bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 18.10.2019 | Vārda dienas: Erlends, Lūkass, Rolanda, Rolands, Ronalds
LatviaLatvija

VID astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,3% vairāk, nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts ieņēmumu dienests (VID) šogad astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis 6,446 miljardus eiro, kas ir par 20,899 miljoniem eiro jeb 0,3% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2018.gada astoņiem mēnešiem VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 191,768 miljoniem eiro jeb 3,1%.

«Būtiski vairāk, nekā plānots, budžetā iemaksāti tieši darbaspēka nodokļi, pārsniedzot plānu par 156,49 miljoniem eiro,» norāda VID pārstāvji.

2019.gada astoņos mēnešos valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas 2,298 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,22 miljardiem eiro jeb 10,4% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi veidoja 1,185 miljardus eiro, kas ir par 0,09 miljardiem eiro jeb 8,7% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

«Minēto nodokļu ieņēmumu pieaugumu veicina gan nodarbināto ienākumu, gan skaita palielināšanās. Lielākais darbaspēku nodokļu ieņēmumu pieaugums 2019.gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, ir no tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība saistīta ar tirdzniecību; automobiļu un motociklu remontu, un tie palielinājušies par 45,37 miljoniem eiro jeb 10,5%,» skaidroja VID.

Vienlaikus saistībā ar diferencētā neapliekamā minimuma un progresīvās nodokļu likmes ieviešanu pieaugusi arī summa, kas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksāta. Šogad astoņos mēnešos no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksāti 145,3 miljoni eiro, kas ir par 13,73 miljoniem eiro jeb 10,4% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Pievienotās vērtības nodoklis 2019.gada astoņos mēnešos iekasēts 1,685 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,7% mazāk, nekā plānots. Savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi pieauguši par 0,12 miljardiem jeb 7,8%.

«Lai gan mazāks, nekā plānots, tomēr būtisks ieņēmumu pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, ir arī pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem. (..) Arī pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumos lielākais pieaugums ir tieši no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība saistīta ar tirdzniecību; automobiļu un motociklu remontu, un tie nodrošināja 61,5% no pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem 2019.gada astoņos mēnešos,» skaidrojVID.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi 2019.gada astoņos mēnešos veidoja 18,055 miljonus eiro, kas ir vien 14,3% no plānotā apmēra.

«Jāatzīmē, ka uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumus būtiski ietekmēja strauji pieaugušais atmaksu apmērs, nodokļu maksātājiem pieprasot atmaksāt galvenokārt 2018.gada pirmajā pusgadā samaksātos avansa maksājumus, kas būtiski pārsniedza aprēķināto nodokli par 2018.gadu. Šie avansa maksājumi tika noteikti vēl saskaņā ar agrāk spēkā esošo uzņēmumu ienākuma nodokļa maksāšanas kārtību. 2019.gada astoņos mēnešos no uzņēmumu ienākuma nodokļa atmaksāti 104,47 miljoni eiro, kas ir par 43,61 miljonu eiro vairāk, nekā tika atmaksāts 2018.gadā kopā,» norāda VID.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada astoņos mēnešos veidoja 705,882 miljonus eiro, kas ir par 3,2% mazāk, nekā plānots, bet par 32,66 miljoniem eiro jeb 4,9% vairāk, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu. Lielākais pieaugums (18,13 miljoni eiro jeb 13,7%) ir akcīzes nodokļa ieņēmumiem par tabakas izstrādājumiem, ko veicināja nelegālā cigarešu tirgus samazināšanās, kā arī iespējamā uzkrājumu veikšana pirms būtiskām regulējuma izmaiņām, informē VID.

Vienlaikus samazinājās akcīzes nodokļa ieņēmumu pieauguma temps par alkoholiskajiem dzērieniem un alu, kā arī naftas produktiem, kas negatīvi ietekmē akcīzes nodokļa ieņēmumu plāna izpildi. «Jāatzīmē, ka periodā, par kuru akcīzes nodokli maksāja 2019.gada astoņos mēnešos, samazinājies brīvam apgrozījumam izlaisto alkoholisko dzērienu un naftas produktu apmērs,» vēsta VID.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,819 miljardus eiro, tostarp astoņos mēnešos bija plānots iekasēt 6,425 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Turcija, kura Sīrijas ziemeļos īsteno uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem, ir vienojusies par piecas dienas ilgu pamieru ar kurdu vienībām un ASV.

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongresā biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Stājas spēkā spriedums Latvenergo kukuļošanas lietā

Stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām Latvenergo kukuļņemšanas lietām Aigaram Meļķo, Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma Energy Consulting vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.

Latvijā bieži līs lietus

Piektdien, 18.oktobrī, debesīs būs daudz mākoņi, vienīgi dienvidu daļā debesis brīžiem skaidrosies.  Atsevišķos rajonos pa laikam līs.

Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās.

Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju.

NEPLP locekļu atlasei grib piesaistīt personāla atlases kompāniju

Lai nodrošinātu konkursā lielāku konkurenci, NEPLP locekļu atlases procesam plānots piesaistīt personāla atlases kompāniju.

Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

Panākta jauna Brexit vienošanās

Lielbritānija un Eiropas Savienība panākušas jaunu Brexit vienošanos, ziņo BBC. «Mums ir jauna, lieliska vienošanās, kas atgriež kontroli,» ar Twitter starpniecību paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 472 mazāk. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek noslēgts 13 tūkstoši laulību.

Lemberga tiesas varētu atsākties tikai nākamgad

Rīgas apgabaltiesa smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga aizstāvim Genādijam Ivankinam devusi laiku līdz 12.janvārim, lai iepazītos ar lietas materiāliem.

Galīgais lēmums: Nepilsoņu bērniem no 2020.gada piešķirs pilsonību

Saeimā galīgajā lasījumā ceturtdien, 17.oktobrī, atbalstīts likumprojekts pilsonību piešķirt arī nepilsoņu bērniem.

Saeima dod zaļo gaismu vienota reģionālā dabasgāzes tirgus atvēršanai

Mērķis ir novērst šķēršļus reģionālā dabasgāzes tirgus izveidei un nodrošināt, ka vienotā Somijas, Igaunijas un Latvijas ieejas-izejas tarifu sistēma sāk funkcionēt no 2020.gada 1.janvāra.

Par kukuļošanu aizturēts augsta ranga Latgales policists

IDB aizdomās par kukuļošanu aizturējis trīs personas – Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka vietnieku un divas privātpersonas, no kurām viena ir bijušais Valsts policijas darbinieks.

Zāļu komerciālos nosaukumus nenorādīs arī izrakstos no slimnīcas

Lai nodrošinātu racionālu medikamentu lietošanu, arī izrakstā no slimnīcas vai ambulatorajā pacienta kartē vajadzēs norādīt zāļu aktīvās vielas starptautisko, nevis komerciālo nosaukumu.

Igaunijas sociālo jautājumu ministrs: Aptieku darbībai vajadzēt būt vērstai uz veselības aprūpi, nevis peļņu

Aptieku darbībai vajadzēt būt vērstai uz veselības aprūpi, nevis peļņu, tā Igaunijas sabiedriskajam medijam ERR paudis sociālo jautājumu ministrs Tanels Kīks.

Igaunijas cietumos vēlas ieviest e-veikalu

Lai mazinātu birokrātiju, Igaunijas cietumos varētu ieviest iespēju iepirkties internetā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits astoņos mēnešos pieaudzis par 2,8%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad astoņos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 2,4% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 3,913 miljonus.

Pensiju reformu Igaunijā cer pieņemt līdz gada beigām

Lai gan detaļas aizvien nepieciešams precizēt, lēmumu par pensiju reformu Igaunijā varētu pieņemt jau šogad, tā Igaunijas sabiedriskajam medijam ERR teicis Igaunijas sociālo lietu ministrs Tanels Kīks.

ES sanāksmei virkne akūtu jautājumu bez Brexit; atlikta jaunās EK «kronēšana»

Eiropas Savienības valstu galotņu sanāksmē, kas sākas ceturtdien, 17.oktobrī, akūti nepieciešami lēmumi ne tikai jautājumā par britu izstāšanos, bet arī par grūtībām jauno eirokomisāru apstiprināšanā, septiņu gadu budžetu un attieksmi pret Turcijas iebrukumu Sīrijā.

Pašvaldību infrastruktūras finansēšanas sistēmai nav vienotas politikas, tā komisijā

Vienotas valsts politikas trūkums un atbildīgo ministriju vāja iesaiste radījusi neracionālu līdzekļu izlietojumu pašvaldību infrastruktūras attīstības plānošanā un finansējuma izlietojumā.

Vienā no lielākajām riepu pārstrādes fabrikām Baltijā izcēlies ugunsgrēks

Lietuvas dienvidos Alītē vienā no lielākajā riepu pārstrādes fabrikām Baltijā izcēlies ugunsgrēks, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Rīgas satiksmes padome sākumā grib izraudzīties jauno valdi, tikai pēc tam vērtējot bijušās atbildību

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme padomes primārais uzdevums ir izraudzīties jaunu uzņēmuma valdi un tikai pēc tam vērtēt bijušās valdes atbildību.

Lidostā Rīga dzelzceļa līnijas Rail Baltica stacijas būvdarbu iepirkumu plānots izsludināt šogad

Būvdarbu iepirkumu par dzelzceļa līnijas Rail Baltica stacijas izbūvi pie starptautiskās lidostas Rīga iecerēts izsludināt šogad.

Latvija no Ukrainas gaida pierādījumus jautājumā par tiesas konfiscēto naudu

Lai risinātu jautājumu par tiesas konfiscēto 29 miljonu eiro atgriešanu Ukrainai, tai jāiesniedz attiecīgie pierādījumi, ko tā arī solījusi darīt, izriet no Valsts prezidenta Egila Levita sacītā pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->