VID budžeta ieņēmumi deviņos mēnešos pārsniegs plānoto par 3,8%

VID jaunās ēkas kompleksa Spāru svētki

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie valsts budžeta ieņēmumi 2013.gada deviņos mēnešos prognozēti 3,58 miljardu latu apjomā, kas par 131,46 miljoniem latu jeb 3,8% pārsniegs plānoto, vēstīts VID turpmākās attīstības redzējumā, ko izstrādājusi VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone.

Prognozēts, ka par 2,3% plānoto apjomu pārsniegs ieņēmumi no pievienotās vērtības nodokļa, sasniedzot 800,58 miljonus latu, kas ir par 19,43 miljoniem latu vairāk, nekā iepriekš plānots.

Par 6% jeb 38,98 miljoniem latu plānoto apjomu pārsniegs ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, sasniedzot 654,06 miljonus latu. Savukārt ieņēmumi no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām plānoto apjomu pārsniegs par 3,8% jeb 40,62 miljoniem latu, sasniedzot 1,03 miljardus latu.

Pētersone norādīja, ka šādas prognozes ļauj izteikt pozitīvā pieauguma dinamika, kas vērojama vairākos rādītājos pēdējo gadu laikā, kā arī šī gada laikā, piemēram, administrēto budžeta ieņēmumu rādītājā, nodokļu maksātāju skaita pieauguma rādītājā un nodarbināto personu skaita pieauguma dinamikas rādītājā.

Jau vēstīts, ka ar redzējumu un prezentāciju par VID attīstību, kur norādītas arī ieņēmumu prognozes, Pētersone iepazīstināja vakar, 26.septembrī, notikušās tikšanās laikā ar LDDK un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvjiem. Pasākumā piedalījās arī finanšu ministrs Andris Vilks, kurš klātesošajiem atzīmēja, ka ministrijas redzējums par VID nākotni paredz, ka tā darbība ir jāpadara efektīvāka un tam jākļūst pieejamākam tā tiešajam klientam, kas ir nodokļu maksātājs.

Savukārt LDDK un LPS pārstāvji atzinīgi novērtēja VID darbību, norādot, ka vismaz pēdējā gada laikā ir notikuši vairāki būtiski uzlabojumi uzņēmēju un VID savstarpējā sadarbībā. Tāpat, lai apliecinātu uzņēmēju atbalstu Pētersones kandidatūras virzīšanai VID ģenerāldirektora amatam, LDDK ar LPS un LBAS nosūtījušas vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un finanšu ministram Vilkam.

Kā ziņots, finanšu ministrs nolēmis Pētersones kandidatūru virzīt apstiprināšanai VID ģenerāldirektores amatā.

VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā un Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Pētersone par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju tika iecelta jūlijā. Iepriekšējā VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova atstāja amatu pēc pašas vēlēšanās.

Ref:103.000.103.2054

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas