bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 12.12.2019 | Vārda dienas: Iveta, Otīlija
LatviaLatvija

VID piecos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 5,5% vairāk nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos piecos mēnešos valsts budžetā iekasējis 3,972 miljardus eiro, kas ir par 206,744 miljoniem eiro jeb 5,5% vairāk nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2018.gada pirmajiem pieciem mēnešiem VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 173,418 miljoniem eiro jeb 4,6%.

Tostarp pievienotās vērtības nodoklis 2019.gada pirmajos piecos mēnešos iekasēts 1,01 miljarda eiro apmērā, kas ir par 1,9% vairāk nekā plānots. Salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodi pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi pieauguši par 10,9%.

VID skaidro, ka lielākos ieņēmumus, kā arī lielāko pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada pieciem mēnešiem, nodrošināja nodokļu maksātāji, kuru pamatdarbības veids ir saistīts ar tirdzniecību, izņemot automobiļus un motociklus.

Būtisks pieaugumus bija arī ieņēmumiem no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir operācijas ar nekustamo īpašumu.

No pievienotās vērtības nodokļa 2019.gada pirmajos piecos mēnešos atmaksāti 406,7 miljoni eiro, kas ir par 19,59 miljoniem eiro jeb 5,1% vairāk nekā 2018.gada pirmajos piecos mēnešos. Lielākais atmaksātās summas pieaugums 2019.gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, bija nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir mežsaimniecība un mežizstrāde.

Savukārt akcīzes nodoklis minētajā laika periodā iekasēts 424,969 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,2% vairāk, salīdzinot ar plānoto.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 9,9%.

«Akcīzes nodokļu ieņēmumu plāna izpildi 2019.gada piecos mēnešos galvenokārt nodrošināja akcīzes nodokļa ieņēmumi par tabakas izstrādājumiem,» skaidro VID. Akcīzes nodoklis par tabakas izstrādājumiem šogad pirmajos piecos mēnešos iekasēts 87,412 miljonu eiro apmērā, kas ir par 9% vairāk, nekā plānots. Salīdzinājumā ar 2018.gada pirmajiem pieciem mēnešiem akcīzes nodokļa ieņēmumi par tabakas izstrādājumiem palielinājušies par 13,98 miljoniem eiro jeb 19%, ko veicināja brīvam apgrozījumam izlaistā tabakas izstrādājumu apmēra pieaugums.

Vienlaikus akcīzes nodoklis par naftas produktiem šogad pirmajos piecos mēnešos iekasēts 215,731 miljona eiro apmērā, kas ir par 2,4% mazāk, nekā plānots, par alkoholiskajiem dzērieniem – 84,445 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk, nekā plānots, par alu – 18,593 miljoni eiro, kas ir par 7,5% mazāk, par dabasgāzi – 12,009 miljoni eiro, kas ir par 6,9% mazāk, bet par pārējām akcīzes precēm – 6,779 miljoni eiro, kas ir par 6,5% vairāk nekā plānots.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklī šogad pirmajos piecos mēnešos iekasēti 43,4 miljoni eiro, kas ir par 4,7% mazāk, salīdzinot ar plānoto, muitas nodoklī iekasēti 21,266 miljoni eiro, kas ir par 2,9% mazāk, nekā plānots, azartspēļu un izložu nodoklī – 17,763 miljoni eiro, kas ir par 12,9% vairāk, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklī – 8,208 miljoni eiro, kas ir par 4,8% mazāk, nekā plānots, savukārt elektroenerģijas nodoklī iekasēti 2,186 miljoni eiro, kas ir par 7,5% mazāk, nekā plānots.

VID dati liecina, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 2019.gada pirmajos piecos mēnešos veiktas 1,398 miljardu eiro apmērā, kas ir par 4,9% vairāk, nekā plānots, iedzīvotāju ienākuma nodoklis iekasēts 691,651 miljona eiro apmērā, kas ir par 8,2% vairāk nekā plānots, savukārt dabas resursu nodoklis iekasēts 14,507 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17,8% mazāk, salīdzinot ar plānoto.

Salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi šogad pirmajos piecos mēnešos ir pieauguši par 149,62 miljoniem eiro jeb 12%, savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 58,49 miljoniem eiro jeb 9,2%. «Darbaspēka nodokļu ieņēmumu pieaugumu galvenokārt nodrošināja darba ņēmēju un darba ienākumu pieaugums,» atzīmē VID.

Savukārt no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 2019.gada pirmajos piecos mēnešos atmaksāti 104,75 miljoni eiro, kas ir par 7,96 miljoniem eiro jeb 8,2% vairāk nekā 2018.gada pirmajos piecos mēnešos.

Tāpat VID atzīmē, ka, nodokļu maksātājiem izvērtējot iepriekšējā gada saimnieciskās darbības rezultātus un sadalot peļņu, uzņēmumu ienākumu nodoklī ieņēmumi šogad pirmajos piecos mēnešos bija 20,722 miljoni eiro, kas ir par 42,4% mazāk, nekā plānots. Lielākie ieņēmumi, kā arī lielākais ieņēmumu pieaugums 2019.gada piecos mēnešos bija no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir mežsaimniecība un mežizstrāde.

Pēc VID vēstītā, 2019.gada plāns jau izpildīts ieņēmumiem no dividendēm (ieņēmumi no valsts (pašvaldību) kapitāla izmantošanas), kas arī tiek maksāti pēc iepriekšējā gada saimnieciskās darbības rezultātiem, un budžetā iemaksāti 220,512 miljonu eiro apmērā.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,819 miljardus eiro, tostarp pirmajos piecos mēnešos bija plānots iekasēt 3,766 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.

Kas ir ASV sankcijām pakļautā Ventspils Attīstības aģentūra, un ko darīs tās biedri?

Starp VAA biedriem ir vairākas Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras šai biedrībai gadiem ilgi maksājušas bagātīgus meslus.

EK paraksta fon der Leienas Eiropas zaļo kursu uz klimatneitralitāti

Eiropas Komisijas locekļi ir parakstījuši jaunās priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas piedāvāto politisko stratēģiju Eiropas zaļo kursu, kas paredz līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti, tomēr lemšana par to ir dalībvalstu ziņā.

Autoceļi apledojuši galvenokārt Vidzemē un Zemgalē

Zemgalē un Vidzemē 12.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Papīra izmantošana rēķiniem saglabāsies vēl vismaz desmit gadus

Papīra izmantošana rēķinu saņemšanai Latvijā saglabāsies vēl vismaz desmit gadus, prognozē finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu uzņēmuma AS Fitek vadītājs Latvijā Edgars Strazds.

SIF padomē saplēšas par NVO atbalsta prioritātēm

Lai arī Sabiedrības integrācijas fonda padomē puses ir sastrīdējušās par Nevalstisko organizāciju fonda prioritātēm, konkursu, lai NVO varētu sākt apgūt tām atvēlētos līdzekļus, varētu izdoties izsludināt vēl šogad.

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!