bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 19.08.2019 | Vārda dienas: Imanta, Melānija
LatviaLatvija

VID desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,8% vairāk, nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts ieņēmumu dienests (VID) šogad desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis 7,788 miljardus eiro, kas ir par 59,984 miljoniem eiro jeb 0,8% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2017.gada desmit mēnešiem VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 677,465 miljoniem eiro jeb 9,5%.

Tostarp visbūtiskāk šogad desmit mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pieauguši valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi – par 334,02 miljoniem eiro jeb 14,6%, sasniedzot 2,626 miljardus eiro, kas ir par 0,5% vairāk, nekā plānots, kā arī pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi – par 200,527 miljoniem eiro jeb 11,1%, veidojot divus miljardus eiro, kas ir par 1,4% mazāk, nekā plānots.

«Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi ir cieši saistīti ar nodarbināto ienākumiem. Periodā, par kuru minētos nodokļus maksā 2018.gada desmit mēnešos, vidējie mēneša ienākumi vienam nodarbinātajam palielinājušies par 9,1%, kas ir par 1,5 procentpunktiem lielāks pieaugums nekā 2017.gada attiecīgajā periodā,» norādīja VID.

Vienlaikus VID atzīmēja, ka pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu pieaugums 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, ir lielākais pēdējo sešu gadu laikā. Iepriekšējos piecos gados ieņēmumi pieauga vidēji par 6,4%. Piemēram, no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar valsts pārvaldi un sabiedrisko organizāciju darbību, pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, ir palielinājušies par 46,81 miljonu eiro jeb 55,7%, kas ir lielākais ieņēmumu pieaugums, dalot pēc nodokļu maksātāju pamatdarbības veida, un galvenokārt skaidrojams ar būvniecības pieaugumu.

2018.gada desmit mēnešos pievienotās vērtības nodoklis atmaksāts 755,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 11,05 miljoniem eiro jeb 1,4% mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Samazinoties deklarētajai no budžeta atmaksājamai summai, lielākais atmaksu samazinājums ir nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar būvniecību, elektroenerģiju, gāzes apgādi, siltumapgādi un gaisa kondicionēšanu.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis šogad desmit mēnešos iekasēts 1,39 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2,3% mazāk, nekā plānots.

VID norādīja, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, palielinājās tikai par 11,1 miljonu eiro jeb 0,8%, kas galvenokārt skaidrojams ar būtiski pieaugušajām atmaksām saistībā ar diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu. No iedzīvotāju ienākuma nodokļa šogad desmit mēnešos atmaksāti 141,28 miljoni eiro, kas ir par 30,29 miljoniem eiro jeb 27,3% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Akcīzes nodoklis minētajā laika periodā iekasēts 855,794 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,2% vairāk, salīdzinot ar plānoto. Tostarp akcīzes nodoklis par naftas produktiem iekasēts 448,411 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1% mazāk, nekā plānots, par tabakas izstrādājumiem  – 171,448 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,3% mazāk, par alkoholiskajiem dzērieniem – 158,659 miljoni eiro, kas ir par 9,8% vairāk, nekā plānots, par alu – 45,322 miljoni eiro, kas ir par 6,3% vairāk, par dabasgāzi – 17,886 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk, bet par pārējām akcīzes precēm – 14,067 miljoni eiro, kas ir par 5% vairāk, nekā plānots.

Uzņēmumu ienākuma nodoklis šogad desmit mēnešos iekasēts 291,985 miljonu eiro apmērā, kas ir par 26,4% vairāk, nekā plānots.

«Viena no lielākajām plāna izpildēm 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir uzņēmumu ienākuma nodoklim. No uzņēmumu ienākuma nodokļa 2018.gada desmit mēnešos atmaksāti 56,18 miljoni eiro, kas ir par 6,69 miljoniem eiro jeb 10,6% mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Lielākais atmaksu samazinājums ir nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar būvniecību. Jāatzīmē, ka nodoklis tiek atmaksāts pēc nodokļu maksātāju pieprasījuma. 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, ir samazinājusies gan kopējā, gan nodokļu maksātāju, kuru pamatdarbības veids saistīts ar būvniecību, atmaksai pieprasītā summa,» pauda VID.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklī minētajā laika periodā iekasēti 82,396 miljoni eiro, kas ir par 6,7% mazāk, salīdzinot ar plānoto, muitas nodoklī iekasēti 43,672 miljoni eiro, kas ir par 19,8% vairāk, azartspēļu un izložu nodoklī – 28,846 miljoni eiro, kas ir par 3,5% vairāk, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklī – 17,318 miljoni eiro, kas ir par 3,3% mazāk, nekā plānots, subsidētās enerģijas nodoklī – 5,258 miljoni eiro, kas ir par 9,4% mazāk, savukārt elektroenerģijas nodoklī iekasēti 4,196 miljoni eiro, kas ir par 6,4% vairāk, nekā plānots.

Sākotnēji bija plānots, ka 2018.gada desmit mēnešos VID valsts budžetā iekasēs 7,728 miljardus eiro. Savukārt šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,287 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Reģionālajos maršrutos ieviesīs vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu

No 2021.gada reģionālajā sabiedriskajā transportā tiks ieviesta vienota biļešu tirdzniecības sistēma, informē Autotransporta direkcijā.

Igaunijā jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā ieguldīs 22 miljonus

Igaunijas valdība ieguldīs 22 miljonus eiro jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. Ar jauno projektu sabiedriskie mediji atradīsies vienotā ēku kompleksā.

Sasauc Olainfarm akcionāru sapulci; spriedīs par padomes atlaišanu

AS Olainfarm valde sasaukusi akcionāru sapulci, kura notiks 1.novembrī pulksten 11.00, liecina informācija biržā Nasdaq Riga.

Reirs: Naudas atmaksai PNB bankas klientiem netērēs ne centu no valsts budžeta

Ar Noguldījumu garantiju fondā uzkrāto ir gana, lai izmaksātu PNB bankas klientiem atlīdzības, līdz ar to šim mērķim netiks tērēts ne cents no valsts budžeta, apliecina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas robežas tuvumā identificēta Krievijas armijas lidmašīna un korvete

Patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas jūras robežas identificēja Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu An-26.

FKTK: PNB bankas klientiem garantētajās atlīdzības jāizmaksā 297 miljoni eiro

PNB Bankas klientiem garantētajās atlīdzībās būs jāizmaksā aptuveni 297 miljoni eiro, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bažās par tirdzniecības karu akciju cenas Eiropā krītas, Volstrītā pārsvarā pieaug

Eiropas akciju tirgos turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Vēl viens kritušais – FKTK aptur PNB bankas darbību

Apturēta PNB bankas darbība, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.


-->