Veselības ministrija: Ciemošanās ir slimības loterija

Latvijā cilvēki ar COVID-19 inficējas no tuviniekiem, draugiem un kolēģiem, uzsver Veselības ministrija.

Veselības ministrija atgādina – šobrīd epidemioloģisko situāciju Latvijā var saukt par stabilu, jo no jauna inficēto cilvēku, stacionēto un smagi slimo pacientu skaits, kā arī mirstība no COVID-19 nepieaug tik intensīvi kā iepriekš. Tāpēc, tuvojoties svētku brīvdienām, epidemiologi un infektologi uzsver – lai pasargātu citus un sevi no saslimšanas, samazinātu vīrusa izplatību un varētu sākt domāt par ierobežojumu mīkstināšanu, joprojām ir svarīgi ievērot fizisko distancēšanos.

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs: «Tas, ko mēs redzam, veicot konkrēto saslimšanas gadījumu izmeklēšanu – COVID-19 infekciju viens otram pārsvarā «nodod» tuvinieki, draugi un kolēģi. Mēs līdz galam neapzināmies, ka dažreiz paši viens otru apdraudam, bet inficēšanās, kontaktējoties ar svešiniekiem, īstenībā ir daudz retāka.»

«Visbiežāk tā notiek cilvēku tuvākajā lokā.»

«Ciemošanās un čupošanās citam ar citu ir īstā vieta, kur var iegūt vai nodot tālāk vīrusu. Šādās situācijās mēs parasti neievērojam divu metru distanci vienam no otra, pieļaujot, ka mūsu sarunas biedri nav inficēti, jo neizskatās slimi, vai vienkārši tāpēc, ka mēs viņus labi zinām. Taču ne vienmēr inficētajiem cilvēkiem ir simptomi un viņi zina par to, ka ir inficēti, bet smagi saslimst un slimnīcā nonāk parasti tas, kura organisms ir vājāks. Principā var teikt – ciemošanās laikā, kad vīruss turpina izplatīties sabiedrībā, ir loterija, kurā, paši nenojaušot, apdraudam savu tuvāko.»

Lasiet arī: Spriež lietuvieši: Kā Latvijai izdevās savaldīt COVID-19 ar maigumu

Veselības ministrija aicina tuvākajās nedēļās neriskēt ar visu kopā sasniegtajiem vīrusa izplatības stabilizācijas panākumiem, lai pēc iespējas drīzāk varētu uzskatīt situāciju par labi kontrolētu un varētu atsākt pakāpenisku dažādu ierobežojumu mazināšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas