bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Lūsis izkārto Auguļa ģimenei 30'000 eiro vērtu auto; KNAB pārkāpumus nesaskata

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Verners Lūsis

Šī gada sākumā karjera Latvijas dzelzceļa struktūrās aprāvās Verneram Lūsim, jo Polijas prokuratūra viņu tur aizdomās par nodokļu mahinācijām. Darbu dzelzceļā Lūsis ieguva pēc tam, kad par Satiksmes ministru kļuva Uldis Augulis. Taču šis nav vienīgais notikums, kas saista Auguli un Lūsi. Raidījuma Nekā Personīga rīcībā ir informācija, ka Lūsis pirms diviem gadiem izkārtojis ministra ģimenei jaunu 30 000 eiro vērtu automašīnu. Ministra deklarācijā šis darījums neparādās, stāsta raidījumā.

Pirms trīs gadiem Renault un Dacia automobiļu tirgotājs Eiro Auto bija uz bankrota sliekšņa. Tas ar grūtībām maksāja bankām, automobiļu piegādātājiem un darbiniekiem. Tomēr uzņēmumam bija daudz vērtīgu īpašumu. Ja kādu no tiem izdotos pārdot, uzņēmums varētu izkļūt no grūtībām, skaidro Nekā Personīga.

Viņi turpina: «Īpašumā Turgeņeva ielā 25 ir plaša autostāvvieta, garāžas un atpūtas komplekss. Līdz 2002.gadam tas daļēji piederēja Latvijas dzelzceļam, kad to nopirka Eiro Auto meitasuzņēmums. Pēc tam Latvijas dzelzceļš kļuva par autostāvvietas nomnieku.»

2016.gada sākumā Renault un Dacia automašīnu dīlerim SIA Eiro Auto mainījās vadība. Izpilddirektora amatu ieņēma Verners Lūsis. Lūsim bija pieredze uzņēmējdarbībā un vadošos amatos. Viņš bija strādājis Latvijas kuģniecības meitasuzņēmumu vadībā un lidostas Rīga valdē, uzsver Nekā Personīga.

Eiro Auto vadībai bija plāns īpašumu Turgeņeva ielā par labu cenu pārdot atpakaļ Latvijas dzelzceļam. Tas esot bijis Vernera Lūša uzdevums, jo viņam bijuši labi sakari Satiksmes ministrijā un dzelzceļā. 2016.gada februārī Satiksmes ministrijā sāka saimniekot Uldis Augulis. Lūsis tā gada aprīlī dabūja amatu dzelzceļa meitas kompānijā LDz loģistika.

Tāpat raidījums noskaidrojis, ka Guntis Grūbe, SIA Eiro Auto bijušais darbinieks: «Tādas ziņas vai baumas mums figurēja, ka tur jau viss ir sarunāts – ka tūlīt jau dzelzceļš pirks jau un tamlīdzīgi. Pēc tam izrādījās, ka nenopirka.»

Nekā Personīga: 2016.gada vasaras vidū Eiro Auto salonā no Polijas saņemts jaunākais Renault modelis Talisman Grandtour. Automobilis bija paredzēts demonstrēšanai pircējiem.

Grūbe: «Tas bija pirmais Talismans. Talismans Grandtour. Ļoti labi aprīkota mašīna, kuru Lūša kungs, kā saka, no mūsu Skanstes ielas, pats viņš deklarēja dzen rādīt ministram un turpmāk būs darbības.»

Vismaz 30 000 eiro vērtā automašīna salonā vairs neatgriezās. Vairāk nekā mēnesi mašīna nobraukājusi ar sarkanajiem tirdzniecības numuriem. Septembra sākumā mašīna beidzot piereģistrēta. Taču nevis uz Eiro Auto, bet uz saistīta uzņēmuma Baltijas autonoma vārda. Tad darbinieki uzzinājuši, ka mašīnu izmanto satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) ģimene, vēsta raidījumā.

Kad Nekā Personīga Augulim jautāja: «Jūs 2016.gadā no Vernera Lūša saņēmāt automašīnu Renault talisman. Kas tas bija par darījumu?» viņš noliedza jebkādu saistību ar darījumu.

Augulis: «Nav man nekādas automašīnas bijis. Var apskatīties visu manā deklarācijā.»

Amatpersonas deklarācijā Augulis norādījis, ka viņam pieder 2013.gada Mitsubishi Outlander. Tomēr faktu, ka automašīna Renault Talisman ir bijusi Auguļa rīcībā, apliecina apdrošināšanas polise. Tajā redzams, ka 2016.gada izlaiduma automašīnu Renault Talisman Grandtour ar valsts numuru KL9407 apdrošinājis Uldis Augulis. 75 eiro viņš samaksājis 2016.gada 9.septembrī.

Vairāki bijušie Euro Auto darbinieki raidījumā stāsta, ka ar automašīnu brauca ministra sievas Tatjanas meita Jana un viņas vīrs Artjoms Grigorjans.

Grigorjans darbība nespēja glābt kompāniju Eiro Auto. 2017.gada pavasarī Renault Polska pārtrauca piegādāt automašīnas, jo firma par tām nemaksāja. Tobrīd uzņēmums bija parādā valsts ieņēmumu dienestam vairāk nekā miljonu eiro, nemaksāja darbiniekiem.

Verners Lūsis līdz šā gada janvārim turpināja darboties Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmumos. Lūša karjera aprāvās, kad viņu Lietuvā aizturēja kriminālprocesā par nodokļu mahinācijām aizturēja Lietuvā. Polijas prokuratūrā Lūsi tur aizdomās par piedalīšanos nelikumīgā organizētā grupā, kas darbojās ar PVN samazināšanu degvielas tirdzniecībā, skaidro Nekā personīga.

Tāpat raidījumā stāsta, ka zemes gabals, ko Lūsis mēģinājis pārdot Latvijas dzelzceļam, joprojām nav pārdots. Latvijas dzelzceļā saka – neesot varējuši vienoties par cenu. Tagad to atklātā izsolē par nepilnu miljonu mēģina pārdot tiesu izpildītāji  kreditoru interesēs.

Nekā personīga: «Guntis Grūbe par aizdomīgajiem Lūša darījumiem vērsās KNAB. Tomēr birojs nesaskatīja, ka Augulis būtu pārkāpis valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus, jo Auguļa meitai neesot reģistrēta laulība ar Grigorjanu, un neesot arī konstatējams, ka ministrs būtu izmantojis savas pilnvaras attiecībā uz Verneru Lūsi vai SIA Euro Auto


Pievienot komentāru

Foto: Pāvests Francisks vada ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Jaunākie komentāri