VID vadītāja algu vienojas palielināt līdz 4 030 eiro

Finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola

Valdošās koalīcijas partijas pirmdien, 29.augustā, vienojās, ka tiks palielināts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja atalgojums.

Paredzēts, ka VID ģenerāldirektora amatalga būs 4 030 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma, skaidroja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Iepriekš tika rosināts VID vadītāja atalgojuma maksimālo apmēru noteikt 8 100 eiro, no kuriem bruto pamatalga būtu nedaudz virs 5 000 eiro ar iespēju saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma.

Ministru prezidents Māris Kučinskis pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka valdības partneri vienojās par konkursu VID vadītāja amatam. Tāpat politiķi, uzklausot Valsts kancelejas piedāvājumu algu reformai valsts pārvaldē, vienojās, ka «kompleksu pieeju var veikt tikai 2017.gadā, izskatot visas liekās funkcijas un atrodot rezerves, lai to ieviestu kopumā no 2018.gada».

Pašlaik «kā pilotprojekts» tiks paredzēta atlīdzības palielināšanas iespēja tikai VID. Būs pusgada laiks šo projektu izskatīt un nomonitorēt, lai varētu izdarītu secinājumus, sacīja premjers.

Tomēr, ņemot vērā speciālistu trūkumu, koalīcija arī vienojās dot vadītājiem iespējas 5% robežā piemaksāt «atslēgas darbiniekiem» ministrijās. Tas esot jādara uz līdzekļu ietaupījumu rēķina, skaidroja Kučinskis.

«Liela konceptuāla ziņa ir tā, ka kopumā algu reformas mēs netaisīsim, jo vajadzīgs lielāks sagatavošanas posms,» klāstīja valdības vadītājs.

Kučinskis skaidroja, ka VID palielinājums paredzēts visai algu skalai, izskatot visus posteņus.

Konkrētu nepieciešamo finansējumu atalgojuma palielināšanai politiķi vēl nenosauca.

Kā ziņots, pēc līdzšinējās VID ģenerāldirektora amata kandidātes Ingas Koļegovas atteikšanās pretendēt uz atbildīgo amatu nolemts rīkot atkārtotu konkursu. Lai izraudzītos piemērotāko kandidātu, paredzēts piesaistīt personālatlases kompānijas ekspertus. Patlaban VID vadītāja alga ir starp 2 000 un 3 000 eiro mēnesī.

Ref: 102.000.102.13386

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Nav vārdu vairs ,lai izteiktu to -kas ir uz sirds,jo viņi vienkārši trūkst par to bezjēdzibu,kas notiek pie mums Latvijā,ja jau Jūs pielīdzinat citu republiku algām,tad kāpēc nepielīdzinat skolotāju, medicīnas darbinieku algām,kur vēl nabaga pensionāri.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas