bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

klimata pārmaiņas, Donalds Tramps, Grēta Tunberga, Pasaules Ekonomikas Forums, Davosa

Klimata aktīviste Grēta Tunberga un ASV prezidents Donalds Tramps

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) un klimata aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg). Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Šveicē šonedēļ norisinās Pasaules Ekonomikas forums, kas veltīts uzņēmumu un valdību iespējām padarīt cilvēku ekonomikas un saimniecisko darbību klimatam draudzīgāku. Otrdien, 21.janvārī, forumā Davosā uzstājusies gan skolas vecuma klimata un dabas aizstāve Grēta Tunberga, gan ASV prezidents Donalds Tramps.

Tunberga savā uzrunā paneļdiskusijā ar nosaukumu «Klimata apokalipses novēršana» sacījusi, ka nav lietderīgi krist panikā, bet ir jāapzinās reālā klimata situācija un jārīkojas nevis saukļu un skaitļu līmenī, bet gan, jāpanāk reāli uzlabojumi siltumnīcfekta gāzu mazināšanai.

«Mēs, bērni, nesakām, lai jūs paļaujaties uz tehnoloģijām, kuras šobrīd pat nepastāv atbilstošā mērogā un kuras, kā vēsta zinātne, varbūt nekad nepastāvēs. Mēs nesakām, lai jūs turpināt runāt par neto nulles izmešu sasniegšanu, vai oglekļa neitralitāti, krāpjoties un blēdoties ar skaitļiem. Mēs nesakām, lai jūs kompensējat savas emisijas, vienkārši samaksājot kādam, lai tas stāda kokus tādās vietās kā Āfrika, kamēr meži tādās vietās kā Amazones tiek slaktēti nesalīdzināmi lielāka apjomā,» sacījusi Tunberga.

«Jāsaka skaidri: «Mums nav vajadzīga zemu emisiju ekonomika, mums nav vajadzīgs mazāk emisiju – mūsu emisijas ir jāizbeidz»,» norādījusi klimata aktīviste.

Grētas Tunbergas uzruna pilnā garumā angļu valodā.

ASV prezidents aicina Eiropu importēt naftu un dabasgāzi

Tramps savā uzrunā, kas notikusi citā foruma sadaļā, lielākoties koncentrējies uz ASV ekonomikas stāvokli, tirdzniecības sarunām ar Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju un Lielbritāniju.

Pievēršoties vides un enerģētikas jomai, ASV prezidents norādījis, ka valstī pašlaik ir vistīrākais gaiss un vistīrākais dzeramais ūdens. Viņš uzsvēris ASV centienus saglabāt dabas bagātības, bet pasvītrojis, ka dabasgāzes un naftas ieguves apjomi šobrīd valstī ir lielākie pasaulē. Tramps aicinājis Eiropas valstis pirkt ASV fosilos energoresursus kā eiropiešu iespēju tos pirkt lētāk un arī nodrošināt energoneatkarību.

Tramps arī paziņojis, ka ASV iesaistīsies starptautiskā koku stādīšanas kampaņā Viens triljons koku.

«Šis nav īstais laiks pesimismam, šis ir īstais laiks optimismam. Bailes un šaubas nenāk par labu procesam, jo šis ir īstais laiks lieliskām cerībām, priekam un optimismam, un rīcībai.

Taču, lai pieņemtu rītdienas iespējas, mums ir jānoraida mūžīgie pastardienas sludinātāji un viņu prognozes par apokalipsi,» sacījis ASV prezidents Donalds Tramps.

Donalda Trampa uzruna pilnā garumā angļu valodā. Klimata jautājumiem viņš pievēršas 23.minūtē.


Pievienot komentāru

  1. jupis teica:

    Nu ko gan var ‘paust’ Tunberga ?

  2. Ja kas! teica:

    Ja kas Tunberga malacis! Tomēr Sieviete un nav ko sievietes pazemot!

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!