bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 29.02.2020 | Vārda dienas:
LatviaLatvija

VID astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,3% vairāk, nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts ieņēmumu dienests (VID) šogad astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis 6,446 miljardus eiro, kas ir par 20,899 miljoniem eiro jeb 0,3% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2018.gada astoņiem mēnešiem VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 191,768 miljoniem eiro jeb 3,1%.

«Būtiski vairāk, nekā plānots, budžetā iemaksāti tieši darbaspēka nodokļi, pārsniedzot plānu par 156,49 miljoniem eiro,» norāda VID pārstāvji.

2019.gada astoņos mēnešos valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas 2,298 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,22 miljardiem eiro jeb 10,4% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi veidoja 1,185 miljardus eiro, kas ir par 0,09 miljardiem eiro jeb 8,7% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

«Minēto nodokļu ieņēmumu pieaugumu veicina gan nodarbināto ienākumu, gan skaita palielināšanās. Lielākais darbaspēku nodokļu ieņēmumu pieaugums 2019.gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, ir no tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība saistīta ar tirdzniecību; automobiļu un motociklu remontu, un tie palielinājušies par 45,37 miljoniem eiro jeb 10,5%,» skaidroja VID.

Vienlaikus saistībā ar diferencētā neapliekamā minimuma un progresīvās nodokļu likmes ieviešanu pieaugusi arī summa, kas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksāta. Šogad astoņos mēnešos no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksāti 145,3 miljoni eiro, kas ir par 13,73 miljoniem eiro jeb 10,4% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Pievienotās vērtības nodoklis 2019.gada astoņos mēnešos iekasēts 1,685 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,7% mazāk, nekā plānots. Savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi pieauguši par 0,12 miljardiem jeb 7,8%.

«Lai gan mazāks, nekā plānots, tomēr būtisks ieņēmumu pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, ir arī pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem. (..) Arī pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumos lielākais pieaugums ir tieši no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība saistīta ar tirdzniecību; automobiļu un motociklu remontu, un tie nodrošināja 61,5% no pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem 2019.gada astoņos mēnešos,» skaidrojVID.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi 2019.gada astoņos mēnešos veidoja 18,055 miljonus eiro, kas ir vien 14,3% no plānotā apmēra.

«Jāatzīmē, ka uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumus būtiski ietekmēja strauji pieaugušais atmaksu apmērs, nodokļu maksātājiem pieprasot atmaksāt galvenokārt 2018.gada pirmajā pusgadā samaksātos avansa maksājumus, kas būtiski pārsniedza aprēķināto nodokli par 2018.gadu. Šie avansa maksājumi tika noteikti vēl saskaņā ar agrāk spēkā esošo uzņēmumu ienākuma nodokļa maksāšanas kārtību. 2019.gada astoņos mēnešos no uzņēmumu ienākuma nodokļa atmaksāti 104,47 miljoni eiro, kas ir par 43,61 miljonu eiro vairāk, nekā tika atmaksāts 2018.gadā kopā,» norāda VID.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada astoņos mēnešos veidoja 705,882 miljonus eiro, kas ir par 3,2% mazāk, nekā plānots, bet par 32,66 miljoniem eiro jeb 4,9% vairāk, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu. Lielākais pieaugums (18,13 miljoni eiro jeb 13,7%) ir akcīzes nodokļa ieņēmumiem par tabakas izstrādājumiem, ko veicināja nelegālā cigarešu tirgus samazināšanās, kā arī iespējamā uzkrājumu veikšana pirms būtiskām regulējuma izmaiņām, informē VID.

Vienlaikus samazinājās akcīzes nodokļa ieņēmumu pieauguma temps par alkoholiskajiem dzērieniem un alu, kā arī naftas produktiem, kas negatīvi ietekmē akcīzes nodokļa ieņēmumu plāna izpildi. «Jāatzīmē, ka periodā, par kuru akcīzes nodokli maksāja 2019.gada astoņos mēnešos, samazinājies brīvam apgrozījumam izlaisto alkoholisko dzērienu un naftas produktu apmērs,» vēsta VID.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,819 miljardus eiro, tostarp astoņos mēnešos bija plānots iekasēt 6,425 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

Ekonomisti: Latvijas ekonomikas izaugsme pērn kļuva krietni lēnāka

Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš atzina, ka galīgie 2019.gada pēdējā ceturkšņa un visa 2019.gada IKP dati apstiprina, ka ekonomikas pieaugums pērnā gada nogalē Latvijā gandrīz apstājās. 

ST vērtēs vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtību priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem

Satversmes tiesa šonedēļ ierosinājusi lietu par vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtības priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem atbilstību Satversmei.

Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons

Ar šī gada 1.martu Latvijas Būvuzņēmēju partnerību vadīs līdzšinējais Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes vadītājs Gints Miķelsons. Reizē abas organizācijas tiks apvienotas, veidojot biedrību ar četrdesmit Latvijas būvuzņēmumiem.

PVO: Situācija ar koronavīrusu pasaulē prasa iestāžu rīcību, nevis bailes

Pasaules Veselības organizācija norādījusi, ka koronavīrusa uzliesmojums pasaulē ir nonācis izšķirošā punktā un tam ir potenciāls izplatīties tālāk, ja vīrusa skarto valstu valdības nerīkosies iedarbīgi, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Vienotības Rīgas nodaļu turpinās vadīt Ķirsis

Partijas Vienotība Rīgas nodaļas kopsapulcē, ceturtdien, 27.februārī, par nodaļas vadītāju atkārtoti ievēlēts Vilnis Ķirsis.

Kamēr Latvijas IKP audzis par 2,2%, Lietuvā pieaugums par 3,9%, bet Igaunijā – par 4,3%

Latvijā 2019.gadā IKP salīdzinājumā ar 2018.gadu, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātajiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,2%, Igaunijā ekonomika augusi par 4,3%, bet Lietuvā IKP pieaudzis par 3,9%.

Latvijā janvārī mazumtirdzniecības apgrozījums audzis par 2,6%

Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 4,4%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielu, palielinājās par 4,7%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība samazinājās par 7,2%.

Latvija un ASV ar kopīgu deklarāciju stiprinās 5G tīkla drošību

Tajā uzsvērts, ka ir būtiski aizsargāt sakaru tīklus pret traucējumiem vai manipulācijām, nodrošinot  gan Latvijas un ASV iedzīvotāju privātumu, gan drošību. 

Tallink grupai gada peļņas kāpums par 9,7 miljoniem eiro

Igaunijas prāmju satiksmes operators Tallink Grupp 2019.gadā strādājis ar neto peļņu 49,7 miljonu apmērā, tā rāda uzņēmumu grupas publicētie finanšu rezultāti, vēsta ERR.

Laikraksts: Jakrins slēpti ir labuma guvējs uzņēmumā, kas organizē Brasas un Deglava tiltu remontus

Portāla Firmas.lv dati liecina, ka 2011.gadā dibinātās SIA TecPro Construction vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Artūrs Bergholcs. TV3 raidījums Nekā personīga savulaik vēstīja, ka Bergholcs ir Jakrina labs draugs.

Nodibinājums: Ārvalstu studenta pienesums Latvijas ekonomikai gadā ir ap 300 miljoniem

IT uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs diskusijas laikā pauda viedokli, ka izglītības eksportam svarīga ir pēctecība, tāpēc Latvijai ir svarīgi pozicionēt jomas, kur ārvalstu studenti var iegūt prakses un darba iespējas.

Obligātās deklarācijas var iesniegt līdz 1.jūnijam; VID aicina to darīt elektroniski

VID aicina nesniegt deklarācijas tieši marta pirmajās dienās, jo gadījumā, ja sistēmai vienlaicīgi cenšas pieslēgties neadekvāti liels lietotāju skaits, tās darbība var tikt apgrūtināta un deklarācijas iesniegšana tajā brīdī vienkārši var nebūt iespējama.

Lielbritānija: Nepanākot vienošanos ar ES līdz gada beigām, pāriesim uz PTO noteikumiem

Londona brīdinājusi, ka, ja sarunās ar Briseli nepiekāpsies pretējā puse, tad no 2021.gada Lielbritānija ar ES tirgosies uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas nosacījumiem, raksta The Guardian.

Sīrijā uzlidojumā nonāvē Turcijas karavīrus; Ankara atsakās kontrolēt bēgļu plūsmu uz ES

Sīrijas kara pašreizējā epicentrā Idlibas provincē ir nonāvēti 33 NATO dalībvalsts Turcijas karavīri, Sīrijas valdības aviācijai īstenojot uzbrukumus Turcijas militāriem posteņiem kaimiņvalstī, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Zemās temperatūras dēļ ceļi daudzviet apledojuši; autovadītājiem jāuzmanās

Uz reģionālajiem autoceļiem sniega un apledojuma dēļ 28.februārī apgrūtināti braukšanas apstākļi ir visā Latvijā, izņemot Rīgas un Jelgavas apkārtni.

Lietuvas robežsargi sāk informēt iebraucējus no Latvijas un Polijas par ieteicamo rīcību saistībā ar koronavīrusa situāciju

Eiropā turpinot izplatīties jaunajam koronovīrusam, Lietuvas robežsargi cilvēkiem, kas valstī iebrauc no Latvijas un Polijas, sākuši sniegt informāciju par ieteicamo rīcību slimības pazīmju parādīšanās gadījumā.

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemīgāki laikapstākļi

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemai raksturīgāki laikapstākļi – termometra stabiņš diennakts tumšajās stundās lielākajā daļā valsts teritorijas noslīdēs zem 0 grādu atzīmes, vietām neliels sals būs jūtams.

Arī Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums

Ar COVID-19 vīrusu ir inficējusies 39 gadus veca sieviete, kas 24.februārī ielidoja Kauņā, atgriežoties Lietuvā pēc Itālijas ziemeļu pilsētas Veronas apmeklējuma.

Lietuvai pērkot zemi Rail Baltica, daudziem īpašniekiem valsts maksātais atstāj rūgtumu

Lietuvā sirreāla vīzija par dzelzceļa satiksmi ar ātrumu 250 km/h jau 2026.gadā – ja tā piepildīsies – būs īstenota uz daudzu zemes īpašnieku rēķina. Valsts no viņiem atpērk zemi sliežu ceļa klāšanai, bet maksā, daļas īpašnieku skatījumā, cenu, kas ir būtiski zem tirgus vērtības.

Pērn ievērojami pieaudzis krimināllietu skaits noziedzīgu līdzekļu legalizēšanā

Ja 2017.gadā uzsākta kriminālvajāšana 16 krimināllietās pret 40 personām, tad 2019.gadā tās bijušas 65 krimināllietās, kā arī uzsākta kriminālvajāšana pret 118 personām.

Igaunijā novēro uzņēmumu apgrozījuma un ieguldījumu kāpumu

Igaunijas uzņēmumi 2019.gadā veikuši kopumā 3,2 miljardus lielus ieguldījumus, kas ir par vienu piektdaļu vairāk nekā gadu iepriekš, tā liecina sākotnējie dati par pagājušo gadu, ko publicējusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Grieķijā trešo dienu turpinās sadursmes, protesti pret migrantu nometņu celtniecību

Grieķijā vairāk nekā 60 cilvēki guvuši ievainojumus sadursmēs, kas norisinās Lesbas un Čiosas salās, cilvēkiem protestējot pret jaunu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru būvniecību, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Latvijā būvniecības izmaksu kāpums janvārī bijis 2,8%

Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,5%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,8%, bet būvmateriālu cenas pieauga par 1,6%.

Reģionālās slimnīcas norāda uz augstu pieprasījumu pēc aizsargtērpiem

Jaunā koronavīrusa COVID-19 uzliesmojumu dēļ pašlaik ir ievērojami audzis pieprasījums pēc individuālajiem aizsargtērpiem, līdz ar to ir palielinājušās arī to cenas, atklāj reģionālo slimnīcu vadītāji.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!