VID aiztur narkotiku kontrabandistu grupējumu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki, sadarbojoties ar ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm, 2022.gada jūnijā aizturēja sešas personas, no nelikumīgas aprites Latvijas teritorijā izņemot vairāk nekā 1,2 kilogramus un ārvalstīs – vairāk nekā 1,8 kilogramus kokaīna, informē VID.

Šī gada maijā tika saņemta informācija, ka organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki, šķērsojot Latvijas robežu, iespējams, gatavojas ievest Latvijā narkotiskās vielas lielā apjomā.

Pārbaudot saņemto informāciju, muitas kontrolei tika novirzīta automašīna, kurā atradās 1976.gadā dzimis Latvijas Republikas pilsonis, par kuru radās aizdomas, ka persona savā ķermenī varētu pārvadāt apritē aizliegtās vielas.

Attiecīgā persona tika nogādāta medicīnas iestādē, kurā tika noskaidrots, ka tās ķermenī atrodas norītas 43 polimēra materiāla kapsulas, kurās atradās kokaīns ar kopējo daudzumu 235 grami.

Par konstatēto faktu tika uzsākts kriminālprocess, kā arī personai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Turpinot izmeklēšanas darbības, šī gada jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki kriminālprocesa ietvaros Rīgā un Rīgas reģionā veica vairākas kratīšanas.

Kratīšanu laikā tika aizturētas piecas personas un no nelikumīgas aprites izņemts lielu daudzums kokaīna – 1,2 kilogrami. Pēc VID sniegtās informācijas, tas bija safasēts īpašās kapsulās, kuras personas bija pārvietojušas pāri Eiropas valstu robežām, tās norijot.

Kratīšanu laikā kopumā tika izņemts kokaīns vairāk nekā 1,2 kilogrami, skaidra nauda 29 650 eiro.

Tika atsavināti arī digitālie svari, personu apliecinoši dokumenti, piecas vieglās automašīnas, kā arī mobilie telefoni un datori.

Kriminālprocesa ietvaros izņemtajiem transportlīdzekļiem un skaidrajai naudai uzlikti aresti.

Tiesa trim personām, tai skaitā organizētās noziedzīgās grupas organizatoram – 1995.gadā dzimušai personai, piemēroja apcietinājumu. Savukārt pārējās personas ir atzītas par aizdomās turētajām un tām piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

VID izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka aizdomās turētajiem, kas nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu no Dienvidamerikas (Franču Gviānas) uz Latviju un citām Eiropas Savienības valstīm, bijis noteikts lomu sadalījums.

Šim nolūkam tika vervēti Latvijas Republikas pilsoņi, kuru uzdevums bija, norijot narkotisko vielu kapsulas, tās nogādāt no Franču Gviānas uz Franciju, Latviju un citām Eiropas valstīm.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas