Video: ASV aizstāv lēmumu izvest spēkus no Afganistānas

Pēc Afganistānas negaidītās krišanas teroristiskā grupējuma Taliban rokās, ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) paziņojis, ka joprojām ir pārliecināts, ka lēmums izvest ASV spēkus no nestabilās Dienvidāzijas valsts bijis pareizs, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Taliban straujā uzvara Afganistānā, sastopot minimālu politisko pretestību valsts politiskās vadības un arī militāro pretošanos no Afganistānas Bruņoto spēku puses, raisījusi bažas par represijām pret afgāņu civiliedzīvotājiem un draudošu humāno krīzi valstī un apkārtējā reģionā.

Tā kā izskan vaicājumi, vai ASV un NATO, tostarp Baltijas spēku, izvešana no valsts nevarēja būt pakāpeniskāka un apdomīgāka, pirmdien, 16.augustā, ASV prezidents pārtraucis atvaļinājumu, lai uzstātos ar uzrunu ASV televīzijā.

Lasiet arī: Afganistānā krīt galvaspilsēta Kabula, Taliban pasludina kara beigas

«Es stingri palieku pie sava lēmuma,» sacījis Baidens. «Aizvadītajos 20 gados es guvu skaudru mācību, ka nekad nebija piemērots brīdis ASV spēku izvešanai. Tāpēc mēs joprojām esam tur. Mēs skaidri apzinājāmies bīstamību.»

ASV prezidents atzinis, ka katras militārās vienības izvešana bijusi plānota, taču Vašingtonu pārsteigusi ilgus ganus trenēto afgāņu karavīru nevēlēšanās cīnīties ar Taliban. «Patiesība ir tāda, ka tas notika ātrāk, nekā mēs gaidījām. Tātad, kas ir noticis? Afganistānas politiskie līderi padevās un aizbēga no valsts. Afgāņu armija izjuka, brīžiem bez mēģinājuma cīnīties,» uzrunā skaidrojis ASV prezidents, vēsta The Guardian.

Visa Baidena uzruna video angļu valodā:

Daļa amerikāņu spēku joprojām ir Afganistānā un apsargā Kabulas lidostu, ko izbraukšanai no valsts šonedēļ steidz izmantot vairāki tūkstoši cilvēku. Pagaidām nav ziņu, ka Taliban īstenotu represijas Kabulā un citviet Afganistānā pret iedzīvotājiem, jo sevišķi sievietēm un meitenēm, kā grupējums to darīja savā iepriekšējā valdīšanas laikā.

Sky News Australia reportāža no Kabulas lidostas angļu valodā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas