Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saeima, ceturtdien, 20.februārī, konceptuāli atbalstījusi jaunu likuma projektu Par bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā, tādējādi plānojot ieviest valsts aizsardzības mācību vidējās izglītības pakāpē, BNN uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Ar jauno likumu plānots noteikt, ka valsts aizsardzības mācības apguve vidējās izglītības pakāpē būs obligāta. Savukārt skolēniem, kuri savas reliģiskās pārliecības vai citu objektīvu apstākļu dēļ nevarēs apgūt kādu valsts aizsardzības mācības satura daļu, jaunsargu instruktors mācību saturu un procesu pielāgos individuāli. Tāpat likuma projekts paredz, ka skolā iegūtās zināšanas skolēni varēs papildināt valsts aizsardzības mācības nometnēs, apgūstot praktiskās iemaņas. Dalība nometnēs būs brīvprātīga, un tās tiks īstenotas interešu izglītības veidā.

Tāpat likuma projekts  paredz,  ka Jaunsardzes darbu, kā arī bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā organizē un īsteno Jaunsardzes centrs, savukārt valsts un pašvaldību institūcijām jāsniedz centram atbalsts noteikto mērķu sasniegšanai.

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Ņemot vērā, ka šobrīd visi jaunsargu instruktori neatbilst šīm prasībām, paredzēts piecu gadu pārejas periods, kura laikā jaunsargu instruktora amata pienākumus varēs pildīt arī citas personas, ar nosacījumu, ka tās atbilst noteiktajām izglītības un profesionālās sagatavotības prasībām.

Lai jaunais likums Par bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā stātos spēkā, tas vēl divos lasījumos jāskata Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas