska pamata piedalīties prettiesiskās Ventspils pilsētas pašvaldības darbā. Tādējādi valdība ir informēta, ka mēs nepiedalīsimies pašvaldības darbā tik ilgi, kamēr valdība, tiesību aizsardzības iestādes, neveiks konkrētus pasākumus situācijas normalizācijai Ventspils pilsētas domē,» ziņo Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti.

Piektdien, 26.aprīlī, notiks kārtējā Ventspils pilsētas domes sēde. Tomēr domes opozīcijas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis pieņēmuši lēmumu tajā nepiedalīties.

«Mēs apzināmies, ka mūsu rīcība ir ne tikai ārkārtēja, bet arī pamatota. Ventspils pilsētas domes iepriekšējās sēdes laikā pašvaldības vadība ne tikai kārtējo reizi atteicās sniegt informāciju par pašvaldības un tās atsevišķu kapitālsabiedrību maksājumiem Ventspils attīstības aģentūrai, kas ikgadēji nodrošina pašvaldības neleģitīmā priekšsēdētāja Aivara Lemberga ienākumus turpat 100 000 eiro apmērā, bet arī pret mums, mazākuma deputātiem, izvērsa nepārtrauktu verbālu teroru cilvēka cieņu aizskarošu rupjību veidā. Tādējādi, protestējot pret Ventspils pilsētas pašvaldības vadības patvaļu un nesodāmību, mēs bijām spiesti atstāt pašvaldības 12.aprīļa domes sēdi,» norāda opozīcijas deputāti.

Saite uz Ventspils pilsētas domes 2019.gada 12.aprīļa sēdes audio ierakstu: šeit.

Opozīcija atzīmē, ka kopš minētā incidenta Ventspils pilsētas domes vadība nav parādījusi nožēlu par notikušo, nav veikusi pasākumus, lai novērstu  mazākuma deputātiem un vēlētājiem nodarīto kaitējumu. «Tā vietā Ventspils pilsētas domes vadība turpina melīgi izplatīt sagrozītus faktus par mūsu centieniem nodrošināt tiesisku un taisnīgu valsts pārvaldi Ventspilī, celt trauksmi par labas pārvaldības un pilsētas attīstības trūkumiem un, iespējams, noziedzīgām amatpersonu darbībām.»

«Ņemot vērā šādu Ventspils pilsētas vadības izaicinošo visatļautību, mēs 2019. gada 25.martā, kā arī 2019.gada 17.aprīlī atkārtoti esam vērsušies pie Latvijas valdības, pie atbildīgā VARAM ministra Jura Pūces ar aicinājumu veikt likumā noteiktos pasākumus, lai pārtrauktu Ventspils pilsētas domes politiskā vairākuma, tās tiesiski ierobežotā domes priekšsēdētāja Lemberga patvaļu, nepārtraukto likumu un tiesas nolēmumu ignorēšanu un piekopto autoritārismu, kas praktizē likumiem neatbilstošu pašvaldības darba organizāciju, lai mērķtiecīgi ierobežotu mūsu, četru mazākuma deputātu pilnvērtīgas darbības iespējas, maksimāli apgrūtinātu mūsu darbu Ventspils pilsētas domē,» teikts paziņojumā.

«Mēs, četri mazākuma deputāti, vēlreiz uzsveram, ka šāda izšķiršanās nav mūsu impulsīva rīcība. Tā ir mūsu – pašvaldības deputātu – atbildība un pienākums rīkoties kritiskā situācijā.»

Opozīicjas deputāti uzsver, ka gatavi iet visus  tiesiskos ceļus, lai pievērstu valsts, tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu, visas sabiedrības uzmanību tam, ka «Ventspils pilsētas pašvaldības politiskā un administratīvā vadība ilgstoši un joprojām darbojas kā organizēta (iespējams, noziedzīga) grupa ar mērķi apmierināt ne tikai neleģitīmā domes priekšsēdētāja Lemberga godkāri un autoritāros varas instinktus, bet arī nodrošinātu viņa un viņa atbalstītāju prettiesiskās varas, nereti, mantkārīgās intereses», skaidrots paziņojumā.

«Par cik šāda Ventspils pilsētas domes vairākuma rīcība neatbilst Latvijas valsts Satversmē noteiktajiem labas pārvaldības principiem un liecina par ilgstošām, iespējams, noziedzīgām darbībām, mums, četriem mazākuma deputātiem, Ģirtam Valdim Kristovskim, Dacei Kornai, Aivim Landmanim un Ivaram Landmanim, tas nav pieņemams! Mēs atsakāmies turpmāk piedalīties šādā prettiesiskā un valsts interesēm neatbilstošā Ventspils pilsētas domes darbā,» uzsver deputāti.

Tiek norādīts, ka valsts pārvaldes problēmas neatrisināšana pašreizējā domes sasaukuma laikā nozīmēs to, ka nākamā sasaukuma deputātiem tās risināšana būs jāsāk no sākuma, kā tas jau ir noticis visus iepriekšējos domes sasaukumus kopš 2005.gada.

«Taču ne tikai. Prettiesisko Ventspils pilsētas rīcību postošās sekas turpinās izjust daudzi ventspilnieki un Latvijas iedzīvotāji, kuriem nākas saskarties ar Ventspils pilsētas domes prettiesisko pārvaldes kārtību un tās sliktākajām izpausmēm. Mēs aicinām valsti nebūt vienaldzīgai,» teikts Ventspils opozīcijas paziņojumā.


Pievienot komentāru

  1. Ješka teica:

    Kāpēc Zaglis lembergs nav būrī???

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.

Atbalsta ieceri pilnveidot kārtību, kā aprēķina atlīdzību par darbspēju zaudējumu

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->