Video: Publicēta Navaļnija pēdējā reportāža pirms saindēšanas

Aleksejs Navaļnijs

Saindētā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki publicējuši video materiālu, ko viņš veidojis pirms nonāca bezsamaņas stāvoklī pēc saskares ar indi, vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Žurnālistiska un politiska rakstura reportāža publicēta pirmdien, 31.augustā, Navaļnija tīmekļa vietnē. Tā vēsta par vietējās varas un uzņēmēju sadarbības aizkulisēm trešajā lielākajā Krievijas pilsētā Novosibirskā.

Video materiāls veidots saistībā ar Krievijas reģionālajām vēlēšanām, kas gaidāmas 13.septembrī. Tajā Navaļnijs aicina Novosibirskas un citu apdzīvotu vietu vēlētājus izmantot Navaļnija projektu Gudra balsošana. Tā mērķis norādīt vēlētājiem, kuri vēlas balsot pret Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam lojālo partiju Vienotā Krievija, par kuru tās konkurentu balsot, lai opozīcijas balsis sakoncentrētu, dodot atbalstu potenciāli spēcīgākajam kandidātam vai kandidātu sarakstam, kas nav saistīts ar Vienoto Krieviju.

Lūk, minētais video krievu valodā.

BNN jau vēstīja, ka viens no Krievijas redzamākajiem opozicionāriem, kurš specializējies korupcijas izgaismošanā, Aleksejs Navaļnijs, 20.augustā nogādāts slimnīcā Tomskā, Krievijā un ir bezsamaņā pēc toksiskas saindēšanās.

20.augusta rītā opozicionāra preses pārstāve Kira Jarmiša mikroemuāru vietnē Twitter pavēstījusi: «Šodien no rīta Navaļnijs lidoja uz Maskavu no Tomskas. Lidojumā viņam kļuva slikti. Lidmašīna veica ārkārtas nolaišanos Omskā. Aleksejam ir toksiska saindēšanās. Šobrīd esam ātrajā palīdzībā, braucam uz slimnīcu.»

Slimnīcā ārsts apstiprinājis Krievijas valsts ziņu aģentūrai TASS, ka Navaļnija stāvoklis ir smags.

Krievijas Pretkorupcijas fonda vadītājs un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Navaļnijs 20.augusta rītā bijis ceļā no Tomskas Sibīrijā, kad sajuties nevesels un lidmašīna veikusi ārkārtas nolaišanos Omskas pilsētā. Viņa preses pārstāve norādījusi, ka vīrietis ceturtdien organismā uzņēmis vienīgi tēju, kas, iespējams, bijusi saindēta, ziņoja The Guardian.

Pāris dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Charite slimnīcu Berlīnē, kur ārsti secināja, ka krievu opozicionārs bijis nonācis saskarē ar holīnesterāzes inhibitoru vielu. Vācu ārsti norādījuši, ka konkrētā viela pagaidām nav zināma, taču ir iespējama tās ilgtermiņa ietekme uz cilvēka organismu, jo sevišķi uz nervu sistēmu.

Saistītie raksti

Jaunā Moldovas prezidente aicina izvest Krievijas karaspēku no Piedņestras

Jaunievēlētā Moldovas prezidente Maija Sandu (Maia Sandu) aicinājusi izvest Krievijas karaspēku no Moldovas separātiskā Piedņestras reģiona, kas stiepjas gar valsts robežu ar Ukrainu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Aviokatastrofas MH17 prāvā noraida citu nozieguma versiju izskatīšanu

Tiesas prāvā Nīderlandē par traģisko pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainas austrumos 2014.gadā aizvadīta 2020.gada pēdējā tiesas sēde. Tajā nolemts noraidīt advokātu prasību tiesai izskatīt tādas nozieguma versijas, kas neatbilst Apvienotās izmeklēšanas grupas secinājumiem.

Kura ES dalībvalsts pasūtījusi Krievijas COVID-19 vakcīnu?

Eiropā norisinoties sīvai konkurencei par ES Zāļu aģentūras apstiprinājumu, kas ļaus bloka dalībvalstīs lietot kādu no esošām vakcīnas kandidātēm, Ungārija ir vienīgā dalībvalsts, kura pasūtījusi Krievijā izstrādāto vakcīnas kandidāti Sputnik V.

2 KOMENTĀRI

  1. A.Navaļnijs ir nokaitinājis Kremļa kliķi līdz vājprātam. Sekas ir skaidri redzamas. Krievijā nav demokrātijas. Ar skaudību, Skolnieciņš (Skauģu Skauģis)

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

NBS komandiera amatam atkārtoti aicina virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aicina Valsts prezidentam Egilam Levitam Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā atkārtoti virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, informē Aizsardzības ministrija. «Ģenerālleitnants Leonīds...

Lai izkontrolētu jaunos ierobežojumus, policistiem nāksies strādāt virsstundas

Lai izkontrolētu jaunos, papildus ieviestos COVID-19 ierobežojumus, Valsts policijai (VP) nāksies strādāt virsstundas, taču patlaban dienaskārtībā nav jautājums par armijas piesaisti iekšzemē, pastāstīja VP...

Ratass: Igaunijā 2+2 principa neievērošana ir problēma

Pārtikas veikalos Igaunijā netiek ievērots 2+2 noteikums jeb aizliegums pulcēties grupās lielākās par divām personām no vairāk nekā divām mājsaimniecībām, un tas liedz samazināt vīrusa izplatību, norādījis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 690 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi kopš pavasara inficēto skaitam sasniedzot 18 377. Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina,...

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot tēriņus 10,758 miljardu eiro apmērā

Saeima trešdien, 2.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja...

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Policija aiztur trīs nelegālās televīzijas izplatītājus

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots,...

COVID-19 ietekme uz kultūras nozari – kompensācijas, un kas varēs strādāt

Mērķtiecīgai cīņai ar COVID-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021.gada 11.janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To...

Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!