VID arestējis Rīgas kartes kontus; var tikt ietekmēta e-talonu sistēmas darbība

Valsts ieņēmumu dienests (VID) arestējis Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēmas uzstādītāja un apkalpotāja SIA Rīgas karte kontus, kas varētu ietekmēt tālāku biļešu sistēmas darbību, apstiprinājusi Rīgas kartes valdes priekšsēdētāja Diāna Šmite.

Viņa informēja, ka uzņēmums saņēmis VID lēmumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu kontos. Viņas ieskatā lēmums ir nesamērīgs un paralizē uzņēmuma darbu. Savukārt tas var radīt riskus biļešu sistēmas tehniskai apkalpošanai.

Šmite uzsvēra, ka uzņēmums izmantos likumā noteiktās tiesības apstrīdēt VID lēmumu, jo tas pašlaik esot nesaprotams.

Rīgas karte no šī gada janvāra sniedz sistēmas pakalpojumus Rīgas satiksmei bez apakšuzņēmēju piesaistes. Tas ļāvis par 50% samazināt sistēmas izmaksas.

E-taloni tiek izplatīti caur publiskā iepirkumā izraudzītiem mazumtirgotājiem. 

«Šobrīd tiek paralizēts uzņēmums, kas rīkojas godīgi caurspīdīgi un plāno šādi organizēt savu darbu arī turpmāk,» teica Šmite.

Kontu arestēšana apgrūtina uzņēmuma darbu gan saimnieciskā jomā, jo ir jāuztur birojs, tehnika, jāveic komunālie maksājumi un jāmaksā darbiniekiem algas.

Lasiet arī: Rīgas satiksmes nopelnītais šogad

Otrs, ne mazāk būtisks jautājums ir par biļešu sistēmas uzturēšanu, kas arī nebūs iespējama, ja VID lēmums netiks pārskatīts vai atcelts.

Rīgas karte pašlaik gatavo argumentāciju lēmuma atcelšanai un to iesniegs VID.

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane, informēja, ka uzņēmuma ieņēmumi no sabiedriskā transporta biļešu realizācijas nonāk Rīgas satiksmes kontos, tādejādi Rīgas kartes kontu arests, nekādā veidā neietekmē Rīgas satiksmes darbību un sniegto pakalpojumu.

SIA Rīgas karte apgrozījums pērn bija 20,229 miljoni eiro, kas ir par 8,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 15,5% – līdz 4,444 miljoniem eiro, liecina informācija Firmas.lv.

Rīgas karte ir 2007.gadā dibināts uzņēmums, kas izveidots, lai uzturētu Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu.

Rīgas kartes akcionāri ir pašvaldības SIA Rīgas satiksme un tehnoloģiju kompānija Conduent. Kompānijas kapitālā 51% pieder Rīgas satiksmei, bet 49% – Francijas uzņēmumam Conduent Business Solutions.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas