Veselības aprūpes nozarē izsludina ārkārtas stāvokli

Sakarā ar pieaugošo COVID-19 stacionēto pacientu skaitu Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē ceturtdien, 10.decembrī, nolemts izsludināt ārkārtas stāvokli veselības aprūpes sistēmā, žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma atklāja, ka, izsludinot ārkārtas situāciju veselības aprūpes nozarē, slimnīcu vadību rīcībā būs brīvāki instrumenti medicīnas personāla darba pārorganizācijai un pārkārtošanai,

kā arī mandāts plānveida pakalpojumu un arī ambulatoro pakalpojumu ierobežošanai, ja tas nepieciešams.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pagājušajā diennaktī stacionēti 102 COVID-19 pacienti. Savukārt kopumā stacionāros patlaban ārstējas 744 pacienti, no kuriem 704 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 40 – smagu slimības gaitu.

Pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīti 65 pacienti, bet līdz šim kopumā – 1 863.

Līdz šim kopumā mirušas 304 personas, kurām bija apstiprināta saslimšana ar COVID-19.

Vēl par šo tematu: Konstatētie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 890, Lietuvā – 3 327, Igaunijā – 544

Šis ir trešais lielākais vienā diennaktī atklāto inficēto skaits līdz šim. Iepriekš lielāks gadījumu skaits tika atklāts 3.decembrī, kad bija reģistrēti 930 COVID-19 gadījumi un 26.novembrī, kad tika fiksēti kopumā 898 saslimšanas ar COVID-19 gadījumi.

Kopumā šīs nedēļas pirmajās trīs dienās COVID-19 saslimstības rādītāji ir nedaudz zemāki nekā iepriekšējā nedēļā – kopējais trīs dienu laikā ar COVID-19 saslimušo skaits ir samazinājies no 2 232 personām pagājušajā nedēļā līdz 2 186 šonedēļ jeb par 2%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas