VID aptur PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējuma darbību

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki apturējuši noziedzīga grupējuma darbību, kurš nodarbojās ar PVN izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Atbilstoši VID speciālistu secinājumiem noziedzīgais grupējums īstenoja nodokļu izkrāpšanas shēmu, un tā tika realizēta metālapstrādes un ēdināšanas jomās. Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, noskaidrots, ka laika periodā no 2020.gada janvāra līdz 2021.gada decembrim shēmas «klienti» (uzņēmumi) savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā un Ķekavā,

tajā skaitā, 33 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos, juridiskajās adresēs un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, tostarp – skaidra nauda, mobilie tālruņi, datori, zīmogi, datu nesēji, trešo personu pases, ID kartes un grāmatvedības dokumenti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, kā arī narkotiskās un psihotropās vielas.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID Nodokļu un muitas policijā ir uzsākts kriminālprocess. Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem trīs personas  tika aizturētas un atzītas par personām pret kurām uzsākts kriminālprocess.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā, BNN informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas