VID izmaksājis dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas kopumā 13,153 miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 2020.gada 1.decembra līdz pirmdienai, 11.janvārim, izmaksājis dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas kopumā 13 152 567 eiro apmērā, informē VID pārstāvji.

Pēc 7 027 uzņēmumu iesniegumiem izmaksāti dīkstāves pabalsti darbiniekiem kopumā 8 729 826 eiro apmērā un algu subsīdijas kopumā 2 826 460 eiro apmērā.

Savukārt pēc 4 542 pašnodarbināto personu iesniegumiem izmaksāti dīkstāves pabalsti kopumā 1 243 556 eiro apmērā un 1 295 patentmaksātājiem izmaksāti dīkstāves pabalsti kopumā 352 724 eiro apmērā.

Tāpat izmaksāti granti apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai – tos saņēmuši 20 uzņēmumi kopumā 405 010 eiro apmērā.

VID atgādina, ka joprojām ir spēkā arī virkne atbalsta pasākumu nodokļu jomā, kas stājās spēkā 2020.gada martā, pirmās ārkārtējās situācijas laikā, piemēram, nodokļu samaksas termiņa pagarināšana līdz trim gadiem, ātrāka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksas atmaksa, iespēja nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumus un citi.

No ārkārtējās situācijas pirmās dienas, 2020.gada 9.novembra, uzņēmējiem pieejams atbalsts to dīkstāvē esošajiem darbiniekiem, kā arī algas subsīdija tiem darbiniekiem, kas valstī noteikto ierobežojumu dēļ strādā nepilnu darbalaiku. Savukārt pašnodarbinātajiem un patentmaksas maksātājiem pieejams atbalsts par dīkstāvi.

Dīkstāves atbalstam un algu subsīdijai var pieteikties, aizpildot iesnieguma formu VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Par uzņēmuma darbiniekiem pieteikumu iesniedz darba devējs, bet atbalstu uz savu kontu saņem darbinieks.

Atbalstam par novembri varēja pieteikties līdz 15.decembrim, par decembri var pieteikties līdz 15.janvārim, bet par janvāri – līdz 15.februārim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!