bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 22.02.2020 | Vārda dienas: Adriāna, Adrians, Adrija, Ārija, Rigonda
LatviaLatvija

VID pirmajā ceturksnī valsts budžetā iekasējis par 3,7% vairāk, nekā plānots

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos trijos mēnešos, pēc operatīviem datiem, valsts budžetā iekasējis 2,17 miljardus eiro, kas ir par 77,619 miljoniem eiro jeb 3,7% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Savukārt salīdzinājumā ar 2018.gada pirmo ceturksni VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi auguši par 103,718 miljoniem eiro jeb 5%.

Pievienotās vērtības nodoklis 2019.gada pirmajos trijos mēnešos iekasēts 586,41 miljona eiro apmērā, kas ir par 4% vairāk, nekā plānots.

VID atzīmēja, ka pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, pieauguši par 67,98 miljoniem eiro jeb 13,1%. Lielākais iemaksu pieaugums ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar mazumtirdzniecību, izņemot automobiļus un motociklus – par 12,14 miljoniem eiro jeb 9%.

Savukārt akcīzes nodoklis minētajā laika periodā iekasēts 249,227 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,4% vairāk, salīdzinot ar plānoto. Vienlaikus salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu akcīzes nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 25,73 miljoniem eiro jeb 11,5%.

Tostarp akcīzes nodoklis par naftas produktiem šogad pirmajos trijos mēnešos iekasēts 126,681 miljona eiro apmērā, kas ir par 2,5% mazāk, nekā plānots, par tabakas izstrādājumiem – 51,127 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12,2% vairāk, par alkoholiskajiem dzērieniem – 49,534 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk, nekā plānots, par alu – 9,287 miljoni eiro, kas ir par 10,9% mazāk, par dabasgāzi – 8,624 miljoni eiro, kas ir par 3,8% mazāk, bet par pārējām akcīzes precēm – 3,974 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk, nekā plānots.

«Salīdzinot ar 2018.gada attiecīgo periodu, nodokļa ieņēmumi palielinājušies visās preču grupās. Lielākais pieaugums ir akcīzes nodokļa ieņēmumiem par tabakas izstrādājumiem – par 9,14 miljoniem eiro jeb 21,8%. Tas galvenokārt saistāms ar likmju izmaiņām un brīvam apgrozījumam izlaisto tabakas izstrādājumu apmēra palielināšanos. Turpretī brīvam apgrozījumam izlaisto naftas produktu apmērs ir samazinājies, tādējādi tehniskā budžeta ieņēmumu plāns akcīzes nodoklim par naftas produktiem nav izpildīts par 3,25 miljoniem eiro jeb 2,5%,» atzīmē VID.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklī pirmajā ceturksnī iekasēti 26,533 miljoni eiro, kas ir par 3,3% mazāk, salīdzinot ar plānoto, muitas nodoklī iekasēti 12,663 miljoni eiro, kas ir par 6,1% mazāk, nekā plānots, azartspēļu un izložu nodoklī – 9,365 miljoni eiro, kas ir par 1,2% vairāk, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklī – 4,891 miljons eiro, kas ir par 3,9% mazāk, nekā plānots, savukārt elektroenerģijas nodoklī iekasēti 1,387 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk, nekā plānots.

«Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, lielas izmaiņas vērojamas uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos – 2019.gada pirmajā ceturksnī tā ieņēmumi vērojami ar mīnusa zīmi un ir par 107,97 miljoniem eiro mazāki. Tā kā 2018.gada pirmajā pusgadā veiktie avansa maksājumi kopumā būtiski pārsniedza aprēķināto uzņēmumu ienākuma nodokli par 2018.gadu, likumā noteiktajā kārtībā nodokļu maksātāji pārmaksāto summu pieprasa atmaksāt. No uzņēmumu ienākuma nodokļa 2019.gada pirmajā ceturksnī atmaksāti 34,28 miljoni eiro. Tas ir par 28,1 miljonu eiro jeb 5,5 reizes vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, kamēr iemaksās iekasēti 23,2 miljoni eiro, kas ir par 79,86 miljoniem eiro jeb 77,5% mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā,» klāsta dienestā.

VID dati liecina, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 2019.gada pirmajos trijos mēnešos veiktas 810,826 miljonu eiro apmērā, kas ir par 6,7% vairāk, nekā plānots, iedzīvotāju ienākuma nodoklis iekasēts 408,834 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,1% vairāk, nekā plānots, savukārt dabas resursu nodoklis iekasēts 8,062 miljonu eiro apmērā, kas ir par 18,1% mazāk, salīdzinot ar plānoto.

Dienestā atzīmēja, ka, salīdzinot ar 2018.gada pirmo ceturksni, ieņēmumi no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām auguši par 91,69 miljoniem eiro jeb 12,7%, bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 25,25 miljoniem eiro jeb 6,6%. “Šāds pieaugums galvenokārt skaidrojams ar nodarbināto, kuri saņēmuši darba ienākumus, un viņu darba ienākumu pieaugumu, kā arī izmaiņām nodokļu likmēs un piemērojamos atvieglojumos. Lielāko ieņēmumu pieaugumu abos nodokļos nodrošināja valsts pārvaldes un aizsardzības; obligātās sociālās apdrošināšanas nozarē strādājošie,” skaidroja VID.

Tāpat dienestā atzīmēja, ka, ņemot vērā, ka šā gada 1.martā sākās gada ienākumu deklarāciju iesniegšana, strauji pieaugušas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksātās summas. 2019.gada pirmajā ceturksnī atmaksāti 56,67 miljoni eiro, kas ir par 13,1 miljonu eiro jeb 30,1% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, turklāt 47,31 miljons eiro jeb 83,5% no kopsummas atmaksāti martā.

Tā kā likums par 2019.gada budžetu pieņemts tikai šogad 3.aprīlī un VID rīcībā nav tā sadalījums pa periodiem, VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi salīdzināti ar Latvijas Vispārējās valdības budžeta plāna projektu 2019.gadam, kas sagatavots pie nemainīgas politikas scenārija. Tādējādi šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 9,702 miljardus eiro, tostarp pirmajos trijos mēnešos bija plānots iekasēt 2,092 miljardus eiro.


Pievienot komentāru

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!