Video: Indijā deg milzu atkritumu kalns

Dienvidāzijas reģionam saskaroties ar svelmainu karstuma vilni, aizdedzies ievērojama apjoma atkritumu poligons pie Indijas galvaspilsētas Ņudeli, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Indijas galvaspilsēta ar 249 miljoniem iedzīvoju atrodas blīvi apdzīvotā valsts ziemeļu daļā. Tai ir raksturīgs liels gaisa piesārņojums un smoga periodi, kas saistīti ar akmeņogļu izmantošanu elektroenerģijas ražošanā.

Pēdējos gados pavasarī reģionu regulāri skar karstuma viļņi, un iedzīvotāji patvērumu no svelmes meklē mājokļos, darbinot ventilatorus un gaisa kondicionierus, kas savukārt rada paaugstinātu elektrības patēriņu un lielāku elektrostaciju slodzi.

Lasiet arī: EK aicina dalībvalstis uzlabot gatavību nākamajai pandēmijas fāzei

Aprīlī Indijas Radžastānas, Gudžāratas un Andrapradēšas pavalstīs elektrostacijas ieviesušas elektroenerģijas padeves pārtraukumus nespējot tikt galā ar kāpjošo elektrības patēriņu.

Šonedēļ dažviet Ņūdeli apkārtnē gaisa temperatūra pārsniegusi 45 grādus pēc Celsija. Dzīves apstākļus galvaspilsētā šonedēļ pasliktinājis ugunsgrēks atkritumu izgāztuvē, kas ildzis jau trīs dienas.

Video:

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas