bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 24.07.2019 | Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīna, Kristīne
LatviaLatvija

VID piecos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 5,5% vairāk nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos piecos mēnešos valsts budžetā iekasējis 3,972 miljardus eiro, kas ir par 206,744 miljoniem eiro jeb 5,5% vairāk nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2018.gada pirmajiem pieciem mēnešiem VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 173,418 miljoniem eiro jeb 4,6%.

Tostarp pievienotās vērtības nodoklis 2019.gada pirmajos piecos mēnešos iekasēts 1,01 miljarda eiro apmērā, kas ir par 1,9% vairāk nekā plānots. Salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodi pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi pieauguši par 10,9%.

VID skaidro, ka lielākos ieņēmumus, kā arī lielāko pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada pieciem mēnešiem, nodrošināja nodokļu maksātāji, kuru pamatdarbības veids ir saistīts ar tirdzniecību, izņemot automobiļus un motociklus.

Būtisks pieaugumus bija arī ieņēmumiem no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir operācijas ar nekustamo īpašumu.

No pievienotās vērtības nodokļa 2019.gada pirmajos piecos mēnešos atmaksāti 406,7 miljoni eiro, kas ir par 19,59 miljoniem eiro jeb 5,1% vairāk nekā 2018.gada pirmajos piecos mēnešos. Lielākais atmaksātās summas pieaugums 2019.gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, bija nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir mežsaimniecība un mežizstrāde.

Savukārt akcīzes nodoklis minētajā laika periodā iekasēts 424,969 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,2% vairāk, salīdzinot ar plānoto.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 9,9%.

«Akcīzes nodokļu ieņēmumu plāna izpildi 2019.gada piecos mēnešos galvenokārt nodrošināja akcīzes nodokļa ieņēmumi par tabakas izstrādājumiem,» skaidro VID. Akcīzes nodoklis par tabakas izstrādājumiem šogad pirmajos piecos mēnešos iekasēts 87,412 miljonu eiro apmērā, kas ir par 9% vairāk, nekā plānots. Salīdzinājumā ar 2018.gada pirmajiem pieciem mēnešiem akcīzes nodokļa ieņēmumi par tabakas izstrādājumiem palielinājušies par 13,98 miljoniem eiro jeb 19%, ko veicināja brīvam apgrozījumam izlaistā tabakas izstrādājumu apmēra pieaugums.

Vienlaikus akcīzes nodoklis par naftas produktiem šogad pirmajos piecos mēnešos iekasēts 215,731 miljona eiro apmērā, kas ir par 2,4% mazāk, nekā plānots, par alkoholiskajiem dzērieniem – 84,445 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk, nekā plānots, par alu – 18,593 miljoni eiro, kas ir par 7,5% mazāk, par dabasgāzi – 12,009 miljoni eiro, kas ir par 6,9% mazāk, bet par pārējām akcīzes precēm – 6,779 miljoni eiro, kas ir par 6,5% vairāk nekā plānots.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklī šogad pirmajos piecos mēnešos iekasēti 43,4 miljoni eiro, kas ir par 4,7% mazāk, salīdzinot ar plānoto, muitas nodoklī iekasēti 21,266 miljoni eiro, kas ir par 2,9% mazāk, nekā plānots, azartspēļu un izložu nodoklī – 17,763 miljoni eiro, kas ir par 12,9% vairāk, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklī – 8,208 miljoni eiro, kas ir par 4,8% mazāk, nekā plānots, savukārt elektroenerģijas nodoklī iekasēti 2,186 miljoni eiro, kas ir par 7,5% mazāk, nekā plānots.

VID dati liecina, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 2019.gada pirmajos piecos mēnešos veiktas 1,398 miljardu eiro apmērā, kas ir par 4,9% vairāk, nekā plānots, iedzīvotāju ienākuma nodoklis iekasēts 691,651 miljona eiro apmērā, kas ir par 8,2% vairāk nekā plānots, savukārt dabas resursu nodoklis iekasēts 14,507 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17,8% mazāk, salīdzinot ar plānoto.

Salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi šogad pirmajos piecos mēnešos ir pieauguši par 149,62 miljoniem eiro jeb 12%, savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 58,49 miljoniem eiro jeb 9,2%. «Darbaspēka nodokļu ieņēmumu pieaugumu galvenokārt nodrošināja darba ņēmēju un darba ienākumu pieaugums,» atzīmē VID.

Savukārt no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 2019.gada pirmajos piecos mēnešos atmaksāti 104,75 miljoni eiro, kas ir par 7,96 miljoniem eiro jeb 8,2% vairāk nekā 2018.gada pirmajos piecos mēnešos.

Tāpat VID atzīmē, ka, nodokļu maksātājiem izvērtējot iepriekšējā gada saimnieciskās darbības rezultātus un sadalot peļņu, uzņēmumu ienākumu nodoklī ieņēmumi šogad pirmajos piecos mēnešos bija 20,722 miljoni eiro, kas ir par 42,4% mazāk, nekā plānots. Lielākie ieņēmumi, kā arī lielākais ieņēmumu pieaugums 2019.gada piecos mēnešos bija no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir mežsaimniecība un mežizstrāde.

Pēc VID vēstītā, 2019.gada plāns jau izpildīts ieņēmumiem no dividendēm (ieņēmumi no valsts (pašvaldību) kapitāla izmantošanas), kas arī tiek maksāti pēc iepriekšējā gada saimnieciskās darbības rezultātiem, un budžetā iemaksāti 220,512 miljonu eiro apmērā.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,819 miljardus eiro, tostarp pirmajos piecos mēnešos bija plānots iekasēt 3,766 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

Rietumeiropa gatavojas +40 grādu karstuma vilnim

Eiropas valstis no Spānijas līdz Vācijai gatavojas vasaras otrajam karstuma vilnim, kas nedēļas otrajā pusē virknē valstu varētu sasniegt +40 grādu atzīmi.

ES nākamajam britu premjeram: Izstāšanās līgums netiks pārskatīts

Eiropas Savienība apsveikusi nākamo Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu, taču stingri norādījusi, ka nepakļausies viņa priekšvēlēšanu solījumiem panākt Brexit nosacījumu pārskatīšanu.

Latvijas Okupācijas muzejam meklēs jaunu direktoru – pašreizējais lēmis atstāt amatu

Nedēļas nogalē no amata atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

airBaltic emitē obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic emitējusi piecu gadu obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā.

Coface biznesa risku reitingā pazemina vērtējumus autobūves nozarei Eiropā

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface jaunajā valstu un nozaru risku reitingā pazeminājis vērtējumus Vācijai, Austrijai un Čehijai.

Plāno Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu izteikt aizrādījumu

Finanšu ministrs Jāns Reirs rosināts paust mutisku aizrādījumu Valsts ieņēmumu dienesta vadītājai Ievai Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu.

Uzņēmējdarbības tendences pirmajā pusgadā – mazāk ārvalstu ieguldījumu un maksātnespējas gadījumu

Pirmajos 2019.gada sešos mēnešos samazinājies maksātnespējas gadījumu skaits, bijis vairāk uzņēmumu likvidēšanu un samazinājušies ārvalstu ieguldījumi, par apkopotajiem datiem informē Lursoft.

Lielbritānijas nākamais premjerministrs – Boriss Džonsons

Cīņā par Lielbritānijas nākamo valdības vadītāju uzvarējis bijušais ārlietu ministrs un Londonas mērs Boriss Džonsons, tā liecina paziņotie birtu Konservatīvās partijas iekšējā balsojuma rezultāti.

Levits: Latvijai ir labā griba vienoties ar Lietuvu par jūras robežlīgumu

No Latvijas Valsts prezidenta un valdības puses ir labā griba, lai vidējā laika posmā vai varbūt pat ātrāk atrisinātu jautājumu par jūras robežlīgumu ar Lietuvu, pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Volvo pasaulē atsauc 500 000 dīzeļdzinēja automašīnu

Zviedru-ķīniešu autobūves uzņēmums Volvo paziņojis par pusmiljona automašīnu atsaukšanu visā pasaulē saistībā ar nekvalitatīvu detaļu dīzeļdzinēja automašīnās.

TV3 ziņas: Reirs rosinājis pārbaudi par Jaunzemes izteikumiem

Pret VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi par viņas izteikumiem medijos un Saeimas Budžeta komisijā pēc finanšu ministra Jāņa Reira rīkojuma ierosināta dienesta pārbaude.

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti seši Igaunijas karavīri

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti pieci Igaunijas karavīri, kā arī Francijas un Mali karavīri, paziņojuši Igaunijas Aizsardzības spēki.

Valmieras stikla šķiedras valdē sāks strādāt Ingo Bleiers

AS Valmieras stikla šķiedra valdē tās līdzšinējā locekļa Andrē Heinza Švionteka vietu no 1.augusta ieņems Ingo Bleiers.

Briti tankkuģu krīzi risinās ar militāristu nosūtīšanu uz Persijas līci

Lielbritānija un Irāna pēc abpusējas naftas tankkuģu sagūstīšanas nedomā piekāpties. Britu valdība centīsies panākt vairāk Eiropas spēku nosūtīšanu uz Persijas līci, kamēr Teherāna vēlas, lai incidentos cietušās trešās valstis panāk britu piekāpšanos.

ATD: Pieprasītākās autopārvadājumu atļaujas ir uz Baltkrieviju un Kazahstānu

Pirmajā pusgadā starptautisko autopārvadājumu atļaujas visvairāk pieprasītas uz Baltkrieviju, Kazahstānu, Krieviju un Ukrainu, liecina Autotransporta direkcijas dati.

Latvijas Radio Ziņu dienests nepiekrīt mediācijas procesam medijā

Latvijas Radio Ziņu dienests pēc vairākkārtējām tikšanās reizēm ar mediatori un Latvijas Radio valdi lēmis nepiekrist mediācijas procesa sākšanai.

Moneyval atzīst Maltu par nespējīgu cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Starptautiskā uzraudzības iestāde Moneyval atzinusi Maltas spējas cīnīties ar naudas atmazgāšanu par nepietiekamām, dodot Vidusjūras valstij gadu, lai novērstu konstatētās nepilnības, pretējā gadījumā riskējot nonākt finanšu «melnajā sarakstā».

Pēc akcīzes nodokļa samazinājuma Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecība pieaugusi par 20%

Jau pirmajās divās nedēļās pēc akcīzes nodokļa samazināšanas Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu pārdošana lielākajos tirdzniecības tīklos pieaugusi apmēram par 20%.

Rinkēvičs par Irānas aizturēto tankkuģi: Pāragri izdarīt secinājumus

Ir pāragri izdarīt secinājumus, vai pieļauti starptautisko tiesību pārkāpumi, komentējot situāciju ar Irānas aizturēto britu tankkuģi Stena Impero, teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ukrainas prezidents vēlēšanās negaidīti ieguvis parlamenta vairākumu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis guvis otro negaidīto vēlēšanu uzvaru četru mēnešu laikā. Viņa partija Ukrainas parlamentā izcīnījusi vairākumu, tālu apsteidzot tuvākos sekotājus.

NBS testēs vietējo ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem testēšanas nolūkos piegādātas Latvijas ražotāju UAV Factory un Atlas Aerospace bezpilota lidaparātu sistēmas.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidentūru pārņem Jēkabpils

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedru pārstāvju – republikas pilsētu domju priekšsēdētāju – kopsapulcē ir apstiprināts LLPA jaunais prezidents – Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Apkalpoto lidmašīnu pasažieru skaits Latvijā pieaudzis gandrīz par 10%

Kopumā Latvijas starptautiskajās lidostās 2019.gada pirmajā pusgadā apkalpoti 3,5 miljoni pasažieru, kas ir par 9,6% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, kad Latvijā tika apkalpoti 3,2 miljoni pasažieru.

Latvijā saražoto alkoholisko dzērienu apmērs piecos mēnešos pieaudzis par 2%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos saražoti 21,708 miljoni litru alkoholisko dzērienu (neskaitot alu), kas ir par 2% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.

Gaidāmi paziņojumi par milzu uzņēmumu peļņu – biržu indeksi kāpj

Volstrītas indekss Nasdaq Composite pieauga par 0,7% pirms gaidāmajiem Amazon, Facebook un Google paziņojumiem par to peļņu.


-->