VIDEO: kā pareizi mazgāt rokas!

Tāpat kā vairums cilvēku neprot kārtīgi tīrīt zobus, lai tajos neveidotos caurumi un plankumi, tāpat arī lielākā daļa nezina, kā pareizi mazgāt rokas.

Kaut arī tā šķiet tik ikdienišķa procedūra, tieši roku mazgāšana ir galvenais, kas tevi pasargās gripas epidēmijas laikā, kā arī neļaus vai ļaus tev saslimt ar daudzām jo daudzām citām slimībām un kaitēm.

Tomēr gandrīz neviens no mums nezina vienkāršo tehniku, kas ļaus tev nomazgāt rokas efektīvi un izvairīties no visām slimībām!

Rokas jāmazgā pēc iespējas biežāk, bet obligāti – pēc tualetes, pirms un pēc maltītes, pēc sarokošanās ar daudziem cilvēkiem. Mazgājot rokas, jāatceras paberzēt nagus, izmazgāt arī pirkstu starpas. Vēl labāk, ja pēc tam gaisā kārtīgi nožāvējat rokas un pirkstus.

Mičiganas Universitātes pētījumā atklājies, ka 95% cilvēku nepilnvērtīgi mazgā rokas, kas liek viņiem saslimt ar dažādām slimībām – no saaukstēšanās līdz pat gastroenterītam un citām.

Noskaties video, kā pareizi būtu jāmazgā rokas!

1. Sākumā uzloki piedurknes.

2. Samitrini rokas ar siltu ūdeni

3. Izmanto ziepes un skrubi aptuveni 20 sekundes – tas ir pietiekami ilgs laiks, lai ziepes spētu atbrīvoties no baktērijām.

4. Neaizmirsti nomazgāt arī plaukstas locītavas, pirkstu starpas, plaukstu aizmugurējo daļu un nagus.

5. Nomazgā ziepes no rokām ar siltu ūdeni.

6. Ar papīra dvieli noslauki rokas.

7. Ūdens krānu aizgriez, izmantojot papīra salveti.

Avots: huffingtonpost.fr 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas