VID publiskos vēl plašāku nodokļu parādnieku sarakstu

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Ņemot vērā nodokļu maksātāju lielo interesi, Valsts ieņēmumu dienests (VID), sākot ar šī gada 15.maiju plāno atsākt publicēt nodokļu parādnieku sarakstu.

Saraksts būs pieejams VID tīmekļa vietnē un tajā varēs atrast ikvienu saimnieciskās darbības veicēju, kā arī juridisku personu, kurai ir izveidojies nodokļu parāds, kas lielāks par 150 eiro. Kaut gan ziņas par konkrētu parādnieku ir iespējams saņemt jau tagad, līdz šim tik plašs nodokļu parādnieku saraksts netika apkopots un publiskots, skaidro dienestā.

«Kā iestāde mēs vēlamies sabiedrībai nodrošināt maksimālu caurspīdīgumu. Gan uzņēmējiem būs vieglāk noskaidrot, kāda situācija ar nodokļu parādiem ir potenciālajiem sadarbības partneriem, gan arī privātpersonām būs pieejama ērta iespēja apskatīties, kādā situācijā atrodas uzņēmums, no kā tiek saņemts pakalpojums,» norāda VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Savukārt VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktore Santa Garanča aicina uzņēmējdarbības veicējus nokārtot savas parādsaistības līdz šī gada 7.maijam, ja tie nevēlas tapt iekļauti un publiskoti sarakstā, kas VID tīmekļa vietnē tiks publicēts šī gada 15.maijā.

Tāpat, lai nenonāktu publiskoto nodokļu parādnieku vidū, Garanča aicina arī turpmāk nekavēt noteiktos maksājumu samaksas termiņus, kā arī nepieciešamības gadījumā izmantot nodokļu likumos paredzētās iespējas veikt labprātīgu nokavēto nodokļu maksājumu samaksu.

Saraksts tiks aktualizēts reizi mēnesī. Jaunākā informācija liecina, ka patlaban valstī ir apmēram 120 000 parādnieku, bet apmēram 47 000 nodokļu parādnieku parādsaistības pārsniedz 150 eiro.

Ref:224.000.225.980

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Man ,personīgi, tas neko neizsaka.
    Pilnīgi vienalga.
    Nomaksāt būtu svarīgi tajā gadījumā, ja tas tiešām ko reāli mainītu dzīvē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas