Veterinārajās klīnikās ievieš augstākus drošības pasākumus


Lai pastiprinātu veterinārārstu un veterināro klīniku klientu savstarpējo drošību koronavīrusa COVID-19 pandēmijas apstākļos, veterinārajās klīnikās ir ieviesti dažādi drošības pasākumi un ierobežojumi, informē Latvijas Veterinārārstu biedrībā (LVB).

«Visi veterināro klīniku ieviestie piesardzības pasākumi ir paredzēti mūsu visu aizsardzībai. Klīnikas rīkojas tā, lai veterinārie pakalpojumi būtu droši gan apmeklētājiem, gan veterinārmedicīnas personālam. Dzīvnieku īpašniekiem ir jāsaprot, ka veterināro klīniku pakalpojumi būs pieejami tikai tik ilgi, kamēr dzīvnieku īpašnieki ievēros veterinārajās klīnikās noteikto kārtību un ierobežojumus. Ja šie noteikumi tiks ignorēti, klīnikas var nākties slēgt, kā tas noticis citviet pasaulē,» skaidro LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.

Tāpat LVB informē par noteikumiem un ierobežojumiem, ar ko jārēķinās mīļdzīvnieku īpašniekiem valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā:

Veiciet pierakstu telefoniski vai elektroniski, nevis klātienē.

Pirms vizītes telefoniski sazinieties ar klīniku, lai izvērtētu iespēju risināt problēmu attālināti.

Apmeklējiet veterināro klīniku tikai neatliekamos gadījumos, iepriekš sazinoties telefoniski.

Klīnikā kopā ar dzīvnieku atļauts ierasties un uzturēties tikai vienam pieaugušajam bez elpošanas ceļu saslimšanas pazīmēm.

Ierodoties klīnikā, gaidiet savu kārtu ārā un sekojiet personāla norādījumiem. Nepulcējieties uzgaidāmajā telpā! Aizrādiet, ja to dara citi.

Veiciet roku dezinfekciju, pirms ieiet izmeklēšanas telpā un pēc iziešanas no tās. Lūdziet iespēju nomazgāt rokas zem tekoša ūdens.

Aizliegts kontakts (rokaspiediens, apskāviens u.c.), jāievēro 2 m distance no citiem cilvēkiem.

Neskarties klāt lietām uzgaidāmajā un konsultācijas telpā.

Norēķinieties par pakalpojumiem, lietojot bezkontakta maksājumu karti.

Mazgājiet rokas rūpīgi, ilgi un pēc iespējas biežāk.

Neglaudiet svešus dzīvniekus un neļaujiet citiem glaudīt savējos, jo dzīvnieks var būt vīrusa pārnesējs kā jebkura virsma!

Ņemiet vērā, ka situācija valstī pastāvīgi mainās atkarībā no epidemioloģiskā riska, tāpēc arī klīnikas var noteikt dažādus jaunus ierobežojumus. Sekojiet līdzi valdības un vietējo veterināro dienestu norādījumiem un katras klīnikas informācijai!

LVB aicina dzīvnieku saimniekus atcerēties, ka, pieaugot valstī noteiktajiem kopējiem ierobežojumiem, bez iepriekšēja brīdinājuma var tikt mainīti arī veterināro klīniku darba laiki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas