bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.02.2020 | Vārda dienas: Smuidra, Smuidris, Vitauts

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

klimata pārmaiņas, Donalds Tramps, Grēta Tunberga, Pasaules Ekonomikas Forums, Davosa

Klimata aktīviste Grēta Tunberga un ASV prezidents Donalds Tramps

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) un klimata aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg). Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Šveicē šonedēļ norisinās Pasaules Ekonomikas forums, kas veltīts uzņēmumu un valdību iespējām padarīt cilvēku ekonomikas un saimniecisko darbību klimatam draudzīgāku. Otrdien, 21.janvārī, forumā Davosā uzstājusies gan skolas vecuma klimata un dabas aizstāve Grēta Tunberga, gan ASV prezidents Donalds Tramps.

Tunberga savā uzrunā paneļdiskusijā ar nosaukumu «Klimata apokalipses novēršana» sacījusi, ka nav lietderīgi krist panikā, bet ir jāapzinās reālā klimata situācija un jārīkojas nevis saukļu un skaitļu līmenī, bet gan, jāpanāk reāli uzlabojumi siltumnīcfekta gāzu mazināšanai.

«Mēs, bērni, nesakām, lai jūs paļaujaties uz tehnoloģijām, kuras šobrīd pat nepastāv atbilstošā mērogā un kuras, kā vēsta zinātne, varbūt nekad nepastāvēs. Mēs nesakām, lai jūs turpināt runāt par neto nulles izmešu sasniegšanu, vai oglekļa neitralitāti, krāpjoties un blēdoties ar skaitļiem. Mēs nesakām, lai jūs kompensējat savas emisijas, vienkārši samaksājot kādam, lai tas stāda kokus tādās vietās kā Āfrika, kamēr meži tādās vietās kā Amazones tiek slaktēti nesalīdzināmi lielāka apjomā,» sacījusi Tunberga.

«Jāsaka skaidri: «Mums nav vajadzīga zemu emisiju ekonomika, mums nav vajadzīgs mazāk emisiju – mūsu emisijas ir jāizbeidz»,» norādījusi klimata aktīviste.

Grētas Tunbergas uzruna pilnā garumā angļu valodā.

ASV prezidents aicina Eiropu importēt naftu un dabasgāzi

Tramps savā uzrunā, kas notikusi citā foruma sadaļā, lielākoties koncentrējies uz ASV ekonomikas stāvokli, tirdzniecības sarunām ar Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju un Lielbritāniju.

Pievēršoties vides un enerģētikas jomai, ASV prezidents norādījis, ka valstī pašlaik ir vistīrākais gaiss un vistīrākais dzeramais ūdens. Viņš uzsvēris ASV centienus saglabāt dabas bagātības, bet pasvītrojis, ka dabasgāzes un naftas ieguves apjomi šobrīd valstī ir lielākie pasaulē. Tramps aicinājis Eiropas valstis pirkt ASV fosilos energoresursus kā eiropiešu iespēju tos pirkt lētāk un arī nodrošināt energoneatkarību.

Tramps arī paziņojis, ka ASV iesaistīsies starptautiskā koku stādīšanas kampaņā Viens triljons koku.

«Šis nav īstais laiks pesimismam, šis ir īstais laiks optimismam. Bailes un šaubas nenāk par labu procesam, jo šis ir īstais laiks lieliskām cerībām, priekam un optimismam, un rīcībai.

Taču, lai pieņemtu rītdienas iespējas, mums ir jānoraida mūžīgie pastardienas sludinātāji un viņu prognozes par apokalipsi,» sacījis ASV prezidents Donalds Tramps.

Donalda Trampa uzruna pilnā garumā angļu valodā. Klimata jautājumiem viņš pievēršas 23.minūtē.


Pievienot komentāru

  1. jupis teica:

    Nu ko gan var ‘paust’ Tunberga ?

  2. Ja kas! teica:

    Ja kas Tunberga malacis! Tomēr Sieviete un nav ko sievietes pazemot!

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Spānijas valdība apstiprina digitālo pakalpojumu nodokli

Eiropas valstīm meklējot iespējas, kā gūt ieņēmumus no interneta lieluzņēmumu veiksmīgā biznesa, Spānijas valdība ir apstiprinājusi digitālo pakalpojumu nodokli, kas var attiekties uz tādiem milžiem kā Facebook un Google, raksta portāls The Guardian.

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – Rīga, Kurzeme, Zemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Saeimā visai lielā vienprātībā virzās uz lēnāku akcīzes likmes kāpumu alkoholam

Savukārt alum akcīzes nodoklis par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem augs nedaudz straujāk nekā iepriekš paredzēts – nevis no 7,4 eiro uz 8,1 eiro par 100 litriem, bet gan no 7,4 eiro līdz 8,2 eiro.

Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

SPRK: Būtiski samazinājies sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē

Izskatot saņemtās sūdzības, SPRK ir secinājis, ka astoņas no 12 nav bijušas SPRK kompetencē, savukārt četras – izteiktas nepamatoti.

Latvijai nepieciešami teju 300 miljoni Rail Baltica īstenošanai

Latvijai  nepieciešamais finansējums Rail Baltica projekta īstenošanai ir 297 620 500 eiro apmērā.

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!