bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 23.09.2019 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

VID pirmajā ceturksnī valsts budžetā iekasējis par 3,7% vairāk, nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos trijos mēnešos, pēc operatīviem datiem, valsts budžetā iekasējis 2,17 miljardus eiro, kas ir par 77,619 miljoniem eiro jeb 3,7% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2018.gada pirmo ceturksni VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 103,718 miljoniem eiro jeb 5%.

Pievienotās vērtības nodoklis 2019.gada pirmajos trijos mēnešos iekasēts 586,41 miljona eiro apmērā, kas ir par 4% vairāk, nekā plānots.

VID atzīmēja, ka pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, pieauguši par 67,98 miljoniem eiro jeb 13,1%. Lielākais iemaksu pieaugums ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar mazumtirdzniecību, izņemot automobiļus un motociklus – par 12,14 miljoniem eiro jeb 9%.

Savukārt akcīzes nodoklis minētajā laika periodā iekasēts 249,227 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,4% vairāk, salīdzinot ar plānoto. Vienlaikus salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu akcīzes nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 25,73 miljoniem eiro jeb 11,5%.

Tostarp akcīzes nodoklis par naftas produktiem šogad pirmajos trijos mēnešos iekasēts 126,681 miljona eiro apmērā, kas ir par 2,5% mazāk, nekā plānots, par tabakas izstrādājumiem – 51,127 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12,2% vairāk, par alkoholiskajiem dzērieniem – 49,534 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk, nekā plānots, par alu – 9,287 miljoni eiro, kas ir par 10,9% mazāk, par dabasgāzi – 8,624 miljoni eiro, kas ir par 3,8% mazāk, bet par pārējām akcīzes precēm – 3,974 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk, nekā plānots.

«Salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, nodokļa ieņēmumi palielinājušies visās preču grupās. Lielākais pieaugums ir akcīzes nodokļa ieņēmumiem par tabakas izstrādājumiem – par 9,14 miljoniem eiro jeb 21,8%. Tas galvenokārt saistāms ar likmju izmaiņām un brīvam apgrozījumam izlaisto tabakas izstrādājumu apmēra palielināšanos. Turpretī brīvam apgrozījumam izlaisto naftas produktu apmērs ir samazinājies, tādējādi tehniskā budžeta ieņēmumu plāns akcīzes nodoklim par naftas produktiem nav izpildīts par 3,25 miljoniem eiro jeb 2,5%,» atzīmē VID.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklī pirmajā ceturksnī iekasēti 26,533 miljoni eiro, kas ir par 3,3% mazāk, salīdzinot ar plānoto, muitas nodoklī iekasēti 12,663 miljoni eiro, kas ir par 6,1% mazāk, nekā plānots, azartspēļu un izložu nodoklī – 9,365 miljoni eiro, kas ir par 1,2% vairāk, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklī – 4,891 miljons eiro, kas ir par 3,9% mazāk, nekā plānots, savukārt elektroenerģijas nodoklī iekasēti 1,387 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk, nekā plānots.

«Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, lielas izmaiņas vērojamas uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos – 2019.gada pirmajā ceturksnī tā ieņēmumi vērojami ar mīnusa zīmi un ir par 107,97 miljoniem eiro mazāki. Tā kā 2018.gada pirmajā pusgadā veiktie avansa maksājumi kopumā būtiski pārsniedza aprēķināto uzņēmumu ienākuma nodokli par 2018.gadu, likumā noteiktajā kārtībā nodokļu maksātāji pārmaksāto summu pieprasa atmaksāt. No uzņēmumu ienākuma nodokļa 2019.gada pirmajā ceturksnī atmaksāti 34,28 miljoni eiro. Tas ir par 28,1 miljonu eiro jeb 5,5 reizes vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, kamēr iemaksās iekasēti 23,2 miljoni eiro, kas ir par 79,86 miljoniem eiro jeb 77,5% mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā,» klāsta dienestā.

VID dati liecina, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 2019.gada pirmajos trijos mēnešos veiktas 810,826 miljonu eiro apmērā, kas ir par 6,7% vairāk, nekā plānots, iedzīvotāju ienākuma nodoklis iekasēts 408,834 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,1% vairāk, nekā plānots, savukārt dabas resursu nodoklis iekasēts 8,062 miljonu eiro apmērā, kas ir par 18,1% mazāk, salīdzinot ar plānoto.

Dienestā atzīmēja, ka, salīdzinot ar 2018.gada pirmo ceturksni, ieņēmumi no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām auguši par 91,69 miljoniem eiro jeb 12,7%, bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 25,25 miljoniem eiro jeb 6,6%. “Šāds pieaugums galvenokārt skaidrojams ar nodarbināto, kuri saņēmuši darba ienākumus, un viņu darba ienākumu pieaugumu, kā arī izmaiņām nodokļu likmēs un piemērojamos atvieglojumos. Lielāko ieņēmumu pieaugumu abos nodokļos nodrošināja valsts pārvaldes un aizsardzības; obligātās sociālās apdrošināšanas nozarē strādājošie,” skaidroja VID.

Tāpat dienestā atzīmēja, ka, ņemot vērā, ka šā gada 1.martā sākās gada ienākumu deklarāciju iesniegšana, strauji pieaugušas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksātās summas. 2019.gada pirmajā ceturksnī atmaksāti 56,67 miljoni eiro, kas ir par 13,1 miljonu eiro jeb 30,1% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, turklāt 47,31 miljons eiro jeb 83,5% no kopsummas atmaksāti martā.

Tā kā likums par 2019.gada budžetu pieņemts tikai šogad 3.aprīlī un VID rīcībā nav tā sadalījums pa periodiem, VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi salīdzināti ar Latvijas Vispārējās valdības budžeta plāna projektu 2019.gadam, kas sagatavots pie nemainīgas politikas scenārija. Tādējādi šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,702 miljardus eiro, tostarp pirmajos trijos mēnešos bija plānots iekasēt 2,092 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.

Atbalsta ieceri pilnveidot kārtību, kā aprēķina atlīdzību par darbspēju zaudējumu

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->