VIDEO: Daugavpilī Lāčplēša dienu atzīmē īpaši aizkustinoši

Lāčplēša dienā – trešdien, 11.novembrī, lāpu gājienā Daugavpilī piedalījušies teju 2 000 cilvēku, gājienam sākoties no Daugavpils universitātes ēkas un virzoties pa Daugavas, Saules, Muzeja, Lāčplēša, Mihoelsa un Rīgas ielu līdz Vienības laukumam, kur lāpas tika sakārtotas Latvijas kontūrā.

«Gājiens bija ļoti skaits – tajā piedalījās dažādu iestāžu, pagastu pārvalžu, izglītības iestāžu, drošības struktūru dalībnieki. Līdzi gāja arī orķestris, sajūtas bija pacilājošas un patriotiskas,» portālam BNN norāda kāda gājiena dalībniece, paužot prieku, ka interesi izrādīja arī krievvalodīgie pilsētas iedzīvotāji un bērni. «Ļoti daudzi vēroja gājienu, māja ar karodziņiem, bet pēc tam piedalījās grupas Baltie lāči koncertā.»

«Ja iepriekšējos gados bija sajūta, ka dalībniekus lāpu gājienam vāc mākslīgi, šogad cilvēki no sirds piedalījās, gaidīja šo pasākumu, kas ir kļuvis par skaistu tradīciju un vairo valsts svētku sajūtu,» stāsta daugavpiliete.

«Man ir prieks, ka Daugavpilī dzimusi un turpinās šī skaistā gaismas tradīcija, kad vistumšākajā laikā iededzam lāpas un sveces par savu Latviju un apkārt kļūst silti. Mēs esam vienoti šeit –  Vienības laukumā. Mēs esam vienoti savai Daugavpilij, vienoti savai Latvijai! Lai šīs liesmiņas un cilvēku sirdis silda mūs visus!» uzrunā klātesošajiem sacīja Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Jāpiebilst, ka daugavpilieši savā starpā jokojušies, ka ir vienīgie Latvijā, kuriem arī pilsētas mērs ir Lāčplēsis.

Skaties video šeit:

102.000.102.11148

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas