Atklāj divas marihuānas audzētavas, tajās kalašņikovs, 9 000 eiro un 20 kg «zālītes»

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde, veicot kratīšanu kriminālprocesa ietvaros, marihuānas audzētavās uzgāja: marihuānas audzēšanai nepieciešamo aprīkojumu, divas pistoles – PM (Makarova), pistole TT, automāts (kalašņikova tipa), 454 patronas, aptuveni 9 000 eiro skaidras naudas, aptuveni 20 kg neizžāvētas marihuānas un paštaisītu spridzekļu iekārtu, stāsta VID.

2019.gada janvārī VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde, veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, atklāja un pārtrauca personu grupu darbību, kas nodarbojās ar marihuānas audzēšanu un realizāciju lielā apmērā. Par aizdomās turētajiem atzītas kopumā piecas personas, divām no tām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Personu grupa narkotisko vielu audzēja speciāli tam ierīkotās audzētavās Rīgas rajonā. Audzētas bija aprīkotas ar marihuānas audzēšanai visu nepieciešamo aprīkojumu – siltumapgādi, ūdens apgādi, ventilāciju, gaisa kondicionēšanu, elektroapgādes ierīcēm utt. Marihuāna tika realizēta Latvijas teritorijā lielā apmērā.

Par narkotisko vielu audzēšanu un realizāciju 2019.gadā janvārī uzsākts kriminālprocess, kas uz šo brīdi ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 256.panta 2.daļā un 253.1.panta 3.daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm. Kriminālprocesa kvalifikācija turpmākās izmeklēšanas laikā var mainīties

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes 2018.gada darbības rezultāti un šī gada prioritātes

Kopumā 2018.gadā VID Nodokļu un muitas policija atklāja un pārtrauca 17 organizētu noziedzīgu grupējumu darbību; uzsāka 1 371 kriminālprocesu, no kuriem 192 – valsts ieņēmumu jomā un 1179 muitas lietu jomā. Savukārt kriminālvajāšanas uzsākšanai pagājušajā gadā tika nosūtīts 241 kriminālprocess, tajā skaitā 113 kriminālprocesi valsts ieņēmumu jomā un 128 – muitas lietu jomā. Izmeklēto kriminālprocesu rezultātā 2 663 202 eiro tika atzīti par noziedzīgi iegūtu mantu un ieskaitīti valsts budžetā.

Šajā gadā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes prioritārie darbības virzieni ir nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana, skaidras naudas kontrole uz valsts robežas un narkotisko vielu kontrole pasta sūtījumos, kas ir īpaši izplatīta problēma jauniešu vidū.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas