VID ģenerāldirektora amatam virza Māri Skujiņu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien, 1.jūnijā, paziņojis, ka konkursa komisija par atbilstošāko pretendentu, kuru ieteikt Finanšu ministrijai, ir atzīts Māris Skujiņš. Komisijas lēmums bijis vienbalsīgs.

Konkursa komisijas izraudzītais VID ģenerāldirektora amata kandidāts tiks ieteikts finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS), kura pieņems lēmumu par Skujiņa kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Ja pretendents gūs nepieciešamo valdības atbalstu, tas šajā amatā tiks iecelts uz pieciem gadiem.

Pagājušajā gadā Skujiņš strādāja bankā Azerbaidžānā, kur galvenais uzdevums bija optimizēt procesus – piedāvāt risinājumus dažādiem sarežģījumiem. Tāpat viņš bijis Latvijas Televīzijas valdes loceklis – vadījis pārmaiņas televīzijā. Skujiņš arī strādājis finanšu, tehnoloģiju un ēku apsaimniekošanā un bijis kredītkomitejas loceklis SIA Nordea Finance Latvia.

Izvēli par labu Skujiņam no komisijas puses bijusi, jo viņam ir liela pieredze, esot vadošajos amatos privātajā jomā, kā arī laba pieredze pārmaiņu vadībā, dažādu projektu attīstībā.

Pieteikties amatam Skujiņu mudinājusi atlases kompānija.

Jau ziņots, ka atklātā konkursa iepriekšējā kārtā pretendenti bija tikušies ar konkursa komisiju un pamatojuši savu motivāciju ieņemt šo amatu, prezentējuši vīziju par VID darbību nākotnē, tā prioritātēm un valsts pārvaldes darbību kopumā.

Konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu tika izsludināts 9.aprīlī. Uz konkursa otro kārtu no 19 pretendentiem virzīja 11. Konkursu bija nepieciešams izsludināts, jo naktī uz 10.martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule, kura vadīja VID kopš 2016.gada novembra.

Šā gada 13.martā valdība par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecēla VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktori Daci Pelēko.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas