VID: Līdz 1.februārim jādeklarē darījumi, kas pārsniedz 3 000 eiro skaidrā naudā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka gan uzņēmumiem, gan privātpersonām, kas ir saimnieciskās darbības veicēji – līdz 2017.gada 1.februārim jādeklarē VID aizvadītā gadā skaidrā naudā veiktie darījumi ar fiziskām personām, kuru summa pārsniedz 3 000 eiro.

VID skaidro, ka no 2013.gada 1.janvāra ir spēkā likuma par Par nodokļiem un nodevām norma, kas noteic, ka nodokļu maksātāji, kuri veic saimniecisko darbību, saskaņā ar Ministru kabineta 2007.gada 10.aprīļa noteikumos Skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas noteikumi noteikto līdz taksācijas gadam sekojošā gada 1.februārim deklarē visus iepriekšējā gada laikā skaidrā naudā veiktos darījumus ar fiziskajām personām, kas neveic saimniecisko darbību, ja viena darījuma summa vienā operācijā ar katru darījuma partneri pārsniedz 3 000 eiro.

Tas nozīmē, ka visiem uzņēmumiem un fiziskajām personām – saimnieciskās darbības veicējiem – ne vēlāk kā līdz taksācijas gadam sekojošā gada 1.februārim jādeklarē VID visi taksācijas gadā skaidrā naudā veiktie darījumi ar fiziskajām personām, ja viena darījuma summa vienā operācijā ar katru darījuma partneri pārsniedza 3 000 eiro.

Deklarācija ir jāiesniedz, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, un tajā jānorāda fiziskās personas vārds un uzvārds, personas kods, rezidences valsts, darījuma veids, summa un valūta, kādā veikti darījumi.

«Preču pārdevējam un pakalpojumu sniedzējam arī šogad jāturpina identificēt un ierakstīt uzņēmuma speciāli šim nolūkam izveidotajā reģistrā ikvienu darījuma partneri – fizisku personu -, ja tā norēķinās par pirkumu skaidrā naudā vienā operācijā virs 3 000 eiro, jo deklarācija būs jāsniedz arī par 2016.gadā un turpmākajos gados skaidrā naudā veiktajiem darījumiem,»skaidro VID pārstāvji. 

Tas nozīmē, ka gadījumos, kad fiziska persona par pirkumu vai pakalpojumu norēķinās skaidrā naudā virs 3 000 eiro, preču pārdevējam vai pakalpojumu sniedzējam ir pienākums identificēt fizisko personu pēc personu apliecinoša dokumenta – pases vai personas apliecības.

VID vērš uzmanību, ka fiziskai personai, veicot norēķinu par darījumu skaidrā naudā virs 3 000 eiro, pase vai personas apliecība ir jāuzrāda, taču preces pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs to nedrīkst kopēt, jo tādējādi tiktu pārkāpts nosacījums par datu ieguves minimālo apmēru un apjomu.

Ref:224.000.103.293

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas