bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 08.04.2020 | Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

klimata pārmaiņas, Donalds Tramps, Grēta Tunberga, Pasaules Ekonomikas Forums, Davosa

Klimata aktīviste Grēta Tunberga un ASV prezidents Donalds Tramps

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) un klimata aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg). Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Šveicē šonedēļ norisinās Pasaules Ekonomikas forums, kas veltīts uzņēmumu un valdību iespējām padarīt cilvēku ekonomikas un saimniecisko darbību klimatam draudzīgāku. Otrdien, 21.janvārī, forumā Davosā uzstājusies gan skolas vecuma klimata un dabas aizstāve Grēta Tunberga, gan ASV prezidents Donalds Tramps.

Tunberga savā uzrunā paneļdiskusijā ar nosaukumu «Klimata apokalipses novēršana» sacījusi, ka nav lietderīgi krist panikā, bet ir jāapzinās reālā klimata situācija un jārīkojas nevis saukļu un skaitļu līmenī, bet gan, jāpanāk reāli uzlabojumi siltumnīcfekta gāzu mazināšanai.

«Mēs, bērni, nesakām, lai jūs paļaujaties uz tehnoloģijām, kuras šobrīd pat nepastāv atbilstošā mērogā un kuras, kā vēsta zinātne, varbūt nekad nepastāvēs. Mēs nesakām, lai jūs turpināt runāt par neto nulles izmešu sasniegšanu, vai oglekļa neitralitāti, krāpjoties un blēdoties ar skaitļiem. Mēs nesakām, lai jūs kompensējat savas emisijas, vienkārši samaksājot kādam, lai tas stāda kokus tādās vietās kā Āfrika, kamēr meži tādās vietās kā Amazones tiek slaktēti nesalīdzināmi lielāka apjomā,» sacījusi Tunberga.

«Jāsaka skaidri: «Mums nav vajadzīga zemu emisiju ekonomika, mums nav vajadzīgs mazāk emisiju – mūsu emisijas ir jāizbeidz»,» norādījusi klimata aktīviste.

Grētas Tunbergas uzruna pilnā garumā angļu valodā.

ASV prezidents aicina Eiropu importēt naftu un dabasgāzi

Tramps savā uzrunā, kas notikusi citā foruma sadaļā, lielākoties koncentrējies uz ASV ekonomikas stāvokli, tirdzniecības sarunām ar Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju un Lielbritāniju.

Pievēršoties vides un enerģētikas jomai, ASV prezidents norādījis, ka valstī pašlaik ir vistīrākais gaiss un vistīrākais dzeramais ūdens. Viņš uzsvēris ASV centienus saglabāt dabas bagātības, bet pasvītrojis, ka dabasgāzes un naftas ieguves apjomi šobrīd valstī ir lielākie pasaulē. Tramps aicinājis Eiropas valstis pirkt ASV fosilos energoresursus kā eiropiešu iespēju tos pirkt lētāk un arī nodrošināt energoneatkarību.

Tramps arī paziņojis, ka ASV iesaistīsies starptautiskā koku stādīšanas kampaņā Viens triljons koku.

«Šis nav īstais laiks pesimismam, šis ir īstais laiks optimismam. Bailes un šaubas nenāk par labu procesam, jo šis ir īstais laiks lieliskām cerībām, priekam un optimismam, un rīcībai.

Taču, lai pieņemtu rītdienas iespējas, mums ir jānoraida mūžīgie pastardienas sludinātāji un viņu prognozes par apokalipsi,» sacījis ASV prezidents Donalds Tramps.

Donalda Trampa uzruna pilnā garumā angļu valodā. Klimata jautājumiem viņš pievēršas 23.minūtē.


Pievienot komentāru

  1. jupis teica:

    Nu ko gan var ‘paust’ Tunberga ?

  2. Ja kas! teica:

    Ja kas Tunberga malacis! Tomēr Sieviete un nav ko sievietes pazemot!

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Pirmās instances tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata, atzīstot vairākus pārkāpumus

Tiesa vērsa uzmanību, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Top 5 Video

    Jaunākie komentāri


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!