VID lūdzis atmaksāt dīkstāves pabalstus par apmēram 4 000 darbinieku

Valsts ieņēmuma dienests (VID) lūdzis atmaksāt dīkstāves pabalstus par apmēram 4 000 darbinieku, otrdien, 8.septembrī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Viņa norādīja, ka VID dīkstāves pabalstus sāka izmaksāt ļoti īsā termiņā – apmēram divu nedēļu laikā, tāpēc kļūdas bija iespējamas. 

«Man tiešām ir sāpīgi lasīt, ka ir tāda augstprātīga, izsmejoša attieksme pret šo lūgumu. Mēs tiešām centāmies ļoti ātri sasniegt ļoti lielu skaitu uzņēmēju, tāpēc viennozīmīgi nevarēja tik labi atstrādāt sistēmu. Būtu tikai godīgi, nevis izsmiet mūsu vēlmi, bet, ja tā ir bijis, tad atmaksāt pabalstu,» teica Jaunzeme.

Viņa arī atzīmēja, ka nākamajā reizē, ja radīsies šāda krīze, no valsts puses varētu vairs nebūt tik liela uzticēšanās, tāpēc pabalstu izmaksa varētu notikt krietni lēnāk.

«Vēlētos lūgt, lai uzņēmēji atskaita atpakaļ naudu,» teica Jaunzeme.

Viņa piebilda, ka atmaksājamā summa nav liela salīdzinājumā ar kopumā izmaksātajiem 50 miljoniem eiro. «Tā nav ļoti liela summa uz izmaksāto 50 miljonu eiro fona. Tas vairāk ir attieksmes jautājums – novērtēsim, cik ātri valsts palīdzēja, lai mums nebūtu jāiet ar piespiedu piedziņu. Mēs būsim spiesti to darīt, jo mēs nevarēsim atstāt situāciju šādu,» sacīja VID vadītāja.

Jau vēstīts, ka VID izmaksāja dīkstāves pabalstus to uzņēmumu strādājošajiem, kurus negatīvi ietekmēja COVID-19 izraisītā krīze. Dīkstāves pabalstos VID izmaksājis 53,6 miljonus eiro kopumā vairāk nekā 55 000 darbinieku. Kopumā izmaksāti vairāk nekā 133 500 dīkstāves pabalstu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas