Veterinārārstu biedrība: Pašvaldības nav ieinteresētas uzturēt suņu turēšanas nodevu

Pasaules veterinārās dienas svinību ietvarā trūcīgiem un mazturīgiem suņu turētājiem maija mēnesī visā Latvijas teritorijā veterinārārsti nodrošinās zemas cenas suņa apzīmēšanai un reģistrācijai Lauksaimniecības datu centrā (LDC), informē Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB).

Būtiski norādīt, ka LVB skaidro, ka tā nav akcija, kuras laikā milzīgu iedzīvotāju pūļi ar suņiem tiks pulcēti kādās noteiktās vietās. «Pirmkārt, izvairīsimies pulcēt suņus vienkopus, lai mazinātu suņu traumatisma un infekcijas pārnešanas riskus (jāņem vērā, ka Latvijā plosās Āfrikas cūku mēris, ir putnu gripas draudi un netālu aiz valsts robežas ir trakumsērga),» skaidro biedrības pārstāve.

Norādot arī to, ka otrkārt, «pieredze rāda, ka akciju iespējas līdz šim izmantojuši sociāli aktīvākie un taču nebūt ne trūcīgākie cilvēki.»

Biedrības pārstāve Lita Konopore BNN apstiprina Ministru kabineta noteikumos rakstīto, ka runājot par konkrēto personu atvieglinājumiem par trūcīgu personu atzīstama tad, ja vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 128,06 eiro.

Savukārt maznodrošinātā statusam ienākumu līmenis atšķiras katrā pašvaldībā.

Skaidrojot arī to, ka maznodrošinātā statusa saņemšanai ir jāvēršas savas pašvaldības sociālajā dienestā un tāpat kā pretendentiem uz trūcīgā statusu jāaizpilda iztikas līdzekļu deklarācija.

Ņemot vērā visus šos aspektus, samazinātās cenas par suņu čipēšanu saņems tie, kuriem būs izziņa, ka nepieciešamais statuss ir saņemts, ziņi LVB.

LVB mērķis ir palīdzēt trūcīgām personām, nevis tiem suņu īpašniekiem, kas, ignorējot likuma normas, savus suņus nav joprojām registrējuši LDC, stingri savu viedokli pauž biedrība.

«Pilsētās pakalpojumi tiks piedāvāti arī prakses vietās, taču lauku teritorijās čipēsim suņus galvenokārt trūcīgās personas dzīvesvietā. Galvenais akcijas resurss ir vietējā pašvaldība un tajā praktizējošais veterinārārsts, kuri par katru situāciju vienosies atbilstoši vajadzībām un iespējām,» skaidro LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža.

LVB bija apzinājusi veterinārārstus, kas atsaucās strādāt kā brīvprātīgie un, ja pašvaldība būtu vēlējusies pilnībā atbrīvot sava novada trūcīgo vai mazturīgo suņu turētāju no maksas, tai bija jāsedz Lauksaimniecības datu cenrādī noteikto maksu un mikročipa pašizmaksa. Pagaidām pašvaldības ir informējušas LVB, ka suņu turēšanu uzskata par brīvu izvēli un personai pašai ir jāuzņemas arī finansiālā atbildība. Tas nozīmē to, ka diemžēl arī trūcīgo iedzīvotāju suņi pavisam bez maksas čipēti netiks.

Biedrības pārstāve ziņo arī to, ka veterinārārsti ir piesardzīgi, jo vairākiem no viņiem nācās ciest finansiālus zaudējumus. Viņa skaidroja arī to, ka nav jau daudz valstu, kur ieviesta totālā suņu čipēšana. Konopere vēstīja arī to, ka lielākā daļa pašvaldību nav ieinteresētas uzturēt suņu turēšanas nodevu, uzskatot, ka nav jāveicina bezmaksas suņu čipēšana.

Veterinārārsti rīkosies savu resursu robežās, nosakot zemāko iespējamo cenu, informē biedrība. «Mēs varam nesaņemt peļņu, varam veikt brīvprātīgo darbu, bet radīt sev zaudējumus nedrīkstam, tāpēc cenas būs tiešām ļoti zemas, tomēr ne bez maksas,» skaidro biedrības vadītāja.

Ref: 225.000.103.768

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas