VID Lietuvas pierobežā konstatē marihuānas audzētavu

Ilustratīvs attēls

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija šogad martā sākusi kriminālprocesu pret organizētu personu grupu, kas nodarbojās ar marihuānas audzēšanu, realizāciju lielā apmērā un iespējamo kontrabandu, informē dienestā.

VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki, pārbaudot viņu rīcībā esošo informāciju, kādas mājas teritorijā Lietuvas pierobežā veica kratīšanu.

Kratīšanas laikā atrasta marihuānas audzētava, kurā bija apmēram 15 līdz 90 centimetrus gari 200 marihuānas stādi, izžāvēta marihuāna, kā arī viss nepieciešamais tās audzēšanai – siltumapgādes, ūdens apgādes, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un elektroapgādes ierīces, kā arī termometri, puķu podi un citi priekšmeti.

Kopumā veiktas 11 kratīšanas. Vienā no aizdomās turamā dzīves vietā atrasti un izņemti naudas līdzekļi 20 645,39 Lielbritānijas mārciņu (24 163 eiro) apmērā. Kriminālprocesa ietvaros izņemtie augi nosūtīti ķīmiskajai ekspertīzei. Ekspertu atzinums apstiprināja, ka izņemtie augi ir marihuāna.

Par noziedzīgo nodarījumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256.panta otrās daļas, 253.1panta trešās daļas un 190.1 panta trešās daļas par personu grupu, kas nodarbojas ar narkotisko vielu realizāciju lielā apmērā un kontrabandu.

Izmeklēšanas laikā aizturēti 1969.gadā, 1972.gadā un divi 1980.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Trijām personām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas