VID atkārtoti konstatē nelikumīgu degvielas tirdzniecību Daugavpilī

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vienā un tajā pašā vietā Daugavpilī atkārtoti konstatē nelikumīgu degvielas tirdzniecību, BNN informē dienestā.

Šī gada novembrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas veica atkārtotu pārbaudi kādā teritorijā Daugavpilī, kur jau iepriekš tika konstatēta nelikumīga dīzeļdegvielas tirdzniecība. Apsekojot teritoriju, tika fiksēts, ka notiek dīzeļdegvielas uzpilde automobilim BMW X5 un samaksa par iegādāto degvielu.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas trīs administratīvā pārkāpuma lietas pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta, kuru ietvaros tika izņemts teritorijā esošais Krievijas reģistrētais kravas transportlīdzeklis ar nestandarta degvielas tvertnēm.

Pēc VID paustā, transportlīdzeklī atradās 1 400 litri dīzeļdegvielas, 1 400 litri dīzeļdegvielas plastikas tvertnēs, Latvijā reģistrēti transportlīdzekļi – mikroautobuss Volkswagen un automobilis BMW X5 ar dīzeļdegvielu –, ierīces degvielas uzpildīšanai, kā arī žurnāls ar informāciju par pārdotās degvielas daudzumu un saņemto samaksu un skaidra nauda vairāku simtu eiro apmērā.

Tāpat VID informē, ka atbilstoši normatīvajiem aktiem par pārkāpumiem, kas izdarīti, neievērojot ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumus, vainīgajām personām draud ne tikai naudas sods, bet arī konfiskācija šīm precēm un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotajiem transportlīdzekļiem, kā arī kriminālatbildība par nereģistrētu un nelicencētu saimniecisko darbību un ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas