bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 29.03.2020 | Vārda dienas: Agija, Aldonis

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

klimata pārmaiņas, Donalds Tramps, Grēta Tunberga, Pasaules Ekonomikas Forums, Davosa

Klimata aktīviste Grēta Tunberga un ASV prezidents Donalds Tramps

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) un klimata aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg). Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Šveicē šonedēļ norisinās Pasaules Ekonomikas forums, kas veltīts uzņēmumu un valdību iespējām padarīt cilvēku ekonomikas un saimniecisko darbību klimatam draudzīgāku. Otrdien, 21.janvārī, forumā Davosā uzstājusies gan skolas vecuma klimata un dabas aizstāve Grēta Tunberga, gan ASV prezidents Donalds Tramps.

Tunberga savā uzrunā paneļdiskusijā ar nosaukumu «Klimata apokalipses novēršana» sacījusi, ka nav lietderīgi krist panikā, bet ir jāapzinās reālā klimata situācija un jārīkojas nevis saukļu un skaitļu līmenī, bet gan, jāpanāk reāli uzlabojumi siltumnīcfekta gāzu mazināšanai.

«Mēs, bērni, nesakām, lai jūs paļaujaties uz tehnoloģijām, kuras šobrīd pat nepastāv atbilstošā mērogā un kuras, kā vēsta zinātne, varbūt nekad nepastāvēs. Mēs nesakām, lai jūs turpināt runāt par neto nulles izmešu sasniegšanu, vai oglekļa neitralitāti, krāpjoties un blēdoties ar skaitļiem. Mēs nesakām, lai jūs kompensējat savas emisijas, vienkārši samaksājot kādam, lai tas stāda kokus tādās vietās kā Āfrika, kamēr meži tādās vietās kā Amazones tiek slaktēti nesalīdzināmi lielāka apjomā,» sacījusi Tunberga.

«Jāsaka skaidri: «Mums nav vajadzīga zemu emisiju ekonomika, mums nav vajadzīgs mazāk emisiju – mūsu emisijas ir jāizbeidz»,» norādījusi klimata aktīviste.

Grētas Tunbergas uzruna pilnā garumā angļu valodā.

ASV prezidents aicina Eiropu importēt naftu un dabasgāzi

Tramps savā uzrunā, kas notikusi citā foruma sadaļā, lielākoties koncentrējies uz ASV ekonomikas stāvokli, tirdzniecības sarunām ar Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju un Lielbritāniju.

Pievēršoties vides un enerģētikas jomai, ASV prezidents norādījis, ka valstī pašlaik ir vistīrākais gaiss un vistīrākais dzeramais ūdens. Viņš uzsvēris ASV centienus saglabāt dabas bagātības, bet pasvītrojis, ka dabasgāzes un naftas ieguves apjomi šobrīd valstī ir lielākie pasaulē. Tramps aicinājis Eiropas valstis pirkt ASV fosilos energoresursus kā eiropiešu iespēju tos pirkt lētāk un arī nodrošināt energoneatkarību.

Tramps arī paziņojis, ka ASV iesaistīsies starptautiskā koku stādīšanas kampaņā Viens triljons koku.

«Šis nav īstais laiks pesimismam, šis ir īstais laiks optimismam. Bailes un šaubas nenāk par labu procesam, jo šis ir īstais laiks lieliskām cerībām, priekam un optimismam, un rīcībai.

Taču, lai pieņemtu rītdienas iespējas, mums ir jānoraida mūžīgie pastardienas sludinātāji un viņu prognozes par apokalipsi,» sacījis ASV prezidents Donalds Tramps.

Donalda Trampa uzruna pilnā garumā angļu valodā. Klimata jautājumiem viņš pievēršas 23.minūtē.


Pievienot komentāru

  1. jupis teica:

    Nu ko gan var ‘paust’ Tunberga ?

  2. Ja kas! teica:

    Ja kas Tunberga malacis! Tomēr Sieviete un nav ko sievietes pazemot!

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

Somijā gatavojas norobežot Helsinku reģionu no pārējās valsts

Lai Somijā iegrožotu COVID-19 uzliesmojumu, tās valdība gatavojas no piektdienas, 27.marta, norobežot Ūsimā reģionu, kas ieskauj galvaspilsētu Helsinkus un kur apstiprināti visvairāk inficēšanās gadījumi ar COVID-19, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā

Rīkojumā norādīts, ka Muižnieks 2015.gada 4.augustā uz pirmo četru gadu termiņu tika apstiprināts rektora amatā, kura termiņš ir beidzies, līdz ar to nepieciešams apstiprināt viņu par universitātes rektoru uz otro termiņu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!