Vides pētnieks Māris Olte paskaidro «šņaukšanu» Islandē

Nupat internetā parādījies kāda aculiecinieka iesūtīts video, kurā redzams, kā Māris Olte kopā ar citiem Latvijā zināmiem cilvēkiem šņauc baltu pulveri no galda. Taču deputāta un Latvijas Televīzijas darbinieka reputācijai šādas «izklaides» var nākt par sliktu. 

Olte pats gan skaidro, kā situācija radusies.

Olte kopā ar grupas Singapūras satīns mūziķi Kristapu Strūbergu, Youtube satura veidotāju Sudraba kaiju jeb Emīliju Samu un dziedātāju Alisi Haijimu devies uz Islandi, lai filmētu televīzijas šovu Četri uz koferiem/Islande.

Video redzams, kā Olte iešņauc baltu pulveri.

Olte ir Madonas novada domes deputāts, televīzijas raidījumu vadītājs un dabas pētnieks.

Pats Māris Olte portālam jauns.lv nenoliedz, ka video patiešām redzams viņš. Olte gan uzsver, ka kokaīnu nav šņaukuši. «Ai, tas viss bija liela ampelēšanās. Jā, tas bija kaut kāds balts pulverītis. Jaunieši man stāstīja, ka tā esot pavisam nekaitīga viela, kas populāra Oktoberfest laikā, lai ākstītos un tēlotu, it kā šņauktu kokaīnu. Un tad nu arī mani ceļabiedri ākstījās un jautrojās. Patiesībā es vispār sēdēju blakus istabā, līdz jaunieši mani pasauca, smējās, ka jākļūst populāriem. Jautrība bija liela, arī es nolēmu paākstīties. Iešņaucu kaut kādu baltu figņu, no kā deguns kutēja ilgāku laiku. Laikam tā bija kaut kāda tabaka,» spriež Māris Olte, piebilstot: «Nu kāds kokaīns Islandē!!!??? Un tas būtu dīvaini, ja es nodarbotos ar tādām lietām.»

Olte arī jauns.lv uzsver, ka nav domājis, ka no kompānijas kāds varētu to filmēt, kā arī pauž dziļu nožēlu par notikušo. Viņš arī paudis cerību, ka gan kā deputāts, gan kā citu jomu pārstāvis varēs turpināt iesāktos darbus un notkušais tam nebūs par šķērsli.

Latvijā jau bijis viens gadījums, kad deputāts sodīts par psihotropo vielu lietošanu. 2018.gadā Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa (ZZS) dzīvesvietā tika atrastas tukšas šļirces, uz kurām atrastas kokaīna pēdas, kā arī DNS analīzes liecināja, ka tās lietojis tieši Truksnis, vēstīja raidījums Nekā personīga.

Lieta beidzās ar to, ka Truksnis samaksājis viņam uzlikto 100 eiro administratīvo sodu, kas viņam tika piemērots par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu.

Latvijā ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot psihotropās vielas. Pirmajā reizē par to pienākas adiminstratīvais sods — brīdinājums vai naudassods no 50 līdz 280 eiro.

Vienlaikus likumā teikts, ka, piemērojot administratīvo sodu, personu rakstveidā brīdina par kriminālatbildību, ja tā gada laikā neatļauti iegādāsies vai glabās narkotiskās vai psihotropās vielas nelielā apmērā vai neatļauti tās lietos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas