VIDEO | Policija Tukumā aiztur Gobzemu

Valsts policija Tukumā aizturējusi Aldi Gobzemu (LuK), apliecina Valsts policijā.

Valsts policija informē, ka pirmdien, 6.decembrī, Tukumā tika konstatēta iepriekš nepieteikta, nesankcionēta sapulce, pārkāpjot likumu Par sapulcēm, gājieniem un piketiem.

Notikuma vietā policijas amatpersonas pasākuma organizatoru aicināja nekavējoties pārtraukt administratīvo pārkāpumu, taču persona atteicās to darīt. Līdz ar to saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu persona tika aizturēta un nogādāta policijas iecirknī, lai pieņemtu paskaidrojumu, informēja policijā.

Saskaņā ar policijas minēto likumu aizturēt personu drīkst ne ilgāk kā uz četrām stundām. Personas aizturēšanas laiku skaita no faktiskās aizturēšanas brīža.

Kā redzams sociālo tīklu vietnēs ievietotajos video, deputāts tiek ievietots policijas automašīnā aizturētajiem paredzētajā nodalījumā.

 

 

Policijā norādīja, ka notikuma vietā konstatēti epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumi, proti, ārpus telpām pulcinot vairāk nekā 20 cilvēkus.

Deputāta brīvības ierobežošana, tajā skaitā aizturēšana administratīvajā procesā, var tikt īstenota tikai ar Saeimas piekrišanu, informē Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere.

Satversmes 29.pantā noteikts, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, ne citādi aprobežot viņa personas brīvību, ja tam nepiekrīt Saeima.

Saeimas locekli var apcietināt, ja to notver pie paša nozieguma pastrādāšanas.

Pirms aizturēšanas deputāts pretojies ievietošanai automašīnā, kā arī pirms tam vairākas minūtes izvairījās no sadarbības ar tiesībsargiem. Video redzams, ka Gobzems tika saslēgts rokudzelžos.

Gobzems ar speciāli sagādāto un aplīmēto autobusu bija ieradies Tukumā, kur tika sākta viņa reklamētā protesta akcija pret valsts varu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas