Vērtīgākās ingvera tējas īpašības – būsi pateicīgs!

Ļoti daudziem nepatīk ingvera garša, jo tā ir asa un rūgta, turklāt ingvers nedaudz atgādina ziepes, taču tam ir ļoti daudzas vērtīgas īpašības, it īpaši ingvera tējai.

Ieēst ingveru tīrā veidā ir praktiski neiespējami, ja nu vienīgi samazinot tā devu un izmantojot to kā garšvielu, lai piedotu kādam ēdienam rozīnīti, kā dēļ arī ingvers ir tik ļoti iecienīts visas pasaules virtuvēs, taču tējas dzer praktiski visi!

Mēs visi zinām, ka saaukstēšanās laikā pie tējas ir jāpievieno citrons, un arī ingvers nenāks par skādi, taču izrādās, ka ingvers ir tik vērtīgs, ka šādu tēju tev vajadzētu dzert katru dienu!

1. Ļoti vērtīgs sirdij

Tas palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs un būtiski samazina sirds – asinsvadu slimību, hipertonijas un insulta risku.

2. Palīdz pret nelabumu

Pētījumi liecina, ka ingvers var samazināt diskomforta sajūtu vēdera apvidū un atvieglot rīta nelabumu grūtniecības laikā.

3. Ļoti vērtīgs kuņģim

Ingvers ir ļoti labs līdzeklis pret vēdera uzpūšanos un caureju, kā arī tas jau ļoti sen tiek izmantots vēdera gripas ārstēšanai.

4. Atvieglo migrēnu

Ingvers darbojas kā pretiekaisuma līdzeklis, tāpēc tas atvieglo migrēnas simptomus, pat tādus kā slikta dūša.

5. Pret saaukstēšanos

Lieto ingvera sakni, lai novērstu saaukstēšanos.

6. Pazemina temperatūru

Ingvers rosina siltuma izdalīšanos, uz kā rēķina tavs ķermenis tērē mazāk enerģijas, lai cīnītos ar vīrusu, bet temperatūra tā rezultātā pazeminās.

7. Palīdz nomest lieko svaru

Pētījumi liecina, ka tikai 1 tasīte ingvera tējas sadedzina 43 kalorijas.

8. Uzlabo asinsriti

Ingvers ne tikai uzlabo asinsriti, bet arī noskaņojumu.

9. Afrodiziaks

Šis punkts vēl nav zinātniski pierādīts, taču jau daudzus gadsimtus ingvera sakni kopā ar kakao vai safrānu izmanto kā afrodiziaku.

Avots:

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas