Video: ASV Kongresā uzsāk prezidenta Trampa impīčmentu

ASV prezidents Donalds Tramps

ASV Kongresa Pārstāvju palāta ir uzsākusi ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) impīčmentu, apsūdzot viņu varas ļaunprātīgā izmantošanā un Kongresa darba traucēšanā attiecībā uz parlamentāro izmeklēšanu.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra Associated Press, balsojumi Kongresa Pārstāvju palātā notikuši trešdien, 18.decembrī.

Pārstāvju palātā vairākums ir Demokrātiskai partijai, bet Kongresa augšpalātā – Senātā – ASV prezidenta pārstāvētai Republikāņu partijai.

Impīčmenta procesa turpinājums paredz, ka par apsūdzībām, kuras apstiprinājusi Pārstāvju palāta, nu ir jāspriež un pēcāk jābalso Senātam, kur prezidenta notiesāšanai vajadzīgs divu trešdaļu balsu vairākums.

Senātā vairākums ir Republikāņu partijai un tās senatori ilgāku laiku stingri iestājušies pret Trampa impīčmentu, tādēļ ir maz ticams, ka ASV prezidents varētu tikt notiesāts un atcelts no amata.

Pats ASV prezidents, reaģējot uz balsojumu Pārstāvju palātā, mikroemuāru vietnē Twitter vērsies pret demokrātu politiķiem un tiem simpatizējošiem plašsaziņas līdzekļiem: «Radikālie kreisie [izplata – BNN] tik zvērīgus melus, [bet – BNN] demokrātiem nedara neko. Tas ir uzbrukums Amerikai un uzbrukums Republikāņu partijai!!!»

Kongresa Pārstāvju palātas balsojumi video angļu valodā:

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas