Video: Nausēda ANO sola nekad neatzīt Krimu kā Krievijas daļu

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) uzstājies ar uzrunu, kur lielu uzmanību veltījis Austrumeiropas drošības jautājumiem.

Kā vēsta ANO, Lietuvas galva ar uzrunu valstu līderu sanāksmē, kas aizņem vairākas dienas, uzstājies ceturtdien, 26.septembrī.

Viņš vērsis starptautiskās sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību sadarboties, novērtēt ieguvumus no daudzpusējiem sakariem, lai neatkārtotos vēstures kļūdas, kas cilvēcei nesušas sāpīgas sekas. Nausēda arī apliecinājis, ka Lietuvas galvenie mērķi ir «atbildība panākt mieru, aizsargāt cilvēktiesības un strādāt vispārējas labklājības labā».

Drošības apdraudējumi Eiropā

Lietuvas prezidents uzrunā stingri nosodījis ilgstošus starptautisko tiesību pārkāpumus, kā piemērus nosaucot Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu un Krimas aneksiju. Nausēda dēvējis Krieviju par «agresoru» un atgādinājis tai, ka Krievijai ir jāievēro ANO Harta, Helsinku apspriedes gala dokuments un divpusējie līgumi ar Ukrainu.

«Mēs turpināsim atbalstīt Gruzijas un Ukrainas neatkarību, suverenitāti un teritoriju nedalāmību; mēs nekad neatzīsim Krimas nelikumīgo aneksiju, Abhāzijas un Dienvidosetijas okupāciju,» uzsvēris Nausēda.

Lietuvas prezidents arī norādījis, ka attiecību uzlabošana ar Maskavu ir iespējama tikai tad, ja tiks īstenoti Minskas miera līgumi par karu Ukrainā.
Uzruna angļu valodā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas