Vērtē NEPLP locekļu kandidātus: Daži ne patērē, ne pārzina medijus

Vakantajiem amatiem Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) pieteikušies arī tādi cilvēku, kuri nepatērē medijus,pastāstīja NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes locekle, biedrības Par legālu saturu pārstāve Dace Kotzeva.

Kotzeva skaidroja, ka vakar padomē uzklausīti visi vakantajiem amatiem pieteikušies cilvēku. Visu pretendentu uzklausīšana ilgusi vairāk nekā piecas stundas, katram kandidātam atvēlot aptuveni 15 minūtes, šajā laikā iztaujājot gan par nozares aktualitātēm, gan arī par redzējumu saistībā ar darbiem, kas būtu veicami, stājoties NEPLP locekļa amatā.

Ne visi kandidāti, kas izrādījuši interesi par darbu NEPLP, ir kvalificēti šim darbam, uzskata Kotzeva, pagaidām gan neatklājot to personu vārdus, kuri varētu būt izskatāmi kā reālākie vakanto amatu pretendenti.

Padome līdz nākamās nedēļas sākumam noformulēs viedokli par, viņuprāt, atbilstošākajiem kandidātiem un par to informēs parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, kurā tālāk notiks darbs ar minētā jautājuma risināšanu.

Kotzeva skaidroja, ka par konkursa līderiem uzskatāmas personas, kuras līdz šim strādājušas mediju nozarē vai arī aktīvi sekojušas nozares aktualitātēm.

«Daži kandidāti bija ļoti dīvaini – viņi ne medijus patērē, ne zina, kas ir patlaban NEPLP sastāvā, ne zina ko par mediju darbu. Viņu motivācija pieteikties konkursam ir grūti izprotama,» komentēja Kotzeva.

Kā ziņots, līdz 5.decembrim biedrības un nodibinājumi, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā, un citas ieinteresētas personas aicinātas sniegt vērtējumus un atsauksmes par NEPLP locekļa amatu pretendentiem.

Uz diviem vakantajiem padomes locekļu amatiem tika pieteiktas 17 kandidatūras, tomēr Latvijas Kristīgā radio ziņu redaktore, diktore Ginta Linmeijere savu kandidatūru atsaukusi. Līdz ar to patlaban uz amatu kandidē 16 cilvēki.

Vēl par šo tematu: Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Viņu vidū ir SIA Bite Latvija mobilo ierīču menedžeris Jānis Ābele, bijusī NEPLP locekle, ārštata žurnāliste, recenzente, mediju analītiķe Aija Dulevska, TV3 ziņu žurnālists, SIA E Komunikācijas valdes loceklis Jānis Eglītis un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA lektors Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta programmā, Latvijas Pašvaldību mācību centra pasniedzējs Ilmārs Jargans.

Tāpat uz NEPLP kandidē SIA Mediju grupa Super FM radio raidījumu vadītāja, redaktore Jekaterīna Jerofejeva-Āboliņa, LNT žurnāliste Ieva Kalderauska, Latvijas Radio 2 mūzikas programmu vadītāja Daiga Mazvērsīte, rakstniece, Rīgas domes deputāte Eva Mārtuža un žurnāliste AS Latvijas Mediji izdevumos Ilze Pētersone.

Datorfirmas SIA NT Piedzīvojumi valdes loceklis Andis Plakans, kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs, Latvijas Kultūras akadēmijas vieslektors Roberts Putnis, bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, filozofs, bijušais interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Latgales Reģionālās televīzijas attīstības direktore, Rīga TV24 satura redaktore, producente Inese Šuļžanoka, konsultants, pētnieks Latvijas Universitātē Oļģerts Tipāns un TV3 ziņu žurnālists Jānis Zariņš.

Kā ziņots, konkurss uz NEPLP divu locekļu vakancēm izsludināts, jo šo amatu atstājusi Gunta Līdaka un decembrī šo amatu atstās arī padomes vadītāja Dace Ķezbere.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!