Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

Klimata aktīviste Grēta Tunberga un ASV prezidents Donalds Tramps

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) un klimata aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg). Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Šveicē šonedēļ norisinās Pasaules Ekonomikas forums, kas veltīts uzņēmumu un valdību iespējām padarīt cilvēku ekonomikas un saimniecisko darbību klimatam draudzīgāku. Otrdien, 21.janvārī, forumā Davosā uzstājusies gan skolas vecuma klimata un dabas aizstāve Grēta Tunberga, gan ASV prezidents Donalds Tramps.

Tunberga savā uzrunā paneļdiskusijā ar nosaukumu «Klimata apokalipses novēršana» sacījusi, ka nav lietderīgi krist panikā, bet ir jāapzinās reālā klimata situācija un jārīkojas nevis saukļu un skaitļu līmenī, bet gan, jāpanāk reāli uzlabojumi siltumnīcfekta gāzu mazināšanai.

«Mēs, bērni, nesakām, lai jūs paļaujaties uz tehnoloģijām, kuras šobrīd pat nepastāv atbilstošā mērogā un kuras, kā vēsta zinātne, varbūt nekad nepastāvēs. Mēs nesakām, lai jūs turpināt runāt par neto nulles izmešu sasniegšanu, vai oglekļa neitralitāti, krāpjoties un blēdoties ar skaitļiem. Mēs nesakām, lai jūs kompensējat savas emisijas, vienkārši samaksājot kādam, lai tas stāda kokus tādās vietās kā Āfrika, kamēr meži tādās vietās kā Amazones tiek slaktēti nesalīdzināmi lielāka apjomā,» sacījusi Tunberga.

«Jāsaka skaidri: «Mums nav vajadzīga zemu emisiju ekonomika, mums nav vajadzīgs mazāk emisiju – mūsu emisijas ir jāizbeidz»,» norādījusi klimata aktīviste.

Grētas Tunbergas uzruna pilnā garumā angļu valodā.

ASV prezidents aicina Eiropu importēt naftu un dabasgāzi

Tramps savā uzrunā, kas notikusi citā foruma sadaļā, lielākoties koncentrējies uz ASV ekonomikas stāvokli, tirdzniecības sarunām ar Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju un Lielbritāniju.

Pievēršoties vides un enerģētikas jomai, ASV prezidents norādījis, ka valstī pašlaik ir vistīrākais gaiss un vistīrākais dzeramais ūdens. Viņš uzsvēris ASV centienus saglabāt dabas bagātības, bet pasvītrojis, ka dabasgāzes un naftas ieguves apjomi šobrīd valstī ir lielākie pasaulē. Tramps aicinājis Eiropas valstis pirkt ASV fosilos energoresursus kā eiropiešu iespēju tos pirkt lētāk un arī nodrošināt energoneatkarību.

Tramps arī paziņojis, ka ASV iesaistīsies starptautiskā koku stādīšanas kampaņā Viens triljons koku.

«Šis nav īstais laiks pesimismam, šis ir īstais laiks optimismam. Bailes un šaubas nenāk par labu procesam, jo šis ir īstais laiks lieliskām cerībām, priekam un optimismam, un rīcībai.

Taču, lai pieņemtu rītdienas iespējas, mums ir jānoraida mūžīgie pastardienas sludinātāji un viņu prognozes par apokalipsi,» sacījis ASV prezidents Donalds Tramps.

Donalda Trampa uzruna pilnā garumā angļu valodā. Klimata jautājumiem viņš pievēršas 23.minūtē.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas