Vētras dēļ Jūrmalā gājusi bojā sieviete, daudzviet izgāzti koki un sapostītas ēkas

Stiprais vējš, kas pirmdien, 17.janvārī, plosījās Latvijā, daudzviet sasniedzot vētras spēku, izgāzis daudzus kokus, nolauzis tiem zarus, norāvis ēkām jumtus un fasādes daļas, bet Jūrmalā vēja nolauzts koka zars krītot nāvējoši traumējis kādu sievieti.

Glābēji pirmdien līdz plkst. 21.30 saņēmuši vairāk nekā 300 izsaukumu par spēcīgā vēja nolauztiem kokiem un norautām jumta konstrukcijām, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Lielākoties bija jānovāc nolūzuši koki no brauktuvēm un gājēju ietvēm. Vairākos gadījumos koki uzkrituši automašīnām. Vēl vairākos gadījumos saņemti izsaukumi par norautām jumta konstrukcijām.

Viens gadījums beidzies letāli – Jūrmalā koks uzkritis kādai 1949.gadā dzimušai sievietei, kura no gūtajām traumām gājusi bojā, apliecināja Valsts policijā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Pārsvarā izsaukumi par vētras radītajiem postījumiem saņemti Jūrmalā un Rīgā.

Kā liecina cilvēku publicētie foto, Rīgā vienā no daudzdzīvokļu mājām pie Slāvu tilta no balkona bija atdalījies betona gabals, kas karājās armatūrā.

Pēc aculiecinieku novērojumiem, stiprajā vējā cietis arī tirdziņš, kas atrodas Dzelzavas un Stirnu ielas krustojumā. Kāda tirdzniecības nojume apgāzta un uzpūsta uz ielas braucamās daļas.

Tāpat Rīgas kanālā iepretim dzelzceļa stacijai vējš ar visām saknēm izgāzis vienu no lielajiem kokiem, bet Vecrīgā uz Kaļķu ielas nokritis jumta apmetums.

Vairākās vietās Latvijā vējš atrāvis ēku fasādes konstrukciju un siltinājuma daļas, bet Ādažos kādai daudzdzīvokļu mājai vējš pilnībā norāvis jumtu.

Pirmdienas pēcpusdienā elektroapgāde bija traucēta ap 20 000 AS Sadales tīkla klientu visā Latvijā, liecināja uzņēmuma paziņojums mikroblogošanas vietnē Twitter.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par vētru galvaspilsētā, Jūrmalā un Pierīgas novados pirmdien bija paaugstinājis no oranžā līdz sarkanajam līmenim.

Pirmdienas pievakarē Rīgā un citviet valsts rietumu un centrālajā daļā vētra kļuva vājāka, bet Latgalē vējš pastiprinājās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas