bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 08.12.2019 | Vārda dienas: Gunārs, Gunis, Vladimirs
LatviaLatvija

VID desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,8% vairāk, nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts ieņēmumu dienests (VID) šogad desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis 7,788 miljardus eiro, kas ir par 59,984 miljoniem eiro jeb 0,8% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2017.gada desmit mēnešiem VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 677,465 miljoniem eiro jeb 9,5%.

Tostarp visbūtiskāk šogad desmit mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pieauguši valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi – par 334,02 miljoniem eiro jeb 14,6%, sasniedzot 2,626 miljardus eiro, kas ir par 0,5% vairāk, nekā plānots, kā arī pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi – par 200,527 miljoniem eiro jeb 11,1%, veidojot divus miljardus eiro, kas ir par 1,4% mazāk, nekā plānots.

«Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi ir cieši saistīti ar nodarbināto ienākumiem. Periodā, par kuru minētos nodokļus maksā 2018.gada desmit mēnešos, vidējie mēneša ienākumi vienam nodarbinātajam palielinājušies par 9,1%, kas ir par 1,5 procentpunktiem lielāks pieaugums nekā 2017.gada attiecīgajā periodā,» norādīja VID.

Vienlaikus VID atzīmēja, ka pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu pieaugums 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, ir lielākais pēdējo sešu gadu laikā. Iepriekšējos piecos gados ieņēmumi pieauga vidēji par 6,4%. Piemēram, no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar valsts pārvaldi un sabiedrisko organizāciju darbību, pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, ir palielinājušies par 46,81 miljonu eiro jeb 55,7%, kas ir lielākais ieņēmumu pieaugums, dalot pēc nodokļu maksātāju pamatdarbības veida, un galvenokārt skaidrojams ar būvniecības pieaugumu.

2018.gada desmit mēnešos pievienotās vērtības nodoklis atmaksāts 755,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 11,05 miljoniem eiro jeb 1,4% mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Samazinoties deklarētajai no budžeta atmaksājamai summai, lielākais atmaksu samazinājums ir nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar būvniecību, elektroenerģiju, gāzes apgādi, siltumapgādi un gaisa kondicionēšanu.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis šogad desmit mēnešos iekasēts 1,39 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2,3% mazāk, nekā plānots.

VID norādīja, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, palielinājās tikai par 11,1 miljonu eiro jeb 0,8%, kas galvenokārt skaidrojams ar būtiski pieaugušajām atmaksām saistībā ar diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu. No iedzīvotāju ienākuma nodokļa šogad desmit mēnešos atmaksāti 141,28 miljoni eiro, kas ir par 30,29 miljoniem eiro jeb 27,3% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Akcīzes nodoklis minētajā laika periodā iekasēts 855,794 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,2% vairāk, salīdzinot ar plānoto. Tostarp akcīzes nodoklis par naftas produktiem iekasēts 448,411 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1% mazāk, nekā plānots, par tabakas izstrādājumiem  – 171,448 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,3% mazāk, par alkoholiskajiem dzērieniem – 158,659 miljoni eiro, kas ir par 9,8% vairāk, nekā plānots, par alu – 45,322 miljoni eiro, kas ir par 6,3% vairāk, par dabasgāzi – 17,886 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk, bet par pārējām akcīzes precēm – 14,067 miljoni eiro, kas ir par 5% vairāk, nekā plānots.

Uzņēmumu ienākuma nodoklis šogad desmit mēnešos iekasēts 291,985 miljonu eiro apmērā, kas ir par 26,4% vairāk, nekā plānots.

«Viena no lielākajām plāna izpildēm 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir uzņēmumu ienākuma nodoklim. No uzņēmumu ienākuma nodokļa 2018.gada desmit mēnešos atmaksāti 56,18 miljoni eiro, kas ir par 6,69 miljoniem eiro jeb 10,6% mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Lielākais atmaksu samazinājums ir nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar būvniecību. Jāatzīmē, ka nodoklis tiek atmaksāts pēc nodokļu maksātāju pieprasījuma. 2018.gada desmit mēnešos, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, ir samazinājusies gan kopējā, gan nodokļu maksātāju, kuru pamatdarbības veids saistīts ar būvniecību, atmaksai pieprasītā summa,» pauda VID.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklī minētajā laika periodā iekasēti 82,396 miljoni eiro, kas ir par 6,7% mazāk, salīdzinot ar plānoto, muitas nodoklī iekasēti 43,672 miljoni eiro, kas ir par 19,8% vairāk, azartspēļu un izložu nodoklī – 28,846 miljoni eiro, kas ir par 3,5% vairāk, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklī – 17,318 miljoni eiro, kas ir par 3,3% mazāk, nekā plānots, subsidētās enerģijas nodoklī – 5,258 miljoni eiro, kas ir par 9,4% mazāk, savukārt elektroenerģijas nodoklī iekasēti 4,196 miljoni eiro, kas ir par 6,4% vairāk, nekā plānots.

Sākotnēji bija plānots, ka 2018.gada desmit mēnešos VID valsts budžetā iekasēs 7,728 miljardus eiro. Savukārt šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,287 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!