VIDEO: Lembergs netiek ievēlēts par Ventspils mēru

Aivars Lembergs šodien netika ievēlēts par Ventspils mēru.

«Par» balsoja visi Latvijai un Ventspilij deputāti, taču «pret» – visi opozīcijas deputāti, kuri jau iepriekš izteicās, ka nebalsos par Lembergu kā nākamo mēru.

Šobrīd ir sasaukta nākamā sēde, kas notiks pirmdien, 5.jūlijā. Ja dome divu mēnešu laikā neievēl priekšsēdētāju, tad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) var rosināt domes atlaišanu, kas nozīmē, pēc kā būtu jārīko ārkārtas vēlēšanas.

Lai ievēlētu domes priekšsēdētāju, nepieciešams deputātu vairākums. Latvijai un Ventspilij vēlēšanās ieguva septiņas vietas domē, bet, Lembergam atrodoties apcietinājumā, faktiski balsis ir sešas. Tikpat balsu ir pārējām domē ievēlētajām partijām – Jaunās vienotības/Latvijas Reģionu apvienības (JV/LRA) sarakstam, partijai Latvijas attīstībaiNacionālajai apvienībai (NA) un Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP).

Lembergs vadījis Ventspili kopš 1988.gada. Kopš 2007.gada tiesa viņam liedza pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus, taču faktiski viņš tāpat piedalījās visās sēdēs un vadīja domes darbu.

22.februārī Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lasiet arī: Raidījumā par Lemberga lietu: izspiegoti izmeklētāji, nopludināta informācija, miruši liecinieki

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Cietumsoda izciešanas laikā tiesa gan nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 10.jūlijam, bet mājas arestā – no 10.jūlija līdz 2008.gada 22.februārim.

Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par zvērināta advokāta valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja.

Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumenta viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā piedalīšanās mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijās.

Savukārt attaisnoja dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas